Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha egy leánykérést visszautasí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy leánykérést visszautasítanak, akkor tudnátok folytatni a kapcsolatot ugyanolyan hévvel? Főleg férfiak véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Adott egy kapcsolat, kb 6-7 hónapja jöttek össze és egyetemisták, 22 ill 23 évesek. A fiú megkéri a lány kezét, de ő nemet mond, túl korainak érzi a leánykérést. Hogyan fogadnátok ezt a szituációt? Még nagyobb hévvel udvarolnátok a kiszemelt nőnek vagy elbúcsúznátok?

2020. márc. 12. 08:56
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnák is folytatni, de szerintem mindenképp sérülne a kapcsolat. Ehhez pedig idő kell, hogy újra helyreálljon.

Egyszerűen nincs meg a kommunikáció a két fél között, ha ez a szituáció ilyen formában megtörténhetett. Ha a felek beszélgetnek a jövőről, ki hogy képzeli, egyáltalán szeretne-e házasodni, akkor ez kerülhető lenne.

Ha ebben a kapcsolatban a fiú megkérdezte volna a lánytól, hogy egyébként szeretne-e házasodni és szerinte egy kapcsolatban ez mikor ideális, akkor jó a esetben a lány erre értelmesen válaszol és elkerülhető lett volna sérülés nélkül ez a helyzet. Mert majd megkéri 2 év múlva pl.

2020. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
95%
22 évesen az ember még baromira a személyiségfejlődése elején jár és inkább reális döntés az eljegyzés elhalasztása. Amíg nincsenek állandósuló körülmények, munka, unalmas hétköznapok, idegörlő mókuskerék, csak a lelkesedés és a rózsaszín köd FÉL év után, addig én sem venném komolyan a lánykérést. A srác mit gondol, a lány mindig ugyanaz marad, mint most? Miből gondolja, hogy 5 év múlva is ugyanolyan célokért küzdenek majd? Semmi garancia erre. Sőt, inkább az várható, hogy az ember felnő, megváltozik és ha addig az eljegyzés miatt a család nyomja az esküvő témát is, inkább válás lesz a vége, mint happy end. Meg kell komolyodni mindkettőnek, mielőtt ekkora döntést hoznak. A lány inkább jól látja, a srác meg ne megsértődjön, hanem vegye felelős lépésnek, amit a párja mondott.
2020. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a férfi személyiségétől függ, és attól, hogy hogy van tálalva a visszautasítás. Ha a férfi nem egy reménytelen romantikus meg gyermeteg, és a nő is higgadtan, kedvesen, értelmesen megfogalmazza a dolgot, akkor ugyanúgy megy minden tovább, max. kell beszélgetni erről 1-2-3 év múlva, hogy egy hullámhosszon legyenek, értsék meg, mikor kész rá a másik. Nem értem, miért kellene a túlspilázott újra-udvarlást a szakítás ellentéteként felállítani, nem attól találta a nő korainak a lánykérést, hogy nem ment le eléggé pincsibe előtte a srác. Max. inkább arra kell törekedni, hogy a hétköznapokban jobban megismerjék egymást. 6-7 hónap azért elég rövid idő ilyen fiatalon, max. egymás kedvenc zenekarát meg kajákát ismerik, túl régóta nem is élhetnek együtt, még az sem biztos, hogy dolgoznak, eltartják magukat, pontosan tudják, hogy hogy tervezik az életüket... ezt kellene talán megértetni a sráccal, hogy ne azt érezze, hogy "jaj, hát megkértem, méééé nem szeretem engem a csajom". Az már kérdés, ha a lány nem magyarázta el az indokot rendesen, akkor érződhet úgy, hogy amiatt, mert nem a sráccal tervez.
2020. márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy nálam az ideális ilyen korban az lenne, hogy 1-2 év együttjárás, összeköltözés és utána 1-2 évvel esküvő, ez a minimum. Annyi azért kell ahhoz, hogy:

- tényleg megismerd a másikat... nemcsak a rózsaszín szemüveges időszakban, hanem akkor is, ha a szerelem intenzitása kicsit leapad és átalakul egy erősebb kötelékké, gyengédebb szerelemmé a lángolás... vagy nem, mert lehet, hogy igazából csak vonzalom volt

- meglátod, milyen a másikkal együtt élni, a dolgos, nem túl izgalmas hétköznapokban és a legrosszabb pillanatokban is (ápolta a másikat, amikor beteg volt? látta a legnagyobb depresszióban, legnagyobb pillanataiban? amikor mondjuk 3 hónapig el kell tartani, mert kirúgták és munkát keres?)


ha nekem amúgy, ha ilyen indokkal visszautasítok egy lánykérést, és utána azzal próbálnak engem hülyének nézni, manipulálni, hogy gyáj, régen korábban házasodtak meg biztosan nem szeretem eléggé a páromat, kirúgnám. Azért ne próbáljon meg ilyen aljas módon befolyásolni.

2020. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
96%

#10-es vagyok

Min. 3 év szerintem, addigra talán kiismeri annyira az ember a párját, hogy nyugodtan tudjon igen-t mondani.

2020. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
93%

25# vagyok ismét

Azt elfelejtettem írni, hogy az exem annak tudatában kérte meg a kezem, hogy tudta, NEM akarok összeházasodni senkivel. Természetesen attól még komoly kapcsolatot szeretnék, most is abban vagyok, de házasság kizárva (azt most nem részletezem, miért). Tehát egyszerűen nem vette tudomásul a döntésemet, akkor is rá szeretett volna "kényszeríteni".

2020. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, mit irkálsz itt a 6. válaszod alatt?

Ez mi: "...3 évig voltak jegyesek. Jól ismerem őket, szeretik egymást, a srác nagyon összetört az eset után, piszkosul berúgott. Már a gyűrűt is visszavitte az ékszerészhez."

Szeretik egymást? Azért szakítottak, azért rúgott be a srác, azért vitte vissza a gyűrűt?

Vagy nem ezt akartad írni? Inkább azt, hogy "szerették egymást"? Aligha volt ez szerelem...

2020. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
93%
én 2-3 év után gondolkodok csak eljegyzésben. Előtte egyszerűen nem ismerem annyira a másikat, hogy ilyenbe belemenjek. Plána olyan fiatalon, mint a kérdésben szereplő lány.
2020. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

"27"válaszolva

Ne keverd össze a 2 dolgot amit írtam. Azt mondtam, hogy ismerek olyan párt, akik a leánykérés után 3 évvel házasodtak össze. A kérdésben szereplő párnál természetesen nem ez a helyzet, de attól még hogy valaki jegyben jár attól még nem kötelezte el magát, nem írt alá semmit, csak jelezte a másik fél felé a szándékát.

Azok a nők akik 4-5 évet írnak jegyesség előtt, az számomra nagyon sok időnek tűnik, ha mondjuk 2 kapcsolata zátonyra fut akkor gyakorlatilag nem is lesz családja, mert kifut az időből. Ha 2 ember komolyan gondolja a kapcsolatukat, éltek együtt, akkor miért ne lépnének a következő szintre, felvállalják egymást és ennek nyomatékot is adnak. Akik 5-6 éve élnek párkapcsolatban eljegyzés nélkül ott igazából nem is akarnak megházasodni, max ha becsúszik egy baba akkor gyorsan lezavarják, mert ez a társadalmi elvárás.

Minden körülmény adott ahhoz hogy családot alapítsanak, lakás, autó, munkahely adott, kérdés hogy mik a terveik?

Volt köztük szó a családalapításról, sőt abban is egyet értenek, hogy sok gyereket szeretnének. Jobban meggondolva a helyzetet a lánynak annyit kellett volna mondania, hogy előbb legyen meg a diplomája és utána már lehet szó esküvőről, ha tényleg komolyan tervez a haverommal. Nem tudom pontosan hogy mi hangzott el, de a haver ezt úgy élte meg, hogy kib..ott nagyot csalódott. Pillanatnyilag a lány a haver lakásában lakik, a haver közölte hogy időre van szüksége és a tesójánál van.

2020. márc. 12. 17:20
 30/46 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudom mit beszéltek meg egymással korábban, mert ha szóba volt a családalapítás, akkor egy értelmes nő csak elmond annyit a párjának, hogy 5-6 év múlva szeretnék szülni. Ha ez így történik, akkor a férfi elgondolkozik azon, hogy ezt kivárja vagy tovább lép. De ez csak a gyerek téma, a házasság és a gyerekvállalás nemigen függ össze, pontosítok, házasság lehet gyerek nélkül is működőképes. Értem a nők hozzáállását, biztosra akarnak menni, nem akarnak elvált nők lenni, inkább a házasság előtt menjen tönkre a kapcsolat és akkor nem kell bíróságra járni. Azt is megértem, hogy templomban csak egyszer lehet esküdni és holtomiglan-holtodiglan, de az eljegyzés az nem esküvő, azt bármikor fel lehet mondani.
2020. márc. 12. 17:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!