Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Inkább a karrierjét választaná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Inkább a karrierjét választaná helyettem? (Lánykérés előtt álló férfi)

Figyelt kérdés

A barátnőmmel három és fél éve vagyunk együtt, és ilyen boldog soha nem voltam egész életemben (egészen múlt szombatig). Már megvettem a gyűrűt, azonban múlt szombaton olyan dolog történt, ami miatt kérdéses, hogy felhúzom-e az ujjára.

Egy vidéki kisvárosban élünk, nem a lehetőségek fellegvára, de egy itt lévő nagy cégnek köszönhetően a barátnőmnek egész jó állása van.

Én vállalkozóként dolgozom, viszont a megrendeléseim 90%-a Pestről jön, le és fel járok naponta (tőlünk Pest nem a szomszédban van).

Felvetettem az ötletet, hogy mi lenne ha felköltöznénk, nekem gyakorlatilag ott van már a munkám nagy része.

Ha tervezzük a közös jövőnket (gyermekek, legalábbis én már ezen gondolkodom), és nekem kellene megteremteni az anyagi biztonságot, akkor gyakorlatilag ez az egyetlen opció.

Miután ezt elmondtam neki, teljesen kiborult, és a fejemhez vágta, hogy én "le se szarom" az ő karrierjét, és amúgy sem akar Pestre menni, mert utálja, meg itt ebben a városban vett magának lakást, és ő itt hosszú távra tervez.

Soha nem volt ilyen feszültség közöttünk, és ez azóta is tart.

Én mondjuk szerettem Pesten lenni, ode jártam egyetemre, nekem semmi bajom vele, és ahogy írtam az elején, itt tudnám megalapozni a jövőnket anyagilag.

Én úgy gondolom, hogy férfiként mégis csak nekem kellene megteremteni a "családi fészket", ő pedig otthon lehetne a gyerekekkel nyugodtan több évig.

Szerintetek mit lehetne tenni?

Kinek kell engedni?

Volt valaki hasonló helyzetben?

Próbáltam vele beszélni azóta többször, de csak veszekedés van belőle.


2015. jan. 23. 19:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
92%

Nem a szándékoddal van a baj, az nem volt jó, hogy a barátnődet meg sem kérdezted, csak kifejtetted neki, hogy Pestre kéne költöznötök, mert neked ott van a munkád, és nem gondoltál arra egy percig sem, hogy az ő munkája meg ott van, ahol laktok.

Rosszul hoztad fel a témát, ezért rágott be.

Azzal viszont nem tudsz mit csinálni, ha nem szereti Budapestet.

Az meg, hogy te hogy gondolod, hogy neked milyen fészket kell megteremteni, és neki mi lenne a jó, az egyelőre csak a te elgondolásod. Az övét még nem hallottad. Mielőtt nagyon elkezdesz ilyesmit tervezgetni, kérdezd meg, hogy ő mit szeretne, mivel ezt eddig nem tetted meg. Nem minden nő szeretne három évig otthon maradni babázni, esetleg utána még szülni egyet, és hat évet egyhuzamban otthon lenni. Vannak, akik 1-1.5-2 év után már szeretnének visszamenni dolgozni. És vannak nők, akik a munkahelyüket, munkájukat is szeretik. Valószínűleg a barátnőd is ez a típus.

Sürgősen meg kéne beszélnetek, hogy mit akartok a továbbiakban, mert ahogy látom, eddig ebben nem voltatok a toppon. Mindkettőtöknek megvan a maga elképzelése arról, hogy mit szeretne, de ezt valahogy egymással nem vitatjátok meg, aztán ilyenkor jönnek a sértődések.

2015. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
91%

nem a karrierjét választja, hanem a megszokott környezetét, életét nem akarja föladni.

én megértem, hogy kiborult, mert szerintem nem megfontolás tárgyául tetted a dolgot, hanem előálltál egy tervvel, amit egyedül gondoltál ki.

lehet, hogy reálisan jó tervnek hangzik, hogy a pénzért mindent föladjon a menyasszonyod, de valószínűleg érzelmi alapon már nem így néz ki a dolog.

2015. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem érthető a barátnőd reakciója. Gyakorlatilag azt várod tőle, hogy rúgja fel a felépített életét, miközben te is leírtad, hogy a mostani helyeteken is megtudnátok oldani az üzletedet csak tovább tartana.

Én se nevelnék Budapesten gyereket, pedig én is ott nőttem fel. Ameddig fiatal az ember (pl egyetemista) addig jó, de kisgyerekkel már nem.

2015. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
17%

Ha ott maradtok a "kisvárosban"és te mindennap ingázol Bp. és a "kisváros" között,akkor majd az lesz a baj,hogy keveset vagy vele.


En is azt mondom "ritka egy férfi vagy"!

2015. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem érthető, hogy kiakadt. Ha elém állna így a párom, hogy "szia szívem, képzeld megterveztem neked az életed teljesen egyedül az én igényeim szerint", akkor nagyon hamar ajtón kívül találná magát. A közös életben a hangsúly a "közös"-ön van, tehát együtt döntötök, kompromisszumok árán mindkettőtök részéről. Ha pedig olyan érdekellentétek állnak fent, amiből egyik fél sem enged, akkor az a két ember egyszerűen nem való egymáshoz.
2015. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
89%

Én személy szerint soha nem akarnék Pestre költözni, pedig én is ott jártam egyetemre, ott jól elboldogultam, de sosem éreztem amgam otthon.

Emellett szerintem abban is igaza van, hogy a saját karrierjét ne adja fel. Mert egyrészt neki is többre van igénye, mint otthon lenni a gyerekkel, ez ugyanis pár évig még elmegy, de véglegesen nem sokan akarnák.


Emellett - bocs, hogy itt említem -, de a házasságok nagyobb része idövel felbomlik és akkor a nö ott áll egy vagy több gyerekkel, és vagy jóformán semmi munkát nem kap, vagy a legtöbb esetben csak valami aligfizetöset.

Arra alapozni meg nem szabad, hogy majd az apától jön a gyerektartás, mert az se nem sok, se nem elég. Ha neki megvan a lehetösége arra, hogy önállóan is képes legyen megélni, akkor érthetö, hogy nem akarja feladni.


Aton kívül, hoyg neked kényelmesebb lenne, nem sok elönye lenne a Pestre költözésnek.


Egyébként ideje lenne elfelejteni a "férj=családfenntartó" klisét, mert ez gyakorlatilag nem müködik a mai világban, emellett - még ha müködne is -, igen kiszolgáltatott helyzetbe kerülne a nö.

2015. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
90%
Én még egyetemista vagyok, tehát messze a családalapítástól, de azt tudom, hogy nem vagyok olyan típus, aki évekig kibírná otthon. Igenis fontos az én karrierem is, mert egyenrangúak vagyunk. Már régen megdőlt az, hogy a férjnek/apának kell lennie a kenyérkeresőnek. Mind a két félnek ki kell venni a részét a pénzkeresésből, a gyereknevelésből és a házimunkából is. Egy kapcsolat attól kapcsolat, hogy közösen hozzátok meg a döntéseket, olyan megoldást kerestek, ami mindenkinek a jó. A barátnődnek nem az volt a baja szerintem, hogy volt egy ötleted, hanem valószínűleg kész tényként közölted vele, esetleg odatetted a végére, hogy mit szól hozzá.
2015. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
94%

Én csak egyet szeretnék neked tanácsolni. KOMMUNIKÁLJATOK!

Ez egy sarkalatos pontja a párkapcsolatoknak, fontos, hogy közös nevezőre tudjatok jutni, és az ne megalkuvás legyen. Ha ebben nagyon eltér az elképzelésetek, akkor nem tartoztok össze, és jobb, ha most mentek külön, mint ha később elváltok. Nem elég jól érezni magatokat együtt, nem elég, hogy jó a szex, nem elég, hogy hasonló ételeket szerettek, nem számít, mióta vagytok együtt, de az nagyon is számít, hogy a jövőre vonatkozó terveitek összeférnek-e egymással, egyeznek-e, passzolnak-e. Egyikőtök se tervezheti meg a másik életét annak beleegyezése nélkül. És ezen kár megsértődni.

Budapest se aranybánya, talán többnek tűnik a lehetőség, de én pl. itt születtem, itt élek, és mégis az agglomerációban dolgozom, mert ott találtam tartós munkát. Nem hibáztathatod, hogy nem akarja feladni a karrierjét, Magyarországon semmi garancia nincs manapság arra, hogy ne kerüljön valaki az utcára, közmunkára... függetlenül az igyekezetétől, szakértelmétől, iskoláitól. Még a kapcsolatok sem segítenek mindig, mert az érdekcsoportok cserélődhetnek (egy rokonom jó szakember, ezért felkérték a politikába szakértőnek egyszer, ő nem vállalta, azt mondta, ha bukik a párt, bukik ő is, inkább maradt a fenekén a munkájában, családja van, az a biztos, nem kockáztat).

2015. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
92%
Ő is ugyanannyi joggal várhatná el, hogy hagyd ott a munkádat és légy háztartásbeli. Különbözőek a terveitek, ezt a kapcsolat alatt bőven lett volna időtök megbeszélni.
2015. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
34%

Hát nehéz eset, én is voltam hasonlóban.


Nekem vidéki barátnőmmel voltunk úgy, hogy én Pest környékén, vagy külföldön képzeltem el a jövőt, mert a várossal sincs bajom, és messze jobb lehetőségeim vannak mint vidéken. Ő meg alapból elképzelte hogy ő mindig "otthon" lakna a szülőkhöz közel és innentől ugrott az egész jövőkép.


Most lehet szidni a férjet, de ő ingázik napi szinten, és az a célja hogy minél jobb körülményt teremtsen a CSALÁDJÁNAK. Ennyi erővel a nőt is ugyanúgy szidhatjuk, mert csak azt nézi hogy neki meg így kényelmes. Miben jobb a nő? Pont ugyanúgy leszarja hogy a férje mit akar és csak a saját érdekeit nézi.


Meg annyira jön mindenki azzal hogy "ha elválnak"...ha elválnak a nő viszi a fele vagyont, a gyereket, a férfi meg fizetheti a gyerektartást, és még a saját vállalkozását is elbarmolta.


Az tény hogy mindkét fél oldala, és érvei megérthetőek, mert itt gyakorlatilag arról van szó, hogy az egyik félnek "fel kell adnia" a dolgait a másik miatt. Az ilyen meg soha nem vezet jóra.

2015. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!