Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátnőm régebben nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm régebben nagyon szerette volna, ha eljegyzem. A hétvégén megkértem a kezét, de nemet mondott. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Azt mondta, túlhúztam a dolgot, hogy túl sokáig vártam vele és az évek alatt ő sajnos benne "megtört" valami.

Azt állítja, hogy eleinte még reménykedett, egyre csak várta és várta, hogy mikor kérem meg, mert akkoriban még nagyon szerette volna, de mivel mindig hiába várt, így egy idő után belefáradt és mostanra eljutott odáig, hogy már nem akar menyasszony lenni.

Azt mondta, hogy ettől függetlenül szeret és nem akar szakítani velem, de ő már nem vágyik se eljegyzésre, se lánykérésre, se családi ünneplésre, semmi ilyesmire, igazából már nem is érdekli ez az egész. Azt mondta, ne haragudjak rá ezért, de neki ennyi év után ne adjak semmiféle gyűrűt, mert ha eddig nem kértem meg a kezét, most már minek? Szerinte már tök felesleges lenne... :(


Nem tudtam, hogy benne ilyen negatív érzések vannak, hiszen sose mondta, sose beszéltünk róla. Régebben célozgatott rá, hogy szeretne majd eljegyzést, én csak ennyit tudtam, és én is így készültem, mert én is szerettem volna majd megkérni és feleségül venni, de azt sose mondta utána, hogy meggondolta magát ezzel kapcsolatban. Most mi legyen?



2016. szept. 4. 18:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

A kulcskérdés itt az, hogy korábban mennyit, miket beszéltetek ezzel kapcsolatban?

Szép és jó és tök jogos, hogy előbb önálló élet kell, és utána házasság, le a kalappal előtted, hogy 26 évesen ennyire komolyan veszed az életet.

De ezt vajon a barátnőd tudta-e? Elmondtad-e, hogy vele képzeled az életed, és nem akarsz mást, csak a körülmények megfelelő alakulására vársz? Vagy ő csak azt kapta, hogy "persze majd egyszer"?

Sajnos a nők sem gondolatolvasók, és hiába vezérelt téged a legjobb szándék, hogyha ő ezt nem így látja, és nem kapta meg eddig a miérteket.


Azt gondolom, hogy egy komoly beszélgetéssel még menthető a dolog. Ha egyébként szeretitek egymást, és ő is komolyan gondolja, hogy továbbra is veled tervez, akkor nem is ragaszkodnék a helyedben a lánykéréshez, ne érezd magad kikosarazva. Majd egyszer, később, ha mindkettőtöknek jó lesz.

2016. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
38%
20# nem hiszem el, hogy eddig nem került szóba de ha tényleg nem akkor talán a csajszi is megkérdezhette volna, hogy hogy tervezi a jövőt. Nekem eszembe sem jutott gyűrűt várni amíg egyetemisták vagyunk, és nem kezdünk el dolgozni. Ha 30 evesek lennének megérteném. De igy fenntartom, hogy a csaj egy hisztis pi.csa. Ha lenne egy csöpp esze örülne ahelyett hogy nyafog, amiért ő nem rakhatta ki már egyetemista korában a facebookkra hogy ő menyasszony.
2016. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
72%
Egyszerűen rossz volt köztük a kommunikáció, és ebben MINDKETTEN HIBÁSAK, nem csak a csaj, hanem a kérdező is ugyanúgy. Ide értendő az a tény is, hogy a lány csak várt várt és várt, és nem megbeszélték mit is szeretnének egymástól. Ennyi.
2016. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
ha tenyleg csak te vagy neki es szivbol szeret teged, akkor egy kozos vacsorazas utan megbeszelitek mindezt. Vagyis h. eloszor az isi befejezese , majd a gyuru aranak osszesporolasa miatt vartal eddig. Komolyan kerdezz ra, akar e meg teged es akkor ujra kerd meg a kezet, es meg valami csudaszep orok meglepi ajandek is adhato melle.
2016. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
50%

Megerősítést kapott abban hogy tényleg tervezel vele? Lehet rosszkor tetted fel a kérdést, lehet eljött az az időszak amikor természetessé vált a kapcsolat. Egy újabb próbát megér,előtte valami pozitív élményt szerezni. A nőknek ez nagyon fontos egyébként! Barátnő bárki lehet, kiszolgáltatott helyzet ez, amivel még csak kicsit erősködni se lehet mert akkor kidobják, sose fogja megmondani kerek-perec hogy na jani esküvőt akarok (mert kidobnád abban a percben) vagy hogy meggondoltam magam... Egy gyűrűvel azért megerősíted kicsit hogy igen, ő kell, évekig lehet ez így 3-4évig, amíg összejön a lagzira a pénz, de a papír maga pedig ingyenes hétköznap, 4-esben, van akinek ennyi elég.

A gyűrű árára szerintem felesleges fogni, egy acélgyűrű vagy ezüstgyűrű filléres dolog, nem kell egyből lagzit tartani, de jelkép és a mögöttes szándék számít!

2016. szept. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
59%

Gyerekek, ha már eljegyzést terveztek, valószínűleg jó ideje együtt vannak. Szinte kizárt, hogy ne került volna szóba és ne kommunikálták volna valahogy a dolgot. Lehet itt a kommunikációt okolni, de egyszerűen vannak álomországban élő emberek.

Hasonló helyzetben vagyok. Egyetemre járok, a barátnőm eljegyzést akarna. Én meg várnék vele egyetem végéig. El is mondtam neki, hogy akkor lesz pénz gyűrűre, ajándékra meg valami utazásra is mellé. És szerintetek változott valami? Elárulom: Nem. Azóta is pár havonta előjön belőle a dolog és hisztizik egyet. Nagyon szép dolog, hogy itt a kommunikációról beszéltek, mert valóban fontos. De sokszor kilehet dobni a kukába, mert semmit sem ér. Egyszerűen vannak hisztis és akaratos emberek, akik azt várják, hogy úgy legyenek a dolgok, ahogy ők kitalálták.

És egyre több ilyen furcsa esetet látok az eljegyzésekkel kapcsolatban. Az ismerőseim felénél, ahol eljegyzés volt, a lány hisztizte ki a dolgot, mert facebookon is eljegyezték az ismerőseit. Teljesen átment ez az eljegyzés dolog egy vicc kategóriába rengeteg elkényeztetett embernél. Ráadásul az ilyen eljegyzések jó nagy részéből idővel úgyis szakítás lesz.

2016. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó:


Sosem értettem,hogy az egyetem miért zárja ki a gyűrűt? Egyetemen nem lehet hordani,vagy mi?Nem milliós gyémántgyűrű kell..És nem kell rögtön elvenni a lányt,csak szeretne egy megerősítést a kapcsolatról és szeretné azt mondani magáról,hogy nem a csajod,hanem a menyasszonyod.A pasik néha tényleg beledöglenének inkább,mint hogy eljegyezzék a barátnőjüket,az meg várjon sok évig,míg ők kegyeskednek nem az iskolára hivatkozni.Miért,ha nem végzi el az egyetemet a barátnőd is és mondjuk dolgozni megy,már nem is akarod elvenni? Vagy akkor is várja szépen végig,amíg te végzel? Gondolj már bele,a legrövidebb egyetem is 4 év..miért várja el bárki a párjától,hogy négy évig kussoljon és várjon szépen a sorára,amíg ő lesz a legfontosabb?

2016. szept. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
58%
27# Én sem vártam volna egyetem alatt, hogy megkérje a kezem. Most az jobb ha 5-6 évig jegyben járnak? Azt ugyanúgy komolytalannak gondolják, meg azt mondják sosem veszi már el. Másrészt mi amig egyetemisták voltunk (és szerintem mások is igy vannak jórészt) a szüleink tartottak el. Szerinted milyen már az, hogy még az eljegyzési gyűrűre is a szülőktől kérsz pénzt??? Kicsit komolytalan, ahogy az ezüst gyűrű is...Ha már megkéri a kezét, normális gyűrűt vegyen. Az enyém sem gyémánt köves de fehérarany, ani szép és tartós, ami nem hátrány, mivel sokáig szeretném hordani. Kicsit nevetségesek itt néhányan.
2016. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Kései Sirató ***** válasza:
48%

Gondolom, megvan az oka annak, hogy nemet mondott. Esetleg megtudott rólad valamit, ez eszedbe se jutott?

HA meg arról van szó, hogy eddig nem érdekelt téged, hogy ő gyűrűt szeretne, pedig az volt a vágya, akkor így jártál. Beszélj vele, öntsetek tiszta vizet a pohárba!

2016. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
67%

a többi kommentre reagálva,szerintem sem kell ,hogy kizárja az egyetem az eljegyzést. jó,nyilván nem úgy gondolom,hogy az elsősök jegyezzék el egymást. de ha valakik már utolsó évesek az egyetemen,akkor miért ne jegyezhetnék el egymást?? létezik diákmunka is,a gyűrű árára. esküvőt meg 1-2 évvel szokás tartani az eljegyzés után. ha tegyük fel megkérnek valakit az utolsó évben,végzősként,akkor ez reális is,hogy 1-2 éven belül megtartsák az esküvőt.

nyilván mindenki maga tudja, de ha együtt van egy pár már sok éve,akkor nem látom okát,hogy miért ne?

de az ideális persze úgy lenne,hogy a pasi már dolgozik és a csaj is hamarosan végez a sulival.

nekem van olyan ismerősöm,aki 14 évesen jött össze a párjával. a csaj még egyetemre járt,amikor eljegyezte a barátja. ahogy végzett, 1 évre rá megvolt az esküvő. nyilván semmi nem történt volna,hogyha csak egyetem után kéri meg a barátja. de ha együtt vannak már sok éve,szeretik egymást,akkor miért ne?

a kérdésre válaszolva, a barátnőd tényleg elég gyerekes. de te is hibáztál.már rég meg kellett volna ezt beszélni,hogy kinek mi a terve a jövőre nézve. ha tudta volna,hogy te akkor tervezed megkérni amikor már adottak a körülmények,akkor nem reménykedett volna évekig. nyilván igazad volt, de akkor is fura,hogy nem beszéltetek róla soha.

2016. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!