Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok-vőlegények,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok-vőlegények, másnál is van ez így?

Figyelt kérdés
Több mint három éve vagyunk együtt a párommal, már volt eljegyzés,szeretnénk összeházasodni, de egyszerűen nincs pénzünk az esküvőre. Tudom,ha elmegyünk ketten az anyakönyvvezetőhöz az ingyen van, de azt meg én nem szeretném. Más pároknál is van hasonló gond, vagy csak mi csinálunk valamit rosszul?(Bocsánat nem akarok ünneprontó lenni, ebben a témában, csak sajna ez foglalkoztat.)
2011. jún. 26. 20:00
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
Bocs, utolsó előttinek!
2011. jún. 26. 20:46
 22/49 A kérdező kommentje:

20:44

Nálunk ez a része nem volt kérdés, mert a lakáshitel volt előbb nekem, utána ismerkedtünk meg.

Mi sem vágyunk nagy extrákra,de már alapból a család igen nagy-vagy mindenkit meghívok, vagy senkit. És ahogy nézelődtünk, számolgattunk 6-800ezer alatt nem igen jönnénk ki.

2011. jún. 26. 20:49
 23/49 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is ez a baj, hogy rengeteg a rokon. Anyuék 7!-en vannak testvérek. Apunak csak egy van. Párom anyjának 2, apjának 3.
2011. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
36%
Én nem értem mi kerül olyan sokba. Oké, fizetsz egy vacsit, meg a ruha meg ezaz, de kapsz pénzt, többet is, mint amennyibe a kaja kerül. Nekünk még a nászút is kijött a esküvős pénzből (Görögországba)
2011. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
61%

Mi úgy oldottuk meg, hogy (ciki, nem ciki) szóltunk a szűk családnak, hogy mivel szeretnénk szép esküvőt így szülinpa/névnap/karácsony stb. alkalmakra a gyűjtögetésünkhöz járuljanak hozzá+ a szülők is beletettek anyait-apait és mi is, így összejött a pénz.

Nem nagy (53 fő) lagzi volt, de csodálatos, annak minden romantikus és feledhetetlen kellékével együtt! Mi pl. a dekoráción spóroltunk rengeteget, saját magunk készítettünk szinte mindent, csak a székszoknyákat béreltük.


Ja, és amit belefektettünk az esküvőbe az az utolsó fillérig nászajándékba és menyasszonytáncba visszajött!!!! Úgyhogy gyakorlatilag "ingyen" volt egy csodálatos napunk és futotta a nászajándékból csodás nászútra is! (esküvő előtt nem tudtuk befizetni a nászutat mert nem volt miből, minden pénzünket a lagziba fektettük, a lagzi után hétfőn mentünk az utazási irodába és last minutéba a nászajándékból befizettünk egy meseszép útra:)

2011. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó vagyok:


ja és a karikagyűrűket meg úgy oldottuk meg, hogy összeszedtem a régi mindenféle gyerekfülbevalómat meg nem használt ékszereimet és abból csináltattuk a karikagyűrűket, 15.000 Ft volt a kettő....


+ mivel a férjemnek óriási az ismeretségi köre, mindent "haveri" alapon tudtunk intézni (ékszerész, cukrász, zenész stb.)

2011. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
81%
Én meg úgy vagyok, hogy ha szeretem a párom, akkor hozzámegyek 10 ember előtt is, nem az számít...én nem akarok olyan rokonok vendégül látásán görcsölni, meg azok miatt kuporgatni akiket amúgy az életemben nem látok, csak hát muszáj meghívni, mert rokon...
2011. jún. 27. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
64%
Igen, a nászutat sajnálom, azóta sem voltunk sehol kettesben mert jöttek a gyerekek...
2011. jún. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim válasza:
nekünk kb. összesen 280 ezer lesz az esküvőnk: kaja 19 főre 76 ezer, gyűrű 53, férj ruhája 20, én ruhám 85, templomi szertartás 30, polgári 10, fodrász ingyen (barátnő által), fotós ingyen, meghívó ingyen (mi csináltuk)
2011. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

Nincs pénz tehát


Hát vagy tartotok egy kedves kis polgárit (nem csak szimplán bemész) hanem feldíszítitek a termet, igenis lesz szép ruhád (nem kötelező a hagyományos menyasszonyi, nyáron egy szoknyás fiatalos bolerós kosztüm) gyönyörű csokrod, frizurád stb.


Az olcsón kijön. Nálunk is úgy volt :) Vettünk magunknak csodaszép rucikat (nekem arany-bézs férjemnek bézs-drapp árnyalatban más ruhával kombinálva más alkalomra is tudjuk viselni) volt csokrom is, ismerős a virágos és hihetetlen szépet csinált. Utána volt egy ebéd (szülők-testvérek-mi-gyerkőcünk :) ) és annyi. Cirka 100ból megvolt minden.


Ha viszont nagy dínom-dánom hétországra szóló lakodalmat szeretnétek...akkor vagy spóroltok évekig tudva, hogy minden egyre drágább lesz, vagy vesztek fel a jelenlegi (jól olvastam lakáshitel?) mellé még egy személyi hitelt is és a kettőt nyögitek tovább.

2011. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!