Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha egy leánykérést visszautasí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy leánykérést visszautasítanak, akkor tudnátok folytatni a kapcsolatot ugyanolyan hévvel? Főleg férfiak véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Adott egy kapcsolat, kb 6-7 hónapja jöttek össze és egyetemisták, 22 ill 23 évesek. A fiú megkéri a lány kezét, de ő nemet mond, túl korainak érzi a leánykérést. Hogyan fogadnátok ezt a szituációt? Még nagyobb hévvel udvarolnátok a kiszemelt nőnek vagy elbúcsúznátok?

2020. márc. 12. 08:56
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
5%
Nem, ezek után kiábrándulnék és hagynám az egészet.
2020. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
A lány helyében próbálnám menteni a dolgot, mondjuk egy olyan határidőben megállapodni ami nincs túl messze, ami még elfogadható mindkét félnek és racionális. Viszont ha ilyet nem mond,akkor nem érzi azt, hogy a megfelelő férfivel él együtt és akkor pedig az lenne a normális ha minél hamarabb csomagolna és lelépne. Mondjuk Budapesten nem egyszerű megfizethető albérletet találni ilyenkor.
2020. márc. 12. 10:07
 13/46 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a kor sem lehet magyarázat, hiszen nem 18 évesek, ilyen korban 20-30 évvel ezelőtt tömegesen alapítottak családot, sőt akkoriban a férfiak szinte az egyetem elvégzése után ez volt az első dolguk.Egy eljegyzés még nem esküvő, addig még hónapok, évek telnek el, de mégis jelét adják egymásnak hogy komolyan gondolják.
2020. márc. 12. 10:11
 14/46 anonim ***** válasza:
91%
Már nem a középkorban élünk.Ennyi idő után össze se költöznék senkivel,nemhogy eljegyzés. Amikor én nemet mondtam arra,hogy húsz évesen férjhez menjek,megsértődött az akkori barátom. Ettől függetlenül mentünk szét,de aki nem bírja megérteni,hogy fél év az nagyon kevés idő,menjen is a levesbe.
2020. márc. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
13%
Akkor ez is csak a szokásos történet, a srác nem elég jó a lánynak aki lelép. Milyen meglepő.
2020. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Azok a nők, akik azt írják túl korai, azok szerint mi lenne az ideális? 1év? 2év? Vagy akkor amikor ők úgy érzik, hogy eljött az ideje?

Ha család alapításról lenne szó, akkor még egyet is értenék, mert ott tényleg a nő döntése a fontos, hogy mikor érkezett el abba az életszakaszba, hogy család és gyerek, de egy jegyesség az nem ilyen súlyú döntés szerintem.

2020. márc. 12. 10:24
 17/46 A kérdező kommentje:
14-nel válaszul, ők fél éve együtt élnek, ezt korábban leírtam, szóval nem úgy kérte meg a kezét hogy nem éltek együtt.
2020. márc. 12. 10:27
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

16-os kérdésedre reagálva: nálam 3 év. Egyrészt a legtöbb barátságom/emberi kapcsolatom 3 év körül kezdett véget érni, úgyhogy egyrészt ki akarom vállalni, hogy túléli-e a kapcsolat, másrészt szeretném minél több életszituációban látni a párom, minél jobban kiismerni, hogy nyugodt lelkiismerettel mondjam rá az igent. Fél év alatt nagyjából ki lehet ismerni valakit, de nem teljesen.


Az igaz, hogy az eljegyzés annyiban lazább, hogy vissza lehet fordítani, de azért van a dolognak súlya, nem csinálja meg az ember mindenkivel.


Az eredeti kérdésre visszatéve: én valahol megtisztelve érezném magam, de közben meg bepánikolnék, nyomás alatt érezném magam, mert a fél év nekem is baromi kevés.

2020. márc. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
90%

14-es vagyok.

Egy évig össze se költöznêk senkivel,annyi idő alatt kiderül,hogy komoly kapcsolat lesz e belőle.Férjhez meg négy öt év után mennék. Mivel nem szerelemből kell házasodni,hanem megtalálni azt akivel együtt tudsz élni,tisztelni,becsülni,egyezik a felfogásotok,egyformán bántok a pénzzel,melletted ál,stb...A szerelmem is szép és jó dolog,de csak azért nem megyek férjhez.Az ismerősöd is csak a rózsaszín köd miatt kérte meg a lány kezét.

2020. márc. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is nagyon korai, pláne ennyi idősen.

Ilyen fiatal korban szerintem minimum 3 év után aktuális a lánykérés, de még 5 év sem túlzás.

29 vagyok, ebben az életszakaszban kb. 1 év után tartanám reálisnak a dolgot, ha minden tökéletes és max fél év után össze tudunk költözni.

2020. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!