Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nők akikkel felbontották az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők akikkel felbontották az eljegyzést. Ti ezt hogyan éltétek meg?

Figyelt kérdés
(Én tervezem felbontani. F)
márc. 7. 18:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

20 éves voltam, és A jegyességünket az exemmel konkrétan én bontottam fel, és megkönnyebbültem, felszabadultam, boldog voltam. Az utolsó pár hónapunk már pocsék volt,nagyon stresszes, fárasztó, nyomasztó, valószínűleg emiatt éreztem ennyire jól magam miután lekerült rólam annak a kapcsolatnak a terhe.

38/N

márc. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező! Nyugi, te sem vagy pótolhatatlan.Nem fog nélküled megállni az élet.Az eljegyzés felbontása egy sima szakítás, annyit is ér.Hiába akarod ennek az ellenkezőjét hallani, ha odáig jutnak, nem nagy kár érte.
márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
51%
Eljegyzes felbontasa=szakitas. Miert akarnad a kapcsolatot tovabb mukodtetni? Felesegnek nem kell, de maradhat a csajod?
márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Na, szakítottál már vele?
márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kimondott eljegyzés volt, de sok éves kapcsolat, konkrét tervekkel a jövőre. Aztán valami nem stimmelt. Leültettem, elmondtam, hogy fura érzésem van, tisztázzuk újra a dolgokat. Ki mit, mikor szeretne elérni. Én elmondtam, ő is, majd a végén közölte, hogy a sajátjából nem enged, akkor legyen vége. Én addig hajlottam volna kompromisszumra, de így azt mondtam, rendben, szép napot. Megkönnyebbültem, hogy már tisztán látok és nem kell lehetetlen elvárásokat teljesítenem.

Ő 3 hónap múlva hívott fel egyszer, azt hitte, összetörve sírok otthon, mert az ő főnyeremény terveit eldobtam. Valamiért azzal kezdte, hogy új barátnője van, aki csodás. Gratuláltam hozzá és éltem tovább az életem.

márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést csak úgy lehet pontosan megválaszolni, ha ismerjük a szituációt.

Teljesen más egy olyan helyzet, mikor a menyasszony rideg, megbízhatatlan, vagy kiderült, hogy szeretője van. Esetleg a barátnőd nagyon elhanyagol, és közömbös. Vagy a szex egyáltalán nem működik. Vagy a családja utálatos veled, és nem áll ki melletted. Tehát a barátnőd negatív irányodban. Vagy elfejlődtetek egymástól.

Ha ilyen dolog miatt szakítasz vele - akkor nagyon megérthető, és mindkettőtöknek jobb lesz így. Valószínűleg nem is annyira veszi majd szívedre, ha felbontod az eljegyzést.


Viszont teljesen más a szitu, ha a lány fülig szerelemes beléd és nincsenek nagy hibái, a kapcsolat működőképes.

Ez esetben hatalmas fájdalmat okoznál neki, hiszen eljegyezted, ő bízik abban, hogy elveszed.

Azt is jó lenne tudni, hol tart az esküvőszervezés. Ha még szóba sem jött, vagy csak több év múlva tervezné a menyasszonyod, akkor valamivel kevésbé lesz fájdalmas számára a szakítás, de biztos nagyon megviseli.

Az is mindegy, milyen karakter a hölgy. Ha munkamániás, karrierista, lehet, meg is fog könnyebbülni.

De az is lehet, a szerencsétlen veled képzeli el a jövőjét, és családra vágyik. Vagy akár már terhes is, vagy vannak gyerekeitek.

Az se mindegy, élettársak vagytok-e, vagy csak összejárogattok. Az se mindegy, mióta vagytok együtt. Hány évesek vagytok?

Mert ha huszonöt alattiak, akkor lehet, még nem vagy megérve házasságra, de ilyenkor nem terminálni kellene a kapcsolatot, hanem dolgozni rajta. Egy kapcsolatot folymatosan teremteni kell.

Az se mindegy, van-e szeretőd. Ez nagyon nehéz szitu.

Az se mindegy, hogy áll az esküvőszervezés. Mert ha már elindítottátok a folyamatot, a nő már ki is bérelte az esküvői ruhát, akkor össze fog törni, főleg, ha szeret téged, és nem érdekből menne hozzád.

Azon is érdemes elgondolkodni, miért kérted meg a kezét? Hirtelen fellángolásból? Vagy a barátnőd erőszakolta ki? Volt-e a gyűrűhúzás mellett házassági szándék, vagy csak alibi gyűrű volt, hogy a lány még jó darabig ne rinyáljon az esküvővel...

Az eljegyzésnek akkor van értelme, ha házassági szándék áll fenn. Ellenkező eseteben csak sima gyűrű, ajándék volt a részedről, mint egy fülbevaló, vagy egy virágcsokor. Nem számít eljegyzésnek, mert komolytalan.

Ha egykor szeretted a lányt, mi fogott meg benne? Miben okozott csalódást?


Mikor eljegyezted szeretted? Ahol volt tűz, akkor az újra lobbanhat. Lehet, újabban nem ápoltátok annyira a kapcsolatot, és langyosodott.

Esküvőt csak nagyon indokolt esetben mondj le, ha megcsaltak, vagy nagyon gonosszá vált a barátnőd. Ellenkező esetben nagyon mély sebet kap, megszégyenül, sosem fog hinni, bízni a férfiakban, és egy életere tönkreteheted. Lehet ,a családja bosszút áll, és a barátnői kigúnyolják. Akár öngyilkos is lehet, vagy mély depresszióban zuhanhat, ha szeret téged, pokoli fájdalmat fog megélni. Felelősek vagytok egymásért, és kijár neki a tisztelet.


Te érzed, mennyire szeret téged a nő. Azon is érdeme elgondolkodni, mi lesz a szakítás után. Másik barátnőt találni nem könnyű, és ha csak azért hagyod el a jelenlegit, mert nem egy világszépe, akkor a jövőben sem biztos, hogy találsz jobbat. Sok férfi azért tart az esküvőtől, mert szeretne más nőket kipróbálni. Ez éretlenséget mutat.

Az is lehet, nem a barátnőddel van baj, hanem az elköteleződéssel .De sajnos a nők zöme, bizony férjhez akar menni, a ribi meg gondolom, nem kell...


Remélem a lehető legjobb döntést hozod meg! Kívánom, hog rendbejöjjön a kapcsolatotok, és csak akkor szakítotok, ha nagyon nagy a baj.

márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!