Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egy év után megkéri a kezemet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy év után megkéri a kezemet?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban ismerkedtem meg a párommal a neten, egy hétbe se telt és összejöttünk. Amennyit csak lehetett találkoztunk, chateltünk. Újév után közelebb költözött, így még több időt tölthettünk együtt. Mostanra már szinte hozzá költöztem, de hetente többször is hazajárok. Az első évfordulónkon szeretné megkérni a kezemet, mivel utána elutazok és 8 hónapig nem fogom látni.


A problémám az, hogy az utóbbi pár hónapban nagyon rossz volt a lelki állapotom. Jól megvagyunk, de félek hogy a szüleim és a család mit fog gondolni/mondani. Szerintem anya nagyon ellenezné, mivel gyors ez az egész és megértem, de tetszik az ötlet egyben. Néha belémhasít azért a realizáció hogy tényleg jó-e ez így. Kb 5 évig terveznénk jegyben járni. (Jelenleg mindketten 21 évesek vagyunk.)


Kérdezzetek még ha tudni szeretnétek még valamit.



2023. jún. 30. 00:49
1 2 3 4 5
 21/41 Drandox ***** válasza:
0%

19-eshez:

Nem azt mondom, hogy egy hosszabb ideje tartó kapcsolat felszínes lehet, csak arra reflektáltam, hogy a rövid idő ellenére velünk is megtörtént rengeteg dolog már, nem úgy, mint ahol tényleg egy pici vita sincs, s rózsaszín felhő van az első évben. Ugyan szülő elvesztés még nem volt, de ugyanúgy volt nagyobb betegség (nem halálos persze), költözés, amikor nem tudtam, hogy a következő hónapban miből fizetem majd a lakbért, mert egyetem mellett nem volt munkám, a diákhitel meg semmire sem volt elég, de végül átvergődtünk ezeken is. A legrosszabb oldalával is találkoztam már, tudom milyen lelki bajai vannak, emiatt voltak az apróbb veszekedések egy része, viszont megtanultam az idők folyamán, hogy tudom kezelni, s minden nehézség után jutottunk el ide, ahol vagyunk. És nem sietség az, hogy elhatároztuk magunkat. Mivel ennyi mindenen túl vagyunk, 2-3 év múlva se lesz sokkal másabb a dolog, így ha már most biztosak vagyunk magunkban, akkor miért is kéne olyan sokat várnunk? Nem maga az esküvő lesz még egy ideig, szóval ha később bármilyen előre nem látható extra jönne, akkor az eljegyzést nem nehéz felbontani, viszont ilyen extrák már egy 10 éves házasságban is ugyanúgy lehetnek, szóval erre nem tud felkészíteni még 1-2 év várakozás.

2023. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Drandox ***** válasza:
15%

20-ashoz:


Exemmel gimiben jöttem össze, 1.5 évet távkapcsolatban voltunk, majd 18 évesen költöztünk össze, ami 19,5 éves koromig tartott nagyjából. Jelenlegi párommal nagyjából 20.5 évesen jöttem össze, szóval nem igazán értem a problémádat. Vagy egy szakítás után kötelező lenne éveket várni?

2023. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
95%
Mekkora red flag, te jó ég...Kiír egy kérdést a párod és te ezt lesed, hozzászólsz, stb.
2023. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 Drandox ***** válasza:
0%

23-

Igen, hatalmas nagy red flag. Ő maga mutatta meg nekem, s szimplán szerettem volna, hogy a válaszadók úgy válaszoljanak, hogy legyen kissé több információjuk a dologról, mert nem mindegy, hogy egy átlag felszínes kapcsolatról van szó, vagy sem. Micsoda szörnyű ember vagyok. De igen, nem pont az olyan emberektől vártunk választ, akik előítéletesen egyből csak sarazni tudnak, s egyből dobálják a red flaget, miközben azt se tudják, miről van szó, s lehet soha nem is voltak még megkérés közelében.

2023. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy bocsi, de az eljegyzés nem meglepetés? Vagy ezt hogy kell elképzelni? Megbeszéltétek előre, hogy melyik nap fogod feltenni a nagy kérdést? Mert az oké, hogy beszéltek róla, hogy kb mikor, de maga az eljegyzés egy meglepetés, tehát tudjátok, hogy 1 év után, de azt nem, hogy melyik nap, hol, hogyan, mikor.


Vagy ha ti nem ilyenek vagytok és meg akarjátok beszélni, hogy na akkor összeházasodunk és ennyi, akkor miért nem most, miért vársz 1 évig?

2023. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg több élet tapasztalatunk van, mint nektek, azért írtuk azt, amit.

De jól van, 20 évesen annyira érettek vagytok, értelmesebbnek és szerelmesebbek is mindenki másnál, ti szrtatok a spanyol viaszt is.

Ebből a mentalitásból is látszik, hogy baromira éretlenek vagytok mindketten.

2023. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Drandox ***** válasza:
0%

#25

Tekintve, hogy egy év a köztudatban korai lehet, emiatt nyilván megbeszéltük, s nem hirtelen meglepem, hogy aztán legyen 5 másodperce eldönteni a dolgot. És egy esküvő drága dolog, sok szervezéssel jár, ha jó helyszínt akar lefoglalni az ember, azt is sokszor csak évekkel későbbre lehet. De leginkább az ára miatt lesz később

2023. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
80%
Hát jó, beszéltek róla, nem akkor dönti el, hogy igent mond, de elég illúzióromboló, ha tudja, hogy aznap fogsz letérdelni és gyűrűt húzni az ujjára.
2023. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 Drandox ***** válasza:
0%

#26

Itt egyáltalán nem korról van szó, s élettapasztalatról. Ismerek sok idős embert, akinek sok élettapasztalata van ugyan, de rengeteg mindenhez nem ért, köztük például a kapcsolatokhoz sem. És egyáltalán nem tiszteletlenségről van szó, csak sokan amiatt mert idősebbek, azt gondolják, hogy akkor már mindent is jobban tudnak. Nem gondolom magunkról sem, hogy bárkinél is okosabbak lennénk, mert nem, csak az instant savazás helyett normálisan kifejtett válaszokat vártunk volna, esetleg alátámasztva valami személyes tapasztalattal. És kaptunk is ilyen válaszokat persze, amit köszönünk, de a két soros kommentekkel nem lehet mit kezdeni, hogy ki mit miért írt.

2023. jún. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Drandox ***** válasza:
23%

#28


Persze, megértem ezt is. Viszont manapság nem szokatlan, hogy együtt mennek gyűrűt vásárolni az emberek, van eljegyzési parti, ahol mindenki előtt kéri meg a kezét. Az, hogy tudja a dátumot (1 éves forduló), attól még maga a mód, hogyan kérem meg, az meglepi lesz, s szerintem tetszeni fog neki.

2023. jún. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!