Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha egy leánykérést visszautasí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy leánykérést visszautasítanak, akkor tudnátok folytatni a kapcsolatot ugyanolyan hévvel? Főleg férfiak véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Adott egy kapcsolat, kb 6-7 hónapja jöttek össze és egyetemisták, 22 ill 23 évesek. A fiú megkéri a lány kezét, de ő nemet mond, túl korainak érzi a leánykérést. Hogyan fogadnátok ezt a szituációt? Még nagyobb hévvel udvarolnátok a kiszemelt nőnek vagy elbúcsúznátok?

2020. márc. 12. 08:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
85%

De tegyük fel, van egy pl 22 éves lány, aki mondjuk fél éve együtt él a barátjával és jó a kapcsolatuk. Eljegyzik egymást. Aztán pár hónap múlva történik valami, szakítanak. 24 évesen megint összejön egy kapcsolat, egy év után eljegyzés, ne adj Isten mégse működik, szakítanak. 28 évesen már ódzkodik az eljegyzéstől, talán belemegy, aztán ki tudja, mi történik. Elveszik a varázs.

Nem pesszimista akarok lenni de ha nem is esküvőről van szó, az eljegyzés is nagyon komoly lépés. Nem szabad elkapkodni, meg kell ismerni egymást, kell idő, mielőtt összeköltöznek és utána is lakjanak együtt, mielőtt előkapják a gyűrűt.

Természetesen nem azt mondom, ha valaki hamar összeköltözik valakivel majd eljegyzés, esküvő is történik, még lehet happy end. De szerintem az ritkább.

A haverod és a barátnője is még nagyon fiatalok, bőven lenne idejük kiismerni egymást.

2020. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Azért kíváncsi lennék mi zajlodik le most a leányzó fejében. Elvesztette a szerelmét? Hol fog most lakni? Miért nem tudott ezzel a leánykéréssel még várni? Esetleg attól fél hogy a szülei hogyan reagálnák le ha férjhez menne?

Az biztos hogy nincs egyszerű helyzetben,mert lakást/szobát kell találnia, és egy csomó pénzt kell kifizetnie. Szerintem nem úgy kelt fel aznap reggel, hogy az addigi élete megy a kukába. Ez valahogy olyan érzés lehet mint a pókerben az all in, vagy a fellegekben leszel, vagy mész a híd alá. Ilyen szempontból tényleg butaságot csinált a haver, mert kész helyzetet teremtett?!!

2020. márc. 12. 18:28
 33/46 anonim ***** válasza:
76%

22-23 éves ember ma még fiatal. Biztos, hogy nem amiatt utasította vissza, mert jaj, fél a szüleitől, hanem mert kicsit több esze van, mint a haverodnak, aki 7 hónap együttjárás után úgy gondolja, hogy ismerik eléggé egymást. Persze, nyilván rossz lesz a lánynak, hogy új helyet kell keresnie, de ha a haverod ekkora barom, hogy egy normális visszautasításra már kidobná, mint macskát kakilni, szerintem ha van egy csöpp esze a csajnak, akkor látja, hogy új helyet keresni meg kicsivel több pénzt költeni azért a kisebbik rossz, mint egy ilyen óriásbébi szinten duzzogó kissrác nőjének lenni.


Az meg, hogy kifut egy nő az időből azért, mert várna mondjuk kb. 4 évet összesen, röhejes. Akkor is még 26 éves, tök fiatal. De azért egy nőnek 40 évesen sem kell elásnia magát, ha jól tartja magát, akármennyire ezt hiszi pár kisfiú (volt főnököm 46 évesen kezdett új kapcsolatba, olyan pasit fogott ki külsőleg-belsőleg értve, aki után sok nő sóvárogna). Na már most, te azt írtad, hogy jaj, ha esetleg 2-3 kapcsolata tönkremegy... na, ha tönkremegy, akkor is tönkremegy, ha már jegygyűrű van a kezén, mert az nem automatikus gyógyír a problémákra. Na ilyen esetben akkor szerencséje van, hogy nem volt férjnél, mert jóval könnyebb elhagyni a másikat, ha nem kell osztozkodni a vagyonon meg válóperen végigmenni. Vagy ha maradnak együtt, akkor kész pokol az életük, feszkóban együtt élni valakivel, akit már nem szeretsz...

2020. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 peca1000 ***** válasza:
71%

Ez a srác egy érelen hü..lyegyerek volt.


Ha van egy kis esze, akkor megérti a csaj reakcióját, és akkor próbálkozik újra, ha a csaj elkezd rá utalni x év múlva, hogy most már lehet.


Én is addig halogattam, ameddig csak tudtam a lánykérést :)

2020. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
55%
Az új lakás keresése még mindig jobb, mintha valaki beskatulyáz a jelenlegi élethelyzetembe és 3-5-10 év múlva is elvárja, hogy ezeket teljesítsem, mert hát erre mondtam akkor igent. De mi van, ha 1 év múlva mégse ott akar dolgozni, megismer egy új baráti társaságot, akik miatt megváltozik; más kezdi érdekelni, vagy csak lát egy sok gyerekes családot és inkább nem akar szülni még 5 évig, mert megtetszik neki az utazás vagy a heti 4 esti edzés? Ezek kiszámíthatatlanok, és nem kérhető számon senkin, ha meggondolja magát. 22 évesen egész életre szóló ígéreteket tenni értelmetlen.
2020. márc. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Akkor visszaadja a gyűrűt és elköszön. Ez sem olyan ritka dolog mint gondolnátok. A jegygyűrű egy megnyilatkozás a férfi részéről hogy komolyan tervez a nővel, az itt válaszoló nők ezt gyerekesnek tartják, ami számomra érthetetlen. Akkor mit szóltok ahhoz, ha egy férfivel együtt éltek és soha nem kéri meg a kezetek? Ti szeretnétek családot, gyereket de csak akkor ha van házasság, de a férfi nem hajlandó megházasodni? Leéltek vele x évet és akkor bejelentitek, hogy ha nem vesz el akkor szakítotok? Szerintem ez sokkal nagyobb gáz mint 23 évesen valakinek megkérni a kezét. Azzal én sem értenék egyet, hogy a férfi úgy menne oda a nőhöz, hogy eljegyzés és nyáron esküvő, mert az tényleg szoros lenne. De egy nőnek az eljegyzés annyit jelent, hogy nyíltan felvállalja, hogy bizony foglalt, semmi több. Nincs vagyonközösség, nincs bíróság, egy sima kapcsolatnál viszont annyival több, hogy a férfi megnyilatkozik az érzéseiről és hogy azzal a nővel komolyan tervez.

Furcsa világban élünk, mert 20-30 évvel ezelőtt rossz szemmel nézték(főleg vidéken)ha egy fiú 2-3 év kapcsolat után nem kérte meg a lány kezét, most meg az a furcsa ha megteszi.Az én szüleim 24 évesen házasodtak össze, a nővérem 25 évesen ment férjhez.

2020. márc. 13. 09:23
 37/46 A kérdező kommentje:

Valaki rám írt privátban, ebből idéznék.... "azok akik most azt írják, hogy 4-5 évig biztosan nem lehet esküvő, az vajon mit fog mondani amikor 35 évesen még egyedül lesz néhány csalódással a háta mögött? Akkor is ragaszkodni fog az elképzeléséhez vagy kompromisszumot köt?"

Hát igen, ez elég elgondolkodtató, mert akkor már tényleg kockáztatja hogy kifut az időből. Szintén ugyanebből a levélből idézek, "hogyha a nő az ismerkedés elején konkrétan közölné az udvarlójával hogy 5 éven belül nem tervez sem esküvőt,sem gyereket, sem házasságot, akkor hány férfi visszakozna? A társkeresőkben is csak annyit mondanak, hogy majd szeretne gyereket vagy talán, vagyis semmi konkrétum, csak a ködösítés."

Mondjuk ez egyértelműen egy férfi vélemény, én nem fogalmaznék ennyire szókimondóan, de ebben is van igazság.

2020. márc. 13. 09:41
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

"A jegygyűrű egy megnyilatkozás a férfi részéről hogy komolyan tervez a nővel, az itt válaszoló nők ezt gyerekesnek tartják, ami számomra érthetetlen."

Én mondjuk nem írtam, hogy komolytalan. Ellenkezőleg: az eljegyzés nagyon is komoly dolog, ami közös döntés kéne, hogy legyen. Itt láthatóan nem volt meg a közös döntés, a férfi csak úgy előrukkolt egy gyűrűvel, de valószínűleg életben nem beszéltek a terveikről, mert akkor nem jutottak volna el eddig a kínos helyzetig.

Ha valakik 1 év után házasodnak/eljegyzik egymást, szívük joga! Barátnőm is 1 év "járás" után ment férjhez, igaz ők 30 évesek voltak és előtte már évek óta ismerték egymást. Senki nem tartotta korainak, nekik ez volt a közös döntés.

Ezzel szemben a vázolt szituációban nincs közös döntés. És nem tudom, hogy a fiatalember mégis hogy akart úgy komolyan tervezni egy nővel, hogy még alapszinten sem kommunikálnak a terveikről.

2020. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Szerintem az eljegyzés bár lehet közös döntés eredménye, de legtöbbször ez meglepetés(mind a módja, mind a helye) speciel ez a férfi kiváltsága, úgy tudom nem a nők húzzák fel a gyűrűt a férfi kezére és nem ők kérik férjül a párjukat. A nőnek természetesen döntési joga van, ezt meg is tette, ezzel nincs semmi probléma, de akkor ne húzzák egymás idejét.

HA egy nő együtt él egy férfivel és a férfi nem kéri meg a nő kezét, akkor vagy elfogadja a helyzetet(soha nem lesz házas), vagy szakít és kezd mindent elölről, mert ott pedig a férfi rabolja a nő idejét.

Annyi fejlemény van az ügyben, hogy a lány elmondta a szüleinek mi történt és az apja felhívta a haveromat, hogy szerinte menthető a dolog, csak higgadjon le és üljenek le hármasban beszélgetni. Igazából a lánynak kéne valami kézzelfogható dolgot mondani, valami észszerű kompromisszumot kötni, vagy mihamarabb elköszönni és folytatni az életüket.

2020. márc. 13. 15:15
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell szélsőségekben gondolkodni? Azonnal megkérem a kezét vs. soha? Vannak olyan férfiak is, akik komolyan, a másik MEGISMERÉSE után, jó időben kérik meg a másik kezét. És nemcsak gyűrűvel lehet kifejezni azt, hogy komolyan gondolom a másikkal. Sőt, amit a környezetemben látok, hát egy összeköltözés nagyobb garancia lassan egy érzelmileg egészéges, komoly, hosszú kapcsolatra, mint egy gyűrű... sok barom az első vitára már visszaveszi meg őrjöng.


Ha meg úgy érzem, túl hosszú ideig vagyok egy párkapcsolatban anélkül, hogy megkérték volna a kezem, megbeszélem a másikkal, mert van annyi eszem, hogy a problémákat is aktívan kezelem. Sőt az ismerkedésnél is elmondom, én mikor, hogy tervezem a házasságot.

2020. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!