Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha egy leánykérést visszautasí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy leánykérést visszautasítanak, akkor tudnátok folytatni a kapcsolatot ugyanolyan hévvel? Főleg férfiak véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Adott egy kapcsolat, kb 6-7 hónapja jöttek össze és egyetemisták, 22 ill 23 évesek. A fiú megkéri a lány kezét, de ő nemet mond, túl korainak érzi a leánykérést. Hogyan fogadnátok ezt a szituációt? Még nagyobb hévvel udvarolnátok a kiszemelt nőnek vagy elbúcsúznátok?

2020. márc. 12. 08:56
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
Tökéletesen egyet értek veled, ha úgy ismerkedsz egy férfivel, hogy "figyu, 30 éves korom előtt biztosan nem akarok gyereket, se családot", akkor a másik fél eldönti, hogy számára ez vállalható kompromisszum vagy egy mosoly tekintetében odébbáll. A kommunikáció nagyon fontos egy kapcsolatban, együtt érdemes előre tervezni. De attól még hogy 2 év múlva akar egy nő szülni attól még járhat 1 évet jegyességben, ez nem zárja ki egymást. Az én szüleim anno amikor összeköltöztek akkor apám megkérte anyám kezét és egy jó ideig a mamám szüleinél laktak. Amikor összeházasodtak akkor tudtak felvenni valami hitelt, amit anno a friss házasoknak adtak. Valaki írta privátban, hogy mostanában azért erőltetik a házasodást minél gyorsabban,mert csak házasok igényelhetik az állami támogatásokat és hiteleket, ebben is lenne logika, de a haveroméknál szerintem ez nem játszott szerepet.
2020. márc. 15. 20:27
 42/46 anonim ***** válasza:
20%
Én 24 voltam mikor megtörtént a lànykérés, a férjem 21. 2,5 hónapja voltunk együtt. Eszembe se jutott nemet mondani. Egyszerűen mindketten éreztük, hogy összetartozunk. Aki még nem talàlkozott ilyen emberrel, nem érzett így, az nem érti meg az ilyet, és ennyi. Egyébként 1,5 év kapcsolat utàn hàzasodtunk. Egy percig se volt kérdés, hogy együtt éljük le az életünket. 10 év együttlét utàn is ugyanezt érezzük.
2020. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

"42"válaszul

Valahogy én is így gondolom, ha 2 ember szereti egymást akkor nem egy eljegyzésen fognak vitatkozni, hogy ennek tényleg itt van az ideje, ez csak részletkérdés szerintem, a házasság már egy magasabb szint, de arról még szó sem volt náluk.

2020. márc. 17. 08:35
 44/46 A kérdező kommentje:

A kapcsolatnak vége lett, hármasban átbeszélték a történteket és végül a lány apja autóval volt segített elköltözni. Haverom "lenyugodott", most azzal vigasztalja magát, hogy úgy is a tanulásra kell koncentrálnia, majd azzal elfoglalja magát, de nagyon megviselte a dolog, egy csomót fogyott és az arca is nagyon megviselt.

Én csak annyit mondtam neki, hogy szedje magát össze fizikálisan, egyen minél többet és ne menjen bele másik kapcsolatba egy ideig.

2020. márc. 17. 09:04
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Hát, remélem, talál a lány egy normális férfit... Gondolj bele, női szemmel milyen ez az egész. Ha egy nő szeretne házasodni, de a párja még nem jegyezte el, akkor a többi nő kórusban fogja zengeni, hogy "várj türelmesen, NE merd felhozni a témát, mert az nyaggatás, NE akard megbeszélni vele, mert az nem romantikus". Ha egy férfi házasodna, de a nő még nem, akkor megint mindenki kórusban fogja uszítani a férfit, hogy "ez a nő nem szeret téged, azonnal hagyd ott". Nő részéről a "finoman célzok az esküvőre" aljas zsarolásnak minősül, férfi részéről a "ha nem jön hozzám, akkor elhagyom" mindenki szerint teljesen jogos. Amíg a nők nagy része vehemensen védelmezi a férfiaknak azt a jogát, hogy egyedül döntsön az elvileg közös életükről, és ezt a nőnek még romantikusnak is kell tartania, addig nem lepődnék meg, ha sok önállóbb gondolkodású nőnek végképp elmenne a kedve az esküvőtől.
2020. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Jó sokféle eset van. Én 22 voltam, amikor a feleségem "megkérte a kezemet", 3 év ismeretség, és féléves együtt járás után. De mégis kitartott 24 évig, és nem a fentiek miatt lett vége.

Azóta két nő volt, akinek én kértem meg a kezét, igent is mondott mind a kettő, de valahogy elhalt az dolog.

Ebben a helyzetben a lánynak teljesen értelmes indoka volt, illendőségből nem szabad tenni bármit is. Csak nehéz elgondolni, hogy miként lesz azután? Lehet pár év múlva már a nő is szeretné, csak a fiú még nyilván nem szívesen állna neki megint.

De ha vége lett, hát nem kérdés már.

Azt nem értem, hogy miféle hármasban beszélték meg a dolgot?

2020. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!