Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » El lehet hinni, hogy már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lehet hinni, hogy már tiniként is ribiként kezelnek valakit, de ebben egyáltalán nem hibás?

Figyelt kérdés

Állítása szerint rendszeresen fogdosták, futótűzként terjedt, hogy őt szabad, majd az is terjedt, hogy suliwc-ben és osztálykirándulásokon is csinált ezt-azt több fiúnak is. Olyat meg lehetett vele csinálni fényes nappal, a suliban, hogy benyúltak a bugyijába és úgy rá tudtak fogni neki, hogy érezni lehetett, hogy szőrös.

A csaj azt állítja, hogy semmilyen pletyka nem igaz, sőt, teljes ellentéte igaz, ő szűz volt, soha nem csinált semmit és nem provokált a viselkedésével senkit. Őt bántalmazták, beleállt a metoo-ba és annak keretében bűnösnek mond egy tucat kamasz srácot.

Szerinte ezért, ami történt, kizárólag a komplett társadalom a hibás, át kell nevelni a férfiakat.

Csak én érzem úgy, hogy minimum ferdítés, de inkább komplett hazugság, és óriási red flag? csak mert ilyet én sose láttam, pedig megfordultam több iskolában is, én is voltam fiatal...



2023. febr. 15. 15:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:
2%

#89: "Legyél valóban rendes. Őszinte. Aki elmondja, hogy te csak barátságot színlelsz, hátha egy gyenge pillanatában letámadhatod.



De te eljátszod, hogy a barátja vagy. Barátságért barátság jár cserébe. Te azért éled meg kihasználásként, mert nem tudsz barát lenni, ő pedig úgy kezel. Pont te vagy az érzelmi kihasználó."


Még ezt is fordítsd ellenünk. De akkor áruld már el, hogyan kéne közelednünk, hogy teljesen megfelelő legyen és el legyen az összes ilyen félreértés kerülve? Hogyan?


Hogy ne legyünk túl intimek már az elején, de ne is gondolja azt a nő (a kis naiv, ilyenkor bezzeg milyen kis naiv...) hogy szeretnénk szexuálisan is együtt lenni vele.


A barátságot pedig nem színleljük, mert nyilván nem fogom azt hazudni, hogy kedvelem a komolyzenét vagy nem fogom azt hazudni, hogy én is szeretnék gyereket, hogy szimpatikusabb legyek annak a nőnek, akiknek NEM akarok szimpatikus lenni. Önmagamat adom. Éppen ezért fáj, mikor találok olyat, aki hasonló hozzám, akivel jól érzem magam és ő is velem, de csak barátként. Én pedig szexuális parnerként IS!!! tekintenék rá. És minél szimpatikusabb a külseje MELLETT!!! a személyisége is, annál rosszabb az, hogy vagy egy szexmentes kapcsolatban őrlődöm, de megmarad a barátom, vagy megszakítok vele mindent és elvesztek egy számomra fontos embert azért, mert ő nem tud rám szexuálisan tekinteni.


És úgyis az utóbbi felé halad a dolog, mert előbb-utóbb be fog pasizni, ecsetelni fogja nekem (a barátjának), hogy megint mennyire csúnyán átverte az a Tinderes pasi.

2023. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, a #90-es válaszod csak nem a személyes csalódásaid felidézése volt? :D
2023. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:
100%

91-es, mondom, őszintén. Mondd el, hogy kapcsolatot akarsz. Ha elutasít, döntsd el, tudsz-e a barátja lenni, a sima barátja, vagy nem. Ennyi az egész.


"És úgyis az utóbbi felé halad a dolog, mert előbb-utóbb be fog pasizni, ecsetelni fogja nekem (a barátjának), hogy megint mennyire csúnyán átverte az a Tinderes pasi."


Igen, ezt szoktuk a barátokkal csinálni. Megosztjuk a bánatot, örömöt.

2023. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
0%

#92: Bárcsak az lenne, de jó pár ezer éves személyes ismerősöm is számolt be hasonló esetekről, tapasztalatokról. Sőt, nem egy olyan is van, hogy személyesen ismerem a "traumát" elszenvedett lányt is és az "toxikus maszkulinitást" elkövető férfit is. És ketten teljesen másképp adják elő a történetet.


Kamerák meg nem voltak a helyszínen, hogy igazságot lehessen tenni, csak abból lehet építkezni, ami információt megosztottak. És mivel mindkét felet ismerem, a nőről is tudom, hogy hajlamos mindent túldramatizálni, már iskolában is egyenesen gyűlölte őt a tanár, közben meg valójában még kedvelte is őt, mert mások kevesebbért kaptak intőt meg jobban szívatta őket feleletnél, de ami sok az sok.


És a srácot is, hogy valóban van neki egy hisztis hülyegyerek stílusa és kijön belőle az óvodás néha, de a légynek sem tudna ártani.


És mikor egy olyan valakit, aki maga is bántalmazott volt, bullying áldozata úgy emlegetik, mint egy szexuális ragadozó, az nagyon nem korrekt.


Mert amíg az említett nő Münchausen-szindrómája abban merül ki, hogy napjainak irreleváns részeit színezi ki kezdve azzal, hogy a villamoson összeszólalkozó csöves cigány pár egyenesen ütötte-vágta egymást, miközben csak összeszólalkoztak vagy azzal, hogy át akarta őt verni a pénztáros, közben meg csak utána szólt, hogy rosszul adott vissza, hogy taxis majdnem meg akarta őt verni és kiszállt a kocsiból, miközben valójában csak a letekert ablakon kiabált ki, hogy "nem a piroson kéne átszaladni, k#anyád". Esetleg pozitív irányba az úszómester srác flörtölt vele, fel akarta őt szedni, miközben csak párszor végigmérte őt (mint rajta kívül több száz másik nőt) és kétszer kommunikált vele, egyszer mikor mondta neki, hogy a sávok nem azért vannak, hogy egyikből a másikba másszunk majd mikor a végén mondta neki, hogy a másik irányba találja a női öltözőt. Az exe pedig nem tudja őt feledni, hiába ő tiltotta le és a csaj nézegeti őt kamu Facebookról, a csaj kielemzi, hogy azért van ugyanolyan hajszínű nője most az exének, mint amilyen ő, mert ennyire nem tudja feledni és még mindig szerelmes belé.


És ezek csak azok a dolgok, amiket napi rendszerességgel megéltél vele, úgy, hogy ugyanazt tapasztaltad, mint ő, mert együtt mentetek suliba/suliból, munkába/munkából.


És igazából megrémít maga a tény is, mert nem tudod, hogy tényleg ennyire másképp érzékeli a világ eseményeit, vagy tudatosan hazudik, hogy ezáltal érdekesebbnek tűnjön, több figyelmet kapjon.

2023. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
100%

“hogy evidensnek veszed, hogy egy férfi csak barátkozni akar veled, miközben csak nem akar ajtóstul rontani a házba.”

Már meg ne haragudj, de ha a másik nem közli a valódi szándékát és nem mondja meg, hogy ő nem barátkozni, hanem ennél többet akar, akkor nekem ezt honnan kéne tundom?? Nem, nem vagyok én sem gondolatolvasó. Az már nem az én bajom, hogy neki nincs elég mersze bevallani, hogy ő kapcsolatot/szexet akar, ezért inkább eljátssza hogy részéről is rendben van a barátság. Tudod, néma gyereknek anyja se…

2023. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:
100%

"Ez dícséretes, de azért tudod, hogy a legtöbb nő nem így van bekötve? "


De igen, a legtöbb nő így van bekötve. Pláne olyan körökben, ahol én mozgok. Egy sem jött volna össze olyannal, aki orvul benyúl és rámarkol a puncijára az iskolában.

Pedig pont ezt az egyik leghelyesebb srác tette velem. De undorodtam tőle, mert buta, meg főleg azért, mert ilyeneket csinált.

Az évfolyamból senki nem jött vele össze soha. Csak 2-vel alattunk járó kislányok járogattak vele pár hónapig, de ők meg nem látták, mit csinál, nem ismerték.

Jelenleg egy proli, csúnya nő mellett egy csicska papucs.



"A bétánál meg egyszer pattan el egy bántalmazó kapcsolatban egy házisárkány mellett a cérna és akkor is precedensként fogják Orosz Bernadett ügyét tekinteni, ha valójában csak egy sallert kapott a csaj hosszú ÉVEK!!!


- Önbecsülésrombolása.


- Lelki terrorja.


- Manipulációja.


- Hisztije


és minden más miatt."


Még ha így is van, akkor sincs feljogosítva, hogy megüsse. Ha a csaj ütött először, és egy ugyanolyan taslit kap vissza, akkor meg értelmes emberek által nem lesz meghurcolva a srác, ilyen egyszerű.

Az meg, hogy a csaj hisztizett-e, rombolta-e az önbizalmát, terrorizálta-e, stb., egy szubjektív dolog.

Nekem volt olyan bántalmazó párom ("csak" lelkileg és szexuálisan bántalmazott, nem ütött meg, helyette fenyegetett, sértegetett, és egyszer akaratom ellenére belém tette a farkát, amikor ott aludtam), aki megingathatatlanul azt hitte, hogy az én "hisztim" meg manipulációm miatt borul el az agya, közben meg ő egy csodás, szelíd, szeretetteljes teremtés. Közben meg olyan hisztiket vágott le, hogy legtöbbször azt sem tudtam, miért kapom, mert egy félmondatomba magyarázott bele olyan dolgokat, amikhez a valósághoz egy szikrányi közük sem volt, és EGYBŐL nekiállt mocskolódni. De mindenkinek úgy mesélte el a történetet, hogy én porig aláztam, és még nekem állt feljebb, aztán jött a szöveg, hogy "ilyenek a nők", meg "női szokás". Szóval fenntartásokkal kezelem az ilyet.

Persze vannak ilyen nők, akik ezeket teszik, de a párjukra ugyanaz vonatkozik, mint a bántalmazott nőkre: hagyják el, ha kell, kérjenek segítséget a cuccaik összepakolásához, a szakításhoz hívjanak barátokat, akik segítenek megakadályozni, hogy nekikmenjen a másik, esetleg nekiálljon rongálni a cuccait, stb.

Onnantól, hogy üt, akkor fizikai bántalmazó, és nem fogom elfogadni magyarázatnak azt, hogy a csaj "évek óta" hisztizett. És a többség ezzel így van.

Ezzel az erővel miért ne higgyem el a csajnak is, hogy a csávó egy sz.ardarab, és ő is azért bántotta verbálisan/kent le egy istenes pofont, mert a csávó elviselhetetlen volt?

Nyilván ezt sem veszem be, tőle is azt kérdezném, hogy akkor minek van vele, ha x éve ilyen, stb.

De a költői kérdés ettől még áll.



"Ezt kérlek fordítva is gyakoroljátok, mikor a 150 kilós bálnák kezdenek el vonyítani évek múlva, hogy xy pasik (akiknél amúgy sose kezdeményeztek legtöbbször, csak várták a csodát, tehát még az sincs, hogy nyíltan, mások előtt lettek megszégyenítve, hogy vissza lettek utasítva) miért a plázacicákat szólítgatják le. A nők is nagyon tudnak ám sírni és vélt igazságossságért harcolni..."


Vonyítani nyugodtan lehet, lelkük rajta.

"Igazságosság nevében" taperolni, többszöri nemleges válasz után követelőzni, aztán, ha egyik sem volt jövedelmező, akkor fenyegetőzni, jogtiprásról álmodozni - na ez az, amit nem szabad. Semmilyen nemű embernek.

De érdekes, nem nőktől látok ilyesmit. :) Hanem pl. itt az oldalon is férfiaktól olvasok olyanokat, hogy vissza kéne fordítani a feminizmus eredményeit, járnia kellene nekik nőnek, meg ha fogdosnak nőket, akkor nekik áll feljebb, ha kapnak egy kellemes szájbaverést.

A nők inkább megmaradnak a frusztráltkodásnál és sipítozásnál, nem mennek erőszakoskodni másokkal. Persze, van ilyen is, csak egy ilyenre hány erőszakoskodó, taperoló férfi jut? Meg fizikailag mennyi hatalma van átlagosan egy nőnek, és mennyi egy férfinak? Milyen esélyekkel indulnak egymás ellen?


"Ebből metoo ügyet meg nemi ügyet terelni kész agyrém."


Nem agyrém. Pont az a kategória.

Szexuálisan zaklattak fiúk, ez volt az első élményem velük, amikor elindultam a kamaszkorba. És ez volt a norma. Minimum seggrepacsi, vagy puncin fogás.

És igen, bullying, csak épp kicsit más az indíttatása, mint mikor fiúkat köpőcsöveznek.

Őket negatív előjellel, negatív kommentek kíséretében alázzák meg, nekem pedig azzal indokolták, hogy milyen iszonyatos jó a testem, nem bírnak magukkal. Ha pedig ellenkeztem, akkor jött az, hogy ha a Pista is megfogdoshatott már, a Janit pedig a büdös suliwc-ben szoptam le, nehogy már azért szóljak, mert ő rácsap picit a jó kis s.eggemre, mert őt is izgatja.

Nem kicsinylem le a bullying-ot, az ellen is fel kell lépni, mindenképp kulturális változásokra van szükség olyan téren is, de nem egészen van a lányokat érő szexuális zaklatással egy lapon, csak részben (nem kevesebb, nem több, hanem MÁS).

Szóval nem, nem agyrém.

Ha fiam lesz, akkor minden erőmmel azon leszek, hogy megtanulja, hogy nem nyúl hozzá engedély nélkül senkihez. Pláne nem az iskolában, előzmény nélkül.

De igen, külön kell ezzel foglalkozni, mert ezekből lesznek a felnőtt verziók. Munkahelyi zaklatók, hatalmukat abuzáló személyek.

Tehát de, metoo történet, és annak is fogom nevezni, ha a fejed tetejére állsz itt nekem, akkor is, és ha még egyszer, így felnőttként ér bármi ilyen, akkor megsemmisítem, tönkreteszem az illetőt, ahogy csak tudom. Ha munkahelyen történik, akkor minden tőlem telhetőt megteszek, hogy kirúgják onnan a francba, ha pedig nem, akkor, ha közös ismerőseink vannak, akkor garantálom, hogy elterjedjen a rossz híre, ha pedig random idegen csinálja nyilvános helyen, akkor rendőrt hívok, és fennhangon tudatom a többi jelenlévővel, hogy mit csinált.

Mindenféle korú és státuszú nőt is ugyanerre bíztatok, annyinál próbálom elérni, amennyinél csak tudom, és szeretném, hogy fiatal lányok is tisztában legyenek azzal, hogy ez nem a "tinifiúk természetes hülyesége" vagy "ugyanolyan bullying mint a köpőcsövezés meg a gatyarántás", hanem konkrét szexuális zaklatás, a személyes terük semmibe vétele.


"Egytől-egyig Dark Triad-os emberek voltak, akik később belátták önreflexióval, hogy mivel náluk élesebb kések a fiókban is sittre kerülnek vagy a temetőbe, ezért lemondtak a szélmalomharcról és megpróbáltak elvegyülni a társadalomban felnőttként. Bárány bőrbe bújt farkasok lettek, ha úgy tetszik"


Ha ez így lenne, akkor te magad lennél a legnagyobb férfigyűlölő, mert akkor tulajdonképpen majdnem az összes férfi ilyen már kis csipszarként is.

A valódi helyzet az, hogy néhány közülük valóban ilyen személyiség, sok pedig nem, hanem csak kanos h.ülyegyerek, akik nem voltak tisztában a cselekedeteik súlyával, mert honnan is lettek volna. Nem nevelte meg őket senki, legalábbis ilyen téren.


"csak belevitték szegénykét gyerekként a rosszba"


Senki nem mondta, hogy "szegényke", ezek nem áldozatok.

Vagy szimpla neveletlen kis hülyegyerekek, vagy konkrét bully-k, vegyesen.


"Az viszont, mikor a friendzone srác megtapiz az ágyban, mert nála alszol vele egy ágyban!!! hiszen ingyen szállásként is használod a srácot ingyen taxi, ingyen lelki szemetesláda és minden más mellett, pedig TUDOD (mert te se vagy hülye), hogy vonzódik hozzád, de neked csak barátként kell azt olyan traumatikus élményként éled át, hogy észre sem veszed, hogy közben szegény srác életét teszed tönkre azzal, hogy valami olyan képet festesz róla, mintha valami aberrált szexuális bűnöző lenne."


Mert igenis egy aberrált szexuális bűnöző.

Ha egyszer, valamiért ilyen helyzetbe kerülnék még, biztos lehetsz benne, hogy úgy fogom kezelni, mint aberrált szexuális bűnözőt, és ennek megfelelő lépéseket teszek. Akkor is, ha beteg felesége, családja van.

De nem valószínű, hogy ilyen helyzetbe kerülök, ugyanis nincsenek "friendzone srácaim".

16-22 éves koromban viszont voltak.

Nos, én nem használtam ki egyiküket sem. Csak valóban barátkozni próbáltam velük. Semmi olyat nem kaptam tőlük, amit én nem adtam meg nekik. Ők is az én vállamon picsogtak, bármi kínjuk volt, és bármikor kérhettek szívességeket tőlem.

Egyik sem erőszakoskodott, egyik sem fogdosott.

Velem egykorú kölykök voltak (egyetlen kivétellel), nem volt egyik sem ingyen taxi, mert nem is volt kocsijuk. Egyetlen egy volt, akinél ott aludtam, de ő idősebb volt, és SOHA nem próbálkozott nálam, le volt szögezve, hogy sose lehet köztünk semmi. Én pedig ezt elhittem fiatal aggyal. Igazából nem bizonyosodott be az ellenkezője soha, nem próbálkozott be, utólag sem mondott semmi olyat, hogy valaha is szerette volna, ha alakul köztünk valami, valamint a lakásába ideiglenesen befogadott egy fiatal srácot is, aki a haverja. Csak utólag sejtem, hogy vszeg csendben reménykedett, aztán meg lemorzsolódott.

Nem használtam "ingyen szállásként", hanem meghívott magához, és direkt azért mentem oda, más városba, hogy együtt lógjunk.

Soha életemben nem volt olyan, hogy mondjuk buli után nem tudtam hazamenni és a "friendzone srácok" lakásán húztam volna meg magam reggelig. A fentebb említettet kivéve mind a szüleinél élt, és soha nem invitált magához.

De még ha lett is volna ilyen, akkor sincs semmi joga engem megfogdosni, és pont ugyanazon a szinten van, mintha szórakozóhelyen taperolnának random arab pszichopaták. Sőt, még rosszabb, mert benne bíztam, őt én engedtem közel magamhoz, és ezzel élt vissza. Szerintem az egy vakon lévő hányadék, aki egy ilyen helyezetet fordított irányban nevez kihasználásnak.

Van egy iszonyatosan forradalmi, megdöbbentő megoldás: NE BARÁTKOZZATOK NŐKKEL, ha akartok tőlük valamit. Ne fogadjátok el a barátságukat. Ne vegyetek semmit olyan nőnek, akivel nem 100%, hogy randin vagytok, vagy nem a párotok. Ne aludjatok együtt "havercsajokkal", ha nektek felforr az agyvizetek attól, hogy nem fog veletek szexelni. Ha pedig unjátok a lelki dolgaikat, esetleg a más pasikról szóló sirámaikat, akkor nem kell meghallgatni! Pláne, ha úgy érzitek, hogy ő nem hallgatja ugyanazzal az átéléssel a ti sirámaitokat.

Én hallgattam. Az egyiknek még egy hatalmas lökést is adtam ahhoz, hogy rendbehozza az életét. Kapott tőlem olyan visszaigazolást, amit a szüleitől nem kapott meg, más barátai pedig nem voltak. Kapott tőlem millió infot és segítséget a továbbtanulással kapcsolatban, amit szintén nem kapott meg otthon, mert olyan iskolába járatták, ahol szó sem volt ilyesmiről (szakmunkásképző), és a szülei sem diplomásak, azt sem tudják, hogy eszik vagy isszák az ilyesmit. Amikor megmondta, hogy érettségizni szeretne, már csak azért is kiröhögték.

Mára diplomás, sikeres férfi. Nem állítanám soha, hogy nekem köszönheti, ez neki egy magányos út volt sajnos a széllel (családjával) szemben, de segítettem neki elindulni (érzelmileg is, és érdemben is - tananyagokkal, tippekkel, infokkal, éjszakákat beszélgettünk át erről, sok energiát fektettem belé, nehéz eset volt). Szóval nem tudom, hogy miért az az alap mindenkinél, hogy a női barát csak egy kihasználó, ostoba kolonc lehet, akit lakáson altatni, zabáltatni kell, meg a berkikrisztiánok miatti sírását hallgatni, miközben a farkatok meg már türelmetlenül ágaskodik.

Nem. Nekünk is vannak lelki, szellemi erőforrásaink, csak ezekre az epekedő friendzone csávók nagy része valójában nem kíváncsi, sőt, vakok rá. Tisztelet a kivételnek.


" Az nem számít, hogy 3 arab megdug, mert őket sosem jelented fel, meg értelme se lenne, mert ténylegesen be voltál drogozva és nem csak a nevükre, de az arcukra sem emlékszel nagyon, akkor jó ötletnek tűnt egy csomó ekitől pörögve felmenni hozzájuk."


Már hogyne számítana? :D

Nem tudom, miért ne jelentené fel őket bárki, rohadtul fel kell.

Kivéve ha AKARTA.

Ha akarta, hogy partyba vágja 3 arab, netán még el is élvezett közben, és mind leköpte, majd ráélvezett az arcára, a friendzone csávó engedély nélküli taperolása még mindig zaklatás, a 3 arab pedig nem. Kivéve, ha nem saját akaratából fogyasztott drogot, vagy olyan szinten kész volt, hogy nem is volt akaratnyilvánításra képes állapotban (ekinél ez nem vszínű, pláne normális dózisban).

Ha csak felment hozzájuk, de nem tudott elszabadulni, az is erőszak, hiába az ő h.ülyesége, hogy felment, és akkor is ér feljelentést a dolog.

Nem festetted le a pontos szituációt. :)

2023. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 anonim ***** válasza:
100%

"“hogy evidensnek veszed, hogy egy férfi csak barátkozni akar veled, miközben csak nem akar ajtóstul rontani a házba.”"


Mert nem tudod kifejezni a vonzalmad és a szándékaid anélkül, hogy "ajtóstól rontanál a házba"? :D


A legtöbb "friendzone" történet alapból nem így néz ki amúgy.

2023. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 anonim ***** válasza:
0%

#95: "Már meg ne haragudj, de ha a másik nem közli a valódi szándékát és nem mondja meg, hogy ő nem barátkozni, hanem ennél többet akar, akkor nekem ezt honnan kéne tundom??"


Sehonnan, de akkor meg azokat a nőtársaidat kéne tanítanod, akik meg úgy vélekednek, hogy ha egy férfi megkérdezi, hogy hova szeretne menni a nő randizni, akkor határozatlan, ha megkérdezi, hogy felesbe fizetik-e a dolgokat, akkor zsugori, ha pedig megkérdezi, hogy mik a nő anyagi elvárásai, akkor prostinak/aranyásónak nézi őt és mélyen megsérti önérzetében.


Közben meg csak előre próbálja kiküszöbölni a buktatókat.


Fordítva ha a nő kérdezne a férfi szexuális szokásairól (nem Elemi ösztönös flörtölős stílusban), akkor a férfi tök pozitívan értékelné, hogy végre egy nő, akiről nem utólag derül ki, hogy


1. Hetente egyszer elég neki és fájni fog a feje sűrűn és emiatt megromlik a kapcsolat, lép félre a férfi.


2. Naponta akár többször is szeretné és a férfi nem fogja bírni és emiatt romlik majd meg a kapcsolat, lép félre a nő.


Hanem előre lefektetik a játékszabályokat.


És mindig a nő az, aki ilyenkor azzal jön, hogy hova ilyenkor a romantika meg a sponteneitás, az egész így túl racionális, nem ér semmit... Érdekesek vagytok, az biztos...

2023. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 anonim ***** válasza:
17%

#96: "Pláne olyan körökben, ahol én mozgok. Egy sem jött volna össze olyannal, aki orvul benyúl és rámarkol a puncijára az iskolában."


Ugye tudod, hogy bármennyire fáj elit, értelmiségi emberként, a világ nagy százaléka messze nem olyan, mint te. Jóval alattad van erkölcsileg, mentálisan, életvitelileg, mindenhogy?


"Az évfolyamból senki nem jött vele össze soha. Csak 2-vel alattunk járó kislányok járogattak vele pár hónapig, de ők meg nem látták, mit csinál, nem ismerték.


Jelenleg egy proli, csúnya nő mellett egy csicska papucs."


Azért annyit szerintem kijelenthetünk, hogy ezek ritka esetek, a világban nem a helyes, de viselkedni nem tudó, nőtapizós srácok lesznek végül egyedül vagy kötnek ki csúnya proli nők mellett, akik mellett papucsok. Ha történik is ilyen, ott általában a férfi is megéri a pénzét és egy munkakerülő alkoholista tróger és a nő azért zsörtölődik vele, mert másképp a sz#ros gyatyáját nem teszi be a szennyesbe, de tudja, hogy ilyen álomherceget ilyen stílussal és külsővel sosem találna még egyet, ezért ő is megalkuszik, ahogy a férfi is tudja, hogy léhűtő alkoholista trógerként megfogta az isten lábát, hogy a nőhöz cuccolhatott vagy legalább egy olyan nőt fogott ki, aki dolgozik stabilan és tényleg felesbe tudják fizetni az albérletet/kaját. Esetleg felkoppintotta és a gyerek miatt már muszájból vele marad. Ezer oka lehet.


"Ha a csaj ütött először, és egy ugyanolyan taslit kap vissza, akkor meg értelmes emberek által nem lesz meghurcolva a srác, ilyen egyszerű."


De pont nem értelmes a csaj, különben nem terrorizálná lelkileg éveken át a férfit. Sérült a csaj is, csak mivel ő nő és gyengébb testfelépítésű, ezért nem fizikai, hanem lelki erőszakhoz, manipulációhoz folyamodik. Amit közel sem ítél meg olyan súllyal a társadalom, mint a konkrét fizikai dolgokat.


Pedig már a tudomány is bebizonyította, hogy a lelki és a fizikai fájdalom között nincs különbség. Sőt, a fizikai sokszor hamarabb elmúlik, begyógyul, a lelki pedig egy életen át tud fájni.


"Persze vannak ilyen nők, akik ezeket teszik, de a párjukra ugyanaz vonatkozik, mint a bántalmazott nőkre: hagyják el, ha kell, kérjenek segítséget a cuccaik összepakolásához, a szakításhoz hívjanak barátokat, akik segítenek megakadályozni, hogy nekikmenjen a másik, esetleg nekiálljon rongálni a cuccait, stb."


Azért remélem elismered, hogy egy nő, aki menekülni akar a bántalmazó párjától azonnal kap egy csomó ingyen segítséget, míg egy férfi, aki menekülni próbál a lelkileg őt terrorizáló nő elől, azt maximum kiröhögik és maximum saját erőből, a szabadpiacnak köszönhetően kérhet segítséget. Értve ez alatt, hogy ha nem is közjegyzőt, de megbíz valakit, aki tanuként jelen van, amíg összepakol, hogy később ne legyen belőle vitatéma.


Hogy költöztető céggel borsos áron elhordatja a cuccait.


Hogy kivesz egy 2 hónap kaució + 1. havi albérleti díjas albérletet piaci áron és egy nőismerőse vagy férfiismerőse sem fogja felajánlani, hogy "Költözz hozzám, aranyom, amíg talpra nem állsz, jaj, szegénykém."


A munkahelyen sem lesznek vele elnézőek, főleg ha őszintén elmondja, hogy egy bántalmazó kapcsolatból menekül. Ha hiányszakmában dolgozik adnak neki szabadságot, aztán az lesz a humor tárgya, hogy a Laci mekkora lúzer, szegény anyámasszony katonája férfiatlan kis izé.


"Ezzel az erővel miért ne higgyem el a csajnak is, hogy a csávó egy sz.ardarab, és ő is azért bántotta verbálisan/kent le egy istenes pofont, mert a csávó elviselhetetlen volt?


Nyilván ezt sem veszem be, tőle is azt kérdezném, hogy akkor minek van vele, ha x éve ilyen, stb.


De a költői kérdés ettől még áll."


Az jogi végzettségű emberek ellen beszélek és nekik nem lenne munkájuk, de pontosan az ilyen esetek elkerülése miatt kellene az, hogy az állam CSOK meg egyéb dolgok HELYETT annak a feltételeit teremtené meg, hogy a párok bármikor könnyedén kiléphessenek egy toxikussá váló kapcsolatból. Hogy államilag támogatott mediátor/pszichológus/párterapeuta egy héten belül tudjon időpontot adni, online meg még hamarabb ki tudja értékelni a dolgokat. Ezekre kéne hangsúlyt fektetni, ha TÉNYLEG az lenne a cél, hogy jól funkcionáló párkapcsolatok legyenek és kevesebb bántalmazás, testi vagy LELKI sérülés legyen MINDKÉT oldalon...


Azzal, hogy az állam beáll erőszakszervezetként a két fél közé, az csak ugyanazt a szerepet tölti be lepapírozva, mint amit betölt a cigánylány oldalán a kigyúrt kancigány, amikor a lány flegmázik és pofátlankodik meg lop a boltból meg bunkózik mindenkivel és ha valaki ezt szóvá teszi, akkor füttyent a pitbulljának, hogy "Gazsi, hagyod, hogy így beszéljem velem?" a kancigány meg nemre és korra való tekintet nélkül jól beleáll a másikba, hogy "Vigyázzá' magadra, he'!!"


És ezt minél jobban ki akarod küszöbölni túlszabályozással, annál inkább ugyanazt éred el, mint a szociális segélyeknél is van.


Hogy aki életvitelszerűen abból él, annak egy jó móka, egy családi program, akinek meg ténylegesen a megélhetést/túlélést jelentené, az előbb hal éhen, minthogy a 8 papír mindegyikét lepecsételve visszavigye a megfelelő helyre, hogy végre folyósítsanak neki valamit.


Itt is aki poénnak fogja fel, szeret drámázni az úgy fogja fel, mintha a Mónika Showban szerepelne. Aki meg ténylegesen bántalmazott és súlyos traumákat élt át, az inkább már alá sem veti magát a hosszadalmas és kényelmetlen vizsgálati procedúrának, mert nincs hozzá lelki ereje.


A gondolkodást sosem lehet kiszervezni állami feladatnak, azt az egyénnek kell minden esetben megtenni, bármennyire is szomorú és tragikus egyesek számára.


Így van ez az élet minden területén.


Az oktatással, ahol csak szófogadó, csengőszóra szünetet tartó, jambikus hexameterben verset elemző gyártósori munkásokat képeznek.


Az egészségüggyel, ahol a prevenció nem gazdaságos, az utólagos gyógyítás pedig törvényszerűen kitermeli a korrupciót és a hálapénzrendszert, annak betiltása esetén a költséges magánszektort.


A nyugdíjrendszerrel, ahol bárhová is tolják a korhatárt és bármihez is kötik, sosem fogják a matematika és a szabadpiac azon törvényszerűségeit átírni, hogy ha a saját pénzedet magadnak teszed félre, akkor a legigazságosabb, mert ténylegesen annyit kapsz vissza, mint amennyiért megdolgoztál. Csak mivel több élősködő hajlamú van, mint adakozó hajlamú, ezért demokratikus keretek között mindig azt fogják megszavazni, hogy adjon neki az állam. Akkor is, ha nincs miből. Mert nem jut.


És a törvényekkel is, mert nem állíthatsz minden ember mellé rendőrt meg ellenőrt.


"fenyegetőzni, jogtiprásról álmodozni - na ez az, amit nem szabad. Semmilyen nemű embernek. De érdekes, nem nőktől látok ilyesmit. :)"


Akkor ásd jobban bele magad Sárosdi Lilla, Antoni Rita meg Mérő Vera nőtársaid "munkásságába" vagy ott van Fábián Anita is: [link]


Mindkét oldalon vannak elborult fanatikusok... Minél nagyobb a megosztottság, annál rosszabb lesz ez az egész.


"Persze, van ilyen is, csak egy ilyenre hány erőszakoskodó, taperoló férfi jut?"


Kár számháborúba kezdeni, a legtöbb amúgy is passzív puffogó mindkét oldalon, aki az interneten éli ki a frusztrációját. Szerintem bőven jut minden "házicselédező" nőre "aranyásózó" férfi és bőven jut minden "férfiak CSAK szexet akarnak" nőre "a nők nem nyelik le és nem engedik análba" férfi...


"Meg fizikailag mennyi hatalma van átlagosan egy nőnek, és mennyi egy férfinak? Milyen esélyekkel indulnak egymás ellen?"


A hatalom sosem csak fizikai. Ami a férfi esetében a fizikai erő, az nő esetében a szexuális erő. Jusson eszedbe az az életkép, mikor a legmegvadultabb dühöngő drogbárót, akit 3 készenlétis rendőr nem tud puszta kézzel lefogni a 40 kilós nője egy ölelésével és csókjával megnyugtatja annyira, hogy nem szurkál meg 3 ártatlan rendőrt, akik csak a munkájukat végzik és éri el, hogy 3 év helyett sose láthassa a gyerekeit felnőni.


Az már ugyanúgy nem a férfi hibája, hanem az identitászavaros társadalomszerkezeté, hogy a nőket nem tanítják meg megfelelően használni ezt a képességüket és aki magától rájön ennek használatára is önös érdektől vezérelve aranyásásra és öncélú manipulációkra használja.


A mai társadalom egyenesen arra ösztönzi a nőket, hogy legyenek férfiak, álljanak bele a férfiakba az élet minden területén, aztán csodálkoznak, hogy nőietlenné válnak.


De vele együtt a férfiak is férfiatlanná válnak, mert őket pedig össztársadalmi mértékben kasztrálják. És nem azért, mert nem verhetik az asszonyt, mert ez teljesen jogos, hogy ne legyenek ilyen barbár szokások.


Hanem azért, mert a társadalom irányítói úgy döntöttek, hogy minden előjogot és privilégiumot, ami a férfié volt régen azt most megkaptak a nők, egyenesen támogatják és csodálkoznak, hogy "Ó, kislány, te még nem szexeltél ilyen meg olyan pasival? Feltétlenül ki kell próbálnod!"


Ezzel pedig ami régen építette a társadalmat, ami régen motiválta a férfiakat, hogy ne Shrekként éljenek a mocsárban, hanem szedjék össze magukat, az az ösztönző mostanra elveszett.


Mert aki hercegnek született az akkor is kívánatos herceg lesz, ha emberileg egy hulladék és lesznek mindig nők, akik jelentkeznek érte.


Aki pedig külsőre nem fogja meg a nőket, az még egy match erejéig sem bizonyíthat, hogy milyen ember. Vagy ha igen, akkor is színtiszta érdekből, mert az adott nőnek már gyereke van, már elvált, már csalódott sokszor és most már jó neki az is, akire fiatalon pár éve még rá se nézett volna. Mert úgy van vele, ez a kisebbik rossz.


Annyira fogja szeretni a párkapcsolatot, mint a Whiskys rabló a gyártósori munkát. Muszájból, kisebbik rosszként ezt választja. És ezt a férfi is érzi, hogy még egy ilyen sérült, viharvert nőnek is csak azért kell, mert jobb nem jutott neki. Már eleve toxikus táptalajon születnek meg az ilyen kapcsolatok pusztán azért, mert a két fél szeretetre vágyik, hosszú ideje magányos.


"Ha pedig ellenkeztem, akkor jött az, hogy ha a Pista is megfogdoshatott már, a Janit pedig a büdös suliwc-ben szoptam le, nehogy már azért szóljak, mert ő rácsap picit a jó kis s.eggemre, mert őt is izgatja."


Kérdés, hogy ilyen emberek közül miért szoptad le a Janit a sulivécében. És ha már megtetted, akkor nem a Janinak illett volna megvédenie téged a többi baromtól?


Konkrétan te sérted meg a szociális normákat, aztán csodálkozol, amikor visszanyal a fagyi. Ha ennyire menő, független csajszi vagy, aki jogot formál arra, hogy azt szopjon le, akit akar, akkor nosza, lehet harcművészetet tanulni, mint ahogy a 40 kilós japán lányok is megteszik és hidd el, még fizikailag sem kell erősebbnek lenned a férfinél, elég az ha önbizalmad van és jól szájavágsz 1-2-t. Egy darabig vicceskednek, amikor aztán rájönnek, hogy ennek a fele sem tréfa, akkor leszállnak rólad.


Hidd el, férfiként is ugyanez az út vezet ahhoz, hogy ne legyél bullying áldozata, annyi különbséggel, hogy téged ténylegesen szétcsapnak, akár csapatostól, ha éppen megsérted a bandavezér egóját azzal, hogy leütötted és most a saját csapata cinkeli őt, hogy mennyire alulmaradt.


Ha viszont te nőként teszed vele ezt, akkor a saját csapata fogja visszafogni őt, hogy "Ember, álljál már le, egy lányról van szó, nem verheted őt agyon, vegyél vissza, mert velünk gyűlik meg a bajod!"


Tudom, hogy tragikus, de ilyen közegben ez a megoldás.

2023. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:
Kétpipás, te ennyire unatkozol, hogy gyakorlatilag egy kisregényt írsz a semmiről? Ennyi idő alatt egy rövidebb edzést is összehozhattál volna, annak legalább értelme lett volna...
2023. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!