Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok-vőlegények,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok-vőlegények, másnál is van ez így?

Figyelt kérdés
Több mint három éve vagyunk együtt a párommal, már volt eljegyzés,szeretnénk összeházasodni, de egyszerűen nincs pénzünk az esküvőre. Tudom,ha elmegyünk ketten az anyakönyvvezetőhöz az ingyen van, de azt meg én nem szeretném. Más pároknál is van hasonló gond, vagy csak mi csinálunk valamit rosszul?(Bocsánat nem akarok ünneprontó lenni, ebben a témában, csak sajna ez foglalkoztat.)
2011. jún. 26. 20:00
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
60%
mi a lakásra szántuk a pénzt...amit sajnálok, hogy nem volt nászút :(
2011. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

20:13

Ez nagyon aranyos,köszönöm!

2011. jún. 26. 20:17
 13/49 anonim ***** válasza:
90%

Mi annak idején nagyon akartuk, hogy több legyen, mint egy két tanús, csendes esküvő. El is értük, lett lagzink, hogy legyen mit megbánni. Mert tényleg megbántuk :S

A mai eszemmel már másképp tenném... A lagziba ölt pénzt szépen költenénk hasznosan, vagy befektetnénk, és csendesen, pár barátnak szólva, nyári fehér ruhában, mezei csokorral mennék férjhez. Tévedés ne essék, nem váltunk el, semmi ilyen... Egyszerűen rájöttünk, hogy nem az a fontos, ami akkor volt. Persze ez csak saját tapasztalat, mindenki máshogy van ezzel.

2011. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
42%
Nézegettem neten gyűrűket, ott 60-80 ezerbe kerültek, és nem az ilyen hűűű de vastagok. Teljesen egyszerű vékonyak.
2011. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

20:17

Jól értem, hogy nem is az esküvőt sajnálod, hanem a nászutat? Ez aranyos!

2011. jún. 26. 20:19
 16/49 anonim ***** válasza:
79%

Mi szép de nem túl nagy esküvőt szerettünk volna. Egyáltalán nem volt könnyű a spórolás része. Elhatároztuk hogy x összeget minden hónapban el KELL tennünk ha egy éven belül szeretnénk megtartani az esküvőt. A szülők is adtak bele. Szóval nagyon nehéz volt, de megérte. Ráadásul (bár nem erre ment ki a buli) annyit amennyit mi ketten belespóroltunk bőven vissza is jött az ajándék pénzekből. Szóval igazából nullában és egy pici pluszban voltunk a nagy nap végén. De semmiképp se vágj bele úgy, hogy majd az ajándék pénzből kifizetitek. Nekünk forintra megvolt minden előtte zsebben, de szerencsére a "bevételből" is ki tudtuk volna fizetni.

Mint mondtam baromi nehéz évünk volt a spórolás miatt, de ha szeretnétek családi közegben egy szép esküvőt sajnos "böjtölni" kell előtte.

2011. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is felmerült, de osztottunk-szoroztunk és az jött ki, hogy "bakker, ez rengeteg pénzt egy napért". Végül lett egy családi körben tartott esküvő, az esküvőre szánt pénzből egy iszonyatosan jó, tartalmas nászút (az tényleg rólunk szólt és maradandóbb élménynek is érzem), majd sokkal olcsóbban kijöttünk úgy, hogy csaptunk a maradék pénzből egy nagy bulit a barátoknak. Ott kb 40-50 fő volt, de külsőségek nélkül.

Nagyon örülök utólag is, hogy így döntöttünk, mert én még mindig sajnálnám egy napra költeni azt, amit egy bulira és egy két hetes tökéletes nászútra költhettünk.

2011. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Mi most szervezzük az esküvőnket.

Igaz mi folyamatosan gyüjtögettünk rá,a mai napig is!

Egy borítékot megcímeztem esküvő felírattal,mindig raktunk bele valamennyit,és ahhoz a pénzhez próbálunk nem nyúlni!

Szeptember 24.-én lesz az esküvő!

Iszonyat pénz,de a mi napunk lesz!

Kis esküvőnk lesz 40fős,nem akarok összeget irni mennyibe fog kerülni,mert mindenhol más árak vannak!

Viszont ha elfogadsz egy jó tanácsot:

Ne ragadjatok le az első fotósnál,videosnál,étteremnél stb...

Több helyről kérj árajánlatot,érdeklődj mit kapsz a pénzedért.

Nagy különbségek vannak,ha az ember tud egy ici-picikét lejebb adni!

Én tényleg mindenen próbálok spórolni.

Megvettük a gyürüket voltak több százerzesek is,de mi beértük egy 30.ezressel ,sima karikagyürű mégis nekem,nekünk a legszebb.

A ruhánál viszont kekec voltam,első látásra beleszerettem.

lelkiismeretfurdalásom van,mert nagyon drága,de az a ruha tükrözi anyukám,anyósom ,és az én korom jellemzőit!

Nem habos-babos,de ha nem az lett volna hanem egy másik....

na szóval értitek,ha minden jól megy életünkben csak egyszer vagyunk mennyasszonyok.

Az árakról meg nem mi tehetünk.

Nekem nem kell esküvőszervező,át akarom élni a szervezkedést,vele jár,ha nem Én intézném olyan idegennek érezném magam a lagzin.

Sokat köszönhetek a barátainknak,olyan sokat segítenek.

Az egyik a Vöfély lesz.

Érdeklődjetek mindenhol,tapasztalatból mondom,hogy nagy különbségek vannak árban is,minőségben is.

Nagyon remélem,hogy hamarosan sikerül összegyüjtenetek a lagzira a pénzt,és biztos vagyok benne hogy azon a napon nagyon boldogok lesztek!

Kitartás!!Ne szomorodj el!

Gratulálok az eljegyzéshez,sok boldogságot kívánok!

2011. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:

mi először esküvőre gyűjtünk, utána ugrunk lakáshitelbe

egy esküvő 100-200-ból kijön kis étteremben szűkebb rokonsággal.

vagy ti mire vágytok?

2011. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon köszönöm a biztatást és a jó tanácsokat! Én is magamnak szeretnék majd szervezni, és mivel elég jó a kézügyességem sokmindent meg is csinálnék(meghívó, dekoráció),gondolom ezzel is lehet sokat spórolni.

Gratulálok nektek, és sok hosszú boldog évet kívánok!!!

2011. jún. 26. 20:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!