Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Megvan, hogy hogyan építették...

Megvan, hogy hogyan építették a piramisokat! Ezósok, mit léptek?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdésemben(mert igen, a "szkeptikusok mit léptek"-kel ellenben ez igazi kérdés) az utóbbi mondatot csak szarkasztikusan írtam oda. Na de jöjjön a lényegi rész:

Az UvA fizikusainak egy csoportja rájött, hogy a piramisépítés hogyan történt igazából. Az eredeti elmélet szerint az egyiptomi dolgozók szánokon húzták végig a köveket az építéshez. Ezzel viszont az volt a probléma, hogy a homok feltorlódott a szán előtt, és az így megakadt a homokban. Djehutihotep nomarch sírjában találtak olyan rajzokat, amiken szolgák egy szobrot húznak szánon, és egy alak eközben vizet locsol a szán elé. Eddig furcsa építkezési rituálénak hitték, de a probléma megoldói rájöttek, hogy a vízlocsolással nemcsak a feltorlódást oldották meg, hanem a kellő erőkifejtést is a felére csökkentették. Egy link:

[link]

Na de a kérdések.

1) Azok, akik azt mondják, hogy az űrlények építették a piramisokat: beleillik a világképetekbe? Ha nem, akkor meg fogjátok változtatni a nézeteiteket, kikiáltjátok kamunak, vagy inkább vártok egy cáfolatra?

2) Akik azt mondják, hogy a piramisokataz egyiptomiak építették: érdekesnek találjátok? Szerintetek ez már biztos állítás, és biztosnak gondoljátok a nézeteteket, vagy inkább vártok az alátámasztásra, pontosításra?

Mindenkinek a véleményét kérdezem, elfogulatlanul, kiváncsiságból, nem provokálni akarok(a kérdés címét is csak mókából írtam így). Persze szívesen vitázok, de a fő célom az, hogy megtudjam, kinek miben befolyásolja ez(és úgy általánosságban a tudományos eredmények, felmérések, stb.) a világnézetét, a hozzáállását a dolgokhoz. Előre is köszönöm.

névte2en



2014. máj. 5. 11:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/113 anonim ***** válasza:
Egyszerű és érthető? Megnézném, ahogy egy korabeli latin szöveget lefordítasz pontosan.
2014. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/113 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok nyelvész.


ezért nem tudnám lefordítani.

2014. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/113 anonim ***** válasza:
100%

Ha azokat a betűket használjuk akkor már nem bonyolult? Ez aztán a jó érv.


Én nem tudom mit tanultok orvosin. De a latin nyelvtanba úgy törne bele a bicskád ahogy van. Ne magyarázd már el nagy fennhangon, hogy a latin egy könnyű nyelv, mikor még az sem mindegy, hogy egy szó férfi, nő, vagy semleges nemű, az igéket több tucat dolog befolyásolja vagy, ahol még szenvedő igeidőt is alkalmaznak a másik. Eléd raknék egy mondatot, köpni nyelni nem tudnál, max beírnád a google-ba.


Ha a latin nyelvtanba egy kicsit is beleástad volna magad mielőtt ideírsz nem mondanál ekkora baromságot.

2014. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/113 anonim ***** válasza:
Ezt a szólétrehozást meg még mindig nem értem. Van egy több ezres szókincs, mire szeretnél létrehozni szavakat? A gimiben ráadásul, ahol a latin a nyelvtan elsajátításával és régi művek, mondások fordításával római kultúrával és uralkodók életével korabeli szokásokkal és mindennapokkal foglalkoznak. Nem szavak létrehozásával egy rá meglévő rendszerrel. És ha már te is így felhánytorgattad, hogy latint tanulsz, képzeld én is tanultam 5.-től 12.-es koromig és nyelvvizsgát is tettem belőle. Ezért nem értem az egész álláspontodat.
2014. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/113 anonim ***** válasza:
4%
Jó akkor egyezzünk meg úgy, hogy nekem van igazam és ne veszekedjetek :-))
2014. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/113 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb megy szűnik meg a gyakori kérdések, mint hogy dűlőre jutunk bármiben is :D
2014. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/113 anonim ***** válasza:
3%

Sajnos még mindig nekem van igazam , vitatkozó!


Ja és én már találkoztam egy idegen fajjal ami humanoid volt!


tehát irigykedhetsz!

2014. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/113 anonim ***** válasza:
Miben? Vagyunk egy páran vitatkozók.
2014. máj. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/113 anonim ***** válasza:

Még mindig várom az okfejtésed a latin nyelv rejtelmeiről, és arról, hogy Gíza miért a bolygónk közepe.


Az idegen élményeid pedig szerintem az ide kommentelők 90%át nem érdeklik. Így engem sem.

2014. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/113 anonim ***** válasza:
4%
# 109 ne irígykeggyél, nem szép dolog az !
2014. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!