Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Inkább a karrierjét választaná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Inkább a karrierjét választaná helyettem? (Lánykérés előtt álló férfi)

Figyelt kérdés

A barátnőmmel három és fél éve vagyunk együtt, és ilyen boldog soha nem voltam egész életemben (egészen múlt szombatig). Már megvettem a gyűrűt, azonban múlt szombaton olyan dolog történt, ami miatt kérdéses, hogy felhúzom-e az ujjára.

Egy vidéki kisvárosban élünk, nem a lehetőségek fellegvára, de egy itt lévő nagy cégnek köszönhetően a barátnőmnek egész jó állása van.

Én vállalkozóként dolgozom, viszont a megrendeléseim 90%-a Pestről jön, le és fel járok naponta (tőlünk Pest nem a szomszédban van).

Felvetettem az ötletet, hogy mi lenne ha felköltöznénk, nekem gyakorlatilag ott van már a munkám nagy része.

Ha tervezzük a közös jövőnket (gyermekek, legalábbis én már ezen gondolkodom), és nekem kellene megteremteni az anyagi biztonságot, akkor gyakorlatilag ez az egyetlen opció.

Miután ezt elmondtam neki, teljesen kiborult, és a fejemhez vágta, hogy én "le se szarom" az ő karrierjét, és amúgy sem akar Pestre menni, mert utálja, meg itt ebben a városban vett magának lakást, és ő itt hosszú távra tervez.

Soha nem volt ilyen feszültség közöttünk, és ez azóta is tart.

Én mondjuk szerettem Pesten lenni, ode jártam egyetemre, nekem semmi bajom vele, és ahogy írtam az elején, itt tudnám megalapozni a jövőnket anyagilag.

Én úgy gondolom, hogy férfiként mégis csak nekem kellene megteremteni a "családi fészket", ő pedig otthon lehetne a gyerekekkel nyugodtan több évig.

Szerintetek mit lehetne tenni?

Kinek kell engedni?

Volt valaki hasonló helyzetben?

Próbáltam vele beszélni azóta többször, de csak veszekedés van belőle.


2015. jan. 23. 19:47
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
83%
Az utolsó előtti válaszoló jókat és szépeket írt,ennek alapján úgy tűnik,hogy a szerelem és az akarat mindent legyőz.De ennek van egy szépséghibája: lehet,hogy a lány imádja a fiút, de olyan a mentalitása, hogy egyszerűen nem tud nem akar Pesten élni, vagy más körülmény van. Például én is vidéki vagyok, de 13 éve Pesten dolgozom.Az ottani rohanás, stressz kikezdte az egészségem, gyomorfájdalmaim vannak krónikusan. Mondtam is a páromnak, még esküvő előtt, hogy majd pár év múlva szeretnék visszamenni vidékre,mert teljes testemben érzem,hogy nem való már nekem Pest. Már a villamoson is fáj a hasam.És szerencsére ő sem szereti Pestet.Tudjuk,hogy nehéz lesz egy új egzisztenciát felépíteni vidéken,de belevágunk majd.És én is kötöttem kompromisszumot,mert addig nem jövünk el,amíg ő nem fizeti ki a lakáshitelét.Utána eladjuk a lakásainkat és irány vidéki nagyváros.És ő tudta már a lánykérés előtt,hogy én el akarok menni Pestről,nyugalmasabb életre vágyom, és azt is tudta,hogy ha ez neki nem fér bele,ha Pesten akarna maradni,akkor lehet,hogy szétmentünk volna. És nem azért,mert önző vagyok és akaratos,hanem mert tudja, ha itt maradnék, nem lennék hosszú életű a folyamatos stressz miatt. Lehet,hogy a kérdező barátnője is tipikus vidéki lány, aki nem tudja elképzelni az életét Pesten,ettől még nem karrierista dög, egyszerűen ő ilyen. És teljesen igazat adok neki,mert Pest egy lélekromboló,lelki roncsokat csináló, ideges embereket gyártó közeg. És ne felejtsük el, a lány családja is biztos a vidéki városban van,nem akar egy teljesen új közegbe kerülne 30 felett.... Kérdező, szerintem inkább építs ki vidéki ügyfélkört.
2015. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó nagyon nem értek veled egyet ! Budapesten is és vidéken is élnek mindenféle emberek . Én például egy kis városból kerültem fel Budapestre .. Nincs az a pénz , amiért visszamennék oda élni ( mar mint szulovarosomba )Vidéken , mi ment .. s megy a mai napig ? Az irigység , pletyka .. Kinek honnan miből van valamilye, hogyan él stb .. Irigykednek , holott nekik sem mondta senki , el lehetett volna jönniük , meg lehetett volna próbálniuk egy jobb életet kialakitaniuk . Nekem is az a véleményem nem szereti annyira a párját , hogy mindent feláldozzák érte .. Én itt Bp - en ismertem meg a páromat , gyermekem apját . Mára mar ő is külföldön dolgozik .. S tudjatok mit én a világ végére is utána mennék . Hamarosan költözünk is .. Merünk belevágni !
2015. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
87%

Szia Kérdező, mindenképpen valamilyen kompromisszumos megoldásra törekednék a helyetekben. Először is érdemes lenne kideríteni, hogy a barátnődnek pontosan mi a baja. Esetleg költözhetnétek félútra, vagy egy Pest környéki kisvárosba, ami mégsem Pest, de be lehet járni.


Lehet, hogy a munkáját nagyon szereti a barátnőd, és fontos neki, és azért akadt ki ennyire, vagy tényleg megijedt a változástól. Beszéljétek át, hogy ki mitől fél pontosan, és keressetek közösen megoldást. Az is lehet, hogy te is csalódtál abban, hogy neki nem a gyerekvállalás jelenleg az elsődleges, és lehet, hogy anyaként sem akar majd otthonmaradni éveket. Amennyiben így van, úgy a gyereknek sem tesz jót, ha otthonmarad akarata ellenére, mert megérzik a feszültséget.


Az is lehet, hogy ő szeretne majd minél hamarabb visszamenni dolgozni, és azt szeretné, hgy te maradj utána otthon. Vagy ilyen lehetőségről nem beszéltetek?

2015. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
96%

Bocs, nem olvastam a válaszokat.


Ha egyenrangú partnerek vagytok, akkor milyen jogon várja el egyik a másiktól, hogy feladja a karrierjét? Persze a nő szül, gyakran ő marad otthon a gyerekkel. Igen, logikus a kérésed, hogy akkor költözzetek Pestre. De mi van, ha nem akar, mert mondjuk a gyerek 1-2 éves korában visszamenne dolgozni oda, ahol most van? Vagy esetleg azt akarja, maradj te otthon a kicsivel? Te lemondanál a karrieredről ez miatt? Esetleg nem is akar gyereket? beszélgettetek erről? Mik az ő tervei?


Úgy gondolom, ha nem nagy anyagi teher, akkor ahogy eddig, úgy innentől is feljárhatsz Pestre. Persze meg kell beszélni, hogy ha ő nem akar költözni oké, maradtok, de akkor vegye figyelembe, hogy a gyerekkel egyedül lesz otthon, és tényleg egyedül, mert a kisvárosban kevesebb a lehetőség, plusz te nem leszel otthon annyit, hogy egy egyszerű fodrászt elintézzen gyerek nélkül.


Érdemes lenne leülni, és a jövőtökről komolyan elbeszélgetni. Az, hogy te kigondoltál valamit nem biztos, hogy az ő jövőképébe is belefér.

2015. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
74%
# 59 - Külföldre én is mennék, ha lenne egy olyan párkapcsolatom, de Magyarországon belül teljesen más a helyzet. Nem jó a példád.
2015. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
52%
szóval ti most együtt se éltek???
2015. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
100%

"A gyermekvállalás kérdésében ilyen "régimódi" vagyok (nézőpont kérdése), de szerintem az anyaság megélése egy nő számára a legszebb dolog az életben, jobb bármilyen karriernél. Mint ahogy az apaság is egy férfi számára..."


Az mondjuk szerencse, hogy legalább a gyes feleződne ezek szerint, nem neki kellene otthon dögleni évekig.


"olyan helyre költöztök, ahonnan mindketten be tudtok jármi a munkába - de ez egy nö esetében problémásabb, ha már vannak gyerekek az óvoda/iskola miatt..."


Az a sok csúnya óvoda, ahonnan üvöltve űzi el a gyereket az óvónő, ha az apja viszi és hozza...

2015. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
100%

"Megyek én is. Pedig imádom a munkámat. Nagyon. (...) Szerintem ez nem a bullshit karrierista szarságokról szól, csak arról, hogy vele, vagy nem vele képzelem el a jövőmet. Ha én tényleg olyan nagy karrierista és olyan tehetséges vagyok, bárhol felépítem magamnak újra a karrieremet. Persze ez nehéz, nem tagadom. Épp ezért csak az a kérdés, mi a fontosabb. Nekem ő."


Teljesen igaz, nagyon jól rávilágítottál, hogy a kérdező is maradhatna a kisvárosában, ha szereti ezt a nőt, ügyfélkör ide vagy oda.

2015. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó: igen, innen is nézhetjük :)


Kérdés, hogy hosszú távon, ha összeadjuk, ki mire juthat, mi az eredmény. Mert ha mind a ketten ott járnak rosszabbul, ahol éppen vannak..., persze ha mind a két helyen ideális körülmények kialakíthatók más a kérdés. Utána már csak az a kérdés, ki mit szeret jobban. A karrierjét, vagy a másikat.

2015. febr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
100%

"Utána már csak az a kérdés, ki mit szeret jobban. A karrierjét, vagy a másikat."


Ez hamis dilemma. Nem lehet ezt így szembeállítani. Ráadásul enyhe zsarolásszaga van.

2015. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!