Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egy év után megkéri a kezemet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy év után megkéri a kezemet?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban ismerkedtem meg a párommal a neten, egy hétbe se telt és összejöttünk. Amennyit csak lehetett találkoztunk, chateltünk. Újév után közelebb költözött, így még több időt tölthettünk együtt. Mostanra már szinte hozzá költöztem, de hetente többször is hazajárok. Az első évfordulónkon szeretné megkérni a kezemet, mivel utána elutazok és 8 hónapig nem fogom látni.


A problémám az, hogy az utóbbi pár hónapban nagyon rossz volt a lelki állapotom. Jól megvagyunk, de félek hogy a szüleim és a család mit fog gondolni/mondani. Szerintem anya nagyon ellenezné, mivel gyors ez az egész és megértem, de tetszik az ötlet egyben. Néha belémhasít azért a realizáció hogy tényleg jó-e ez így. Kb 5 évig terveznénk jegyben járni. (Jelenleg mindketten 21 évesek vagyunk.)


Kérdezzetek még ha tudni szeretnétek még valamit.



2023. jún. 30. 00:49
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon nehéz erre válaszolni, mert ha a férfi azt érzi, hogy megtalálta az igazit...


Én a húszas éveimben őrült módon kerestem az igazit. A görcsös igyekezettől egyáltalán nem találtam akkor még a helyem az életben.


Most találtunk egymásra a párommal, tavaly októberben (49/N és 67/F) és igencsak elcsodálkoztunk, hogy miért ennyire későn?!


Szinte ugyanazok a gondolataink, az életfelfogásunk - még a levegőt is szinte egyszerre vesszük... rengeteg dologban egyetértünk.


Sajnos ennél okosabbat nem tudok mondani. Elhiszem, hogy megijeszt a nagy felelősség gondolata, de ha most visszakozol, sosem lehet tudni...

2023. jún. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
6%
Kicsik vagytok még! És a csajszihoz egy igazi érett férfi illene 10+ korkülönbséggel hogy még pár év múlva is működjön a kapcsolat. Nálatok pár év múlva egymás nevére sem fogtok emlékezni!😂
2023. jún. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
95%

"Kb 5 évig terveznénk jegyben járni."

Akkor bőven ráér az eljegyzés 3-4 év múlva.

Sose értettem, minek jegyben járogatni évekig.l?

Eljegyzés, aztán elkezditek szervezni, és 1-2 év múlva esküvő.

2023. jún. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez a nagy tervezés fura. "Fél ev múlva megkeri a kezem, es utana 5 évig jegyben járunk"

A lánykérést mindig is spontánnak gondoltam, mindegy hogy 3 hónap vagy 3 év után, a jegyesseget meg max 1 evnek ameg leszervezik az esküvőt.

Na mindegy ezt ti tudjatok.

Viszont ha ez neked jo, akkor nehogy mar szüleid döntsék el hogy igen vagy nem. Felnőtt nő vagy. Ráadasul 5-6 ev rengeteg idő, addig bármi történhet. Attol hogy eljegyez még simán lehet hogy addigra rég nem lesztek együtt. Vagy ha mégis, akkor az mar elég biztos kapcsolat.

2023. jún. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
90%
Fiatal vagy te még ehhez. Szerintem a 8 hónapot sem élitek meg.
2023. jún. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
65%
#2 Jól van papi, gyógyszereket bevetted már?
2023. jún. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azért akar eljegyezni, hogy "biztosra" menjen, hogy távkapcsolat alatt nem hagyod el/legyen egy biztosíték, amit az eljegyzésben lát.
2023. jún. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%

Amíg tőled idézve felmerül benned, hogy ,,tényleg jó-e ez így", addig szerintem nem állsz készen.


21 évesek vagytok, szemtelenül fiatalok, ráértek még ezzel, főleg, hogy kb. 5 évig terveztek jegyben járni házasságkötés előtt.


Nézzétek meg, kibírjátok-e a távkapcsolatot, lehet már ott is zátonyra fut az egész. Ha pedig kibírja, akkor legalább kap egy megerősítést a kapcsolat. Felesleges rohannotok.

2023. jún. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%

Az a gond, hogy addig semmi értelme az eljegyzésnek meg a házasságnak sem, amíg nem eltetek együtt. Naponta találkozni vagy egymasnal aludni baromira nem ugyanaz, mint közösen vinni egy háztartást, fizetni a csekkeket, ilyesmi. Dolgoztok már egyébként ?

Az első inkább az legyen, hogy ha hazajossz és együtt vagytok meg, szépen koltozzetek össze. Ha minden oké, akkor 1-2 év múlva is meg kérheti a kezed.


21 évesen nagyon fiatalok vagytok ehhez, rengeteget fog változni a szemelyisegetek, egyszerűen meg nem vagytok elég érettek egy ilyen döntéshez.

Ha biztosan vagytok egymásban es a kapcsolatban, nem kell semmit siettetni.


25N

2023. jún. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

#7

Mert manapsag mi a biztositék? Még a hazassag, sőt sokszor a gyerek se.

Ennyi idő a legjobb kapcsolatot is próbára teszi, hátmég egy ilyen frisset.

De szerintem is ez motivalja a srácot, igy nagyobb biztonsagban érzi magát.

2023. jún. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!