Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ritka, hivatalos NASA felvétel...

Ritka, hivatalos NASA felvétel egy UFOról, ahogy az kitér egy földről indított rakéta elől. Vélemények?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem saját anyag, csak fordítás. Véleményekre vagyok kíváncsi viszont: Szóval hajrá.


"El sem hinnéd mennyi minden történik a fejünk fölött. Tucatnyi NASA felvétel lett közzétéve, egy-egy különféle UFO-kat mutatva, melyek az atmoszféránkban repkedve láthatóak. Néhányan azt fogják vallani, hogy ezek csupán aszteroidák fennakadva a föld gravitációjában, vagy körülötte keringő műholdak. A lentihez hasonló videóknak átlagos szkeptikusokból határozott "hívőt" kellene faragnia. Habár kicsit szemcsés, de határozottan eredeti, vágatlan, és hiteles NASA felvétellel van dolgunk, aminek még a kormány is elismeri a világra hozatalát, habár csak annyit fűz hozzá, hogy "furcsán viselkedő kövek". A legtöbbeknek akik megnézték tényleg úgy néz ki, mint egy nyugisan lebegő UFO mely aztán drasztikusan irányt változtat és visszavonul az űrbe: A pillanatokkal későbbi rakéta forma elől, ami pontosan átszeli azt a területet, ahol az tanyázott.

Tehát a felvétel:

http://www.youtube.com/watch?v=eil_2WOv5VA "


Szerintem túl nagy véletlen ahhoz, hogy tényleg csak egy kő legyen, amit hirtelen arrébb fúj az "űrszél".

-

Forrás itt megtekinthető, olvasható eredeti formájában: [link]


2011. okt. 8. 15:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Kamu, fotosop, lárifári.


Hivatalos NASA-felvételt nasa.gov végződésű url-en mutass, ne youtube-on...

2011. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Ez sem új már, mint kiderült némi keresgélés után. [link] Nasa sts-48as missziójáról van szó, a felvételek 1991-esek, 2008 körül került fel először a youtubera. Interneten átlagba 2005ös feljegyzések is vannak, az eredeti oldal ahol először szerepelt a videóforrás, már nem található meg, nasa.govra pedig nem tudom hogy felkerült-e, de ha fent is volt, már nincs.


http://www.youtube.com/watch?v=IiDvkB_rG-Q 1:45 nél a felső részen látható ugyanez eredeti nemráközelített formában.

Aki még kételkedik a forrásban, annak itt a hivatalos dokumentáció a misszióról, amelyben néhány dolgot vizsgálgatnak: [link]

2011. okt. 8. 16:18
 13/29 anonim ***** válasza:

az nem zavar, hogy a linkelt pdf- ben éppen azt elemzik, hogy mindössze optikai jelenségről/csalódásról van szó?

:D

2011. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Tudom. Analízist akartam írni.

[link]

Itt letölthető az, amire gondoltam. Elég részletes cucc.

2011. okt. 8. 16:30
 15/29 A kérdező kommentje:

Ahol azt magyarázzák, hogy optikai csalódás, az cáfolandó, méghozzá itt jól le is van írva miért:

[link]

Feltételezem tudsz angolul, ha ezt kivetted az előzőből, szóval hajrá.

2011. okt. 8. 16:40
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy észrevétel:

A rakéta röppályája látszik a felvétel végefele. Az a cucc, amit ufónak titulálnak meg már túlhaladt a röppályán, amikor elmenekült, szóval tulajdonképpen semmit sem kellett volna csinálnia, mert úgysem találta volna el a rakéta, tehát nem a rakéta elől tért ki. Legalábbis így tűnik.

2011. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
56%

csak átszaladtam a linkelt anyagon, de ott egy kanyi szó sincs semmiféle ufo észlelésről, viszont az igaz, hogy elég részletesen leírja a küldetés célját, eszközeit, résztvevőit, technikai adatait.

ilyen szempontból jó a link, csak nem értem, hogy hogyan kapcsolódi a kérdésedhez...

2011. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Most nem a hitelességéről van szó, mert az nyilvánvaló, hogy az, amikor végignézted az a teljes felvételt.

-

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

Lehetséges, hogy nem kitért -bár szerintem közel volt-, de ez nem magyarázza meg azt, hogy ilyen drasztikus irány és sebességváltoztatást tesz, amire mellesleg semmi sem képes az űrben rá kifejtett erőhatás nélkül.

2011. okt. 8. 16:53
 19/29 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

a 16:40- es linkedben leírt szöveg az égadta világon nem magyaráz semmit, pontosabban leír néhány olyan adatot és az abból való következtetést, amit önkényesen állít fel, majd mindjárt tényként is kezel.

az előzőben megadott nasa pdf file viszont igen részletesen elmagyarázza a jelenség okát és mikéntjét. ezt cáfolni cca 15 sorban, enyhén szólva is komolytalan.

2011. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ne fáradj, ezt már megcáfolták ! A NTT híres ufókutatói is bedőltek előszőr, de aztán kiderűlt, hogy csak űrszemét volt. Azért nem kel mindent ufónak nézni :LOL
2011. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!