Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok-vőlegények,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok-vőlegények, másnál is van ez így?

Figyelt kérdés
Több mint három éve vagyunk együtt a párommal, már volt eljegyzés,szeretnénk összeházasodni, de egyszerűen nincs pénzünk az esküvőre. Tudom,ha elmegyünk ketten az anyakönyvvezetőhöz az ingyen van, de azt meg én nem szeretném. Más pároknál is van hasonló gond, vagy csak mi csinálunk valamit rosszul?(Bocsánat nem akarok ünneprontó lenni, ebben a témában, csak sajna ez foglalkoztat.)
2011. jún. 26. 20:00
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
57%

Valaki írta, hogy nincs eljegyzés gyűrű miatt.


Bocsi, de figyelni kell, sok helyen szokott leárazás, akció lenni. Főleg most ballagások előtt volt sok helyen. Lehet tört aranyként beadni régi megunt ékszereket beszámításra.


NEM kell gyémántos akármi, csak félnél, hogy elveszíted, ellopják stb. A vékony ujjra meg különben is hülyén néz ki a vaskos karika (akinek olyan van).

2011. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
Én írtam, vastag ujjaim vannak és kb. semmi ékszerem nincs, tehát be se tudnám olvasztani.
2011. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, ötleteket!


A rokonokról annyit, hogy akivel egyébként nem beszélek, azt most sem hívnám meg, de pl. a 12 unokatesómmal mindegyikkel tartom a kapcsolatot, ők akkor ugye hozzák a párjukat, gyereküket.

Igen lakáshitelünk van,és nagyon szeretjük egymást, nagyon szeretnénk, de erre hitelt nem veszünk fel.


Amit most hallottam számomra újat,ami olcsóbban jön ki az egy egyszerűbb állófogadás! Volt már közületek valaki ilyen esküvőn?

2011. jún. 27. 19:56
 34/49 anonim ***** válasza:
84%

Nemtomhanyadik vagyok, az egyszerű csinos esküvős.


De miért nem lehet megbeszélni az unokatestvérekkel, hogy bocsi de nem lesz lakodalom?


Mi megmondtuk, hogy van lakáshitelünk, van kisgyerek. Ekkor lesz a polgári, ha szeretnének eljönni szívesen látjuk őket (férjemnek nagy a családja), de nem lesz se fogadás, se lagzi semmi, mert nem tudjuk anyagilag megoldani (és egyébként sem akartunk bulizást főleg mivel anyós bejelentette, hogy mulatni akar meg pasizni a mi esküvőnkön)


Ebéd csak a 3 szülőnek (anyósnak nincs férje), a 2 testvérnek egyben tanúnak és nekünk 3-nak volt. Senki nem sértődött meg.

2011. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk sem volt pénzünk nagy esküvőre meg lagzira, még is már lassan egy éve házasok vagyunk. Mi lerendeztünk 2 tanuval.anyám csak másnap tudta meg:)(nem vagyunk valami jóban) másnap meg volt egy kis kerti parti a szük rokonsággal(apám, apám b.nője, párom szülei 2tesója, 2sógora meg a gyerekeik azt kész. én speciel sosem érttem meg azokat akik nagy esküvőt meg lazgit akarnak. már azért sem, mert az az Ő napjuk!!!voltam pár esküvőn és mindenhol az volt, h csak minden rendben legyen meg a vendégek jajj istenem.....stb. akkor az már nem is a párról szól hanem a vendégekről!!!!ha annyira szeretitek egymást akkor mit számit, h lesz-e vagy nem 100fős lagzi?!!! Azért sok sikert és boldogságot nektek!!!!!
2011. jún. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Mi 5 éve vagyunk együtt,2 éve együtt is élünk!Jövö nyárra tervezzük a lagzit!Mi is elég rossz anyagi helyzetben vagyunk és nagyon sokáig emiatt nem is merült fel az esküvö téma.

Nekem van egy növérem,aki már lassan 10 éve férjnél van,neki annó 120 személyes lagzit csináltak a szülem.Ezek után apum szigorúan ragaszkodik ahhoz,hogy ha már a nővéremnek megcsinálták a lagzit,akkor nekem is meg fogják.Így ebből a részből nyugodt lehetek,hogy az én családomat ugymond a szüleim fogják vendégül látni.

Párom szülei nem tudnak hozzájárulni anyagilag az esküvöhöz,de az ő oldaláról egyébként is max 10 személy lesz+pár közös barát,szoval max 20fő,amit nekünk kettőnknek kell állni.Ezen kívül a terem,ruha stb amiket az én szüleimmel közösen fogunk fizetni.Így számunkra aránylag még megfizethető lesz a dolog,hála a szüleimnek!

Párom nemrég örökölt egy kis házat,amit most szeretnénk kicsit helyrehozni és erre veszünk majd fel hitelt.Úgy számolunk,hogy a hitelből valamennyit félre tudjunk tenni a lagzira is és ha minden jól megy,akkor így lesz majd házunk is meg lesz lagzi is.

Egyébként ha a szüleim nem segítenének szerintem nekünk sem lenne lagzink és nagyon hálás is vagyok nekik ezért!

2011. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Örülök, hogy adott egy lehetőség,így őszintén kívánok nektek Sok Boldogságot! És köszi, hogy leírtad a történeted!
2011. júl. 5. 05:14
 38/49 anonim ***** válasza:
57%

ha két ember szereti egymást,szeretnének házasok lenni,akkor azoknak nem a pénz számít. 2 tanu,anykönyvvezető. vagy polgári esküvö,egy kis egyszerű ruha,mindenki eljön,de nincs buli.


ha a pénz miatt halasztódik az nagy gáz

2011. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
egy barátnőm esküvője 5milla volt. már válnak. semmi értelme. az érzelmeken és az elköteleződésen legyen a hangsúly,ne a pénzen.
2011. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

Szerintem várj inkább 1-2 évet, hogy szép lagzid legyen hisz ez egy életre szól (jobb esetben).

Hitelt pedig ne vegyetek fel semmikép.

21 éves menyasszony vagyok, jövőre tudjuk megvenni a saját házunkat mert csak így jön össze annyi pénzünk, hogy kevés szülői segítséggel tudjuk megvenni. Jobb esetben már sikerül jövőre be is költöznünk. Annyi szerencsénk van, hogy vannak ismerőseink/rokonaink akik fél áron kifesti a házat, új ablakokat tesz be és a bútorokat megcsinálja nekünk + kőműves ismerős ha átalakítás lesz.

Majd rá 1 évre jön a lagzi.

Szóval mi sem állunk úgy anyagilag, hogy mindent 1 év alatt letudjunk.

Sok boldogságot!


21 éves menyasszony

2011. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!