Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért alakult ki az emberekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakult ki az emberekben ez a lehúzás-fóbia az esküvői szolgáltatók iránt?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom a válaszok között, hogy olyanokat hoznak fel példának, hogy ha 3000 forint a virágköltség, akkor azt felháborító 10 ezerért adni, pedig a virágosnak abból kell fenntartania az üzletét, fizetni a járulékait és még magának és az alkalmazottainak fizetést is adni. Muszáj haszonnal dolgozniuk, ezek az emberek ebbe miért nem gondolnak bele?


De ugyanígy szidják a fotósokat, cukrászokat és még sorolhatnám... Biztosan van sok tisztességtelen szolgáltató is, de azért a nagy átlag keményen megdolgozik azért a pénzért, üzlethelyiséget és céget tart fent, adózik. Az esküvő szolgáltatói oldalról nem önmegvalósítás és szórakozás, ahogy a menyasszony megéli, hanem a megélhetésért való munka. Ezt miért nem lehet megérteni?



2013. máj. 15. 11:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
72%

nem csak az esküvővel kapcsolatban alakult ez ki hanem minden mással kapcsolatban.


szerintem az van emögött hogy cégek az alkalmazottakat éhbérért dolgoztatva alá tudnak menni a reális áraknak.

2013. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 anonim ***** válasza:
66%

Azért mert van aki kis költségvetésből szeretne szépet összehozni és igenis kellemetlen a virágosnak azért hazudni, hogy ne 20 000-ért adjon egy csokrot hanem a valós áráért amit másnak is mondjuk 3000-ért ad. Aki megteheti az nyilván nem fog kukacoskodni "pár ezer forinton".


De tudod sok kicsi sokra megy. Ha nem spórolsz az életben sem fogod semmire se vinni.

2013. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/110 anonim ***** válasza:
73%
Azt mondod, hogy menyasszonyi csokor lesz akkor kétszer annyit kér mintha csináltatsz egy csokrot csak úgy a hétköznapokban.
2013. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/110 anonim ***** válasza:
83%
Az utolsónak van igaza. Egyszer kipróbáltuk a párommal, hogy felhívott ő egy éttermet, mondta, hogy 30 főre szeretne asztalt foglalni családi ünneplésre x menüsorral. Aztán felhívtam őket ugyanazokkal a paraméterekke, csak esküvőt mondatm és 3x annyit mondtak csak a kajára.
2013. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/110 anonim ***** válasza:
93%

Én dolgoztam egyébként kertészetbe több évig. A főnököm virágboltjába neveltük a növényeket.

Hidd el egy forinttal se fog többet fizetni az alkalmazottainak azért mert Te a drágábbik árat fizetted ki a csokorért. Azt Ő szépen elteszi zsebre. Arról nem is beszélve, hogy nem jelentik be az alkalmazottakat és 12 órát dolgoznak egy fóliasátorban 20 perces ebédszünettel. Szóval hagyjuk ezt a ki húz le kit dolgot...

2013. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/110 anonim ***** válasza:
76%
Nézd Kérdező, ez egy komplex társadalom-szociológiai probléma. Ez az esküvő-szervező ez ugye egy tipikus ilyen "ámerikás" dolog sokak számára, nálunk ugye a hagyományokból eléggé következne, hogy a családban kinek mi a dolga az esküvő körül. Másfelől alapvetően különbözik a néplélek is, az USA városi lakossága, ahol az ilyesmi virágzik, az "profizmus-hívő", nekik az a természetes, hogy saját munkájukkal keresik a pénzt, és ha nekik kell valami, keresnek egy szolgáltatót. Na, a magyar, az meg "sufnituning-hívő", amit csak lehet, megcsinál maga, és pénzkidobásnak éli meg, ha mást kell megfizetni ilyesmikért. A dolog nem esküvőszervező-specifikus, szinte bármely szolgáltató elmondhatná ugyanezt, "miért fizessek ki 10 000 Ft-ot a mosógépszerelőnek, amikor azt az 500 Ft-os kapcsolót én is meg tudom venni, és ki tudom cserélni..."
2013. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/110 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy szűkös sokszor a keret, de akkor meg lehet mondani mindenhol, hogy x összegből kéne megoldani, és lehet tárgyalni róla.


Inkább az a furcsa, hogy egyenesen szidják a szolgáltatót, mert mer haszonnal dolgozni, szinte elvárnák, hogy adja papíráron a meghívót, nagykeráron a virágot, anyagárban a menyasszonyi ruhát, mert hát mégiscsak úgy lenne tisztességes.


Közben pedig az, aki alkalmazott, ugyanígy egy adott cég ugyanígy szerzett nyereségéből kapja a maga fizetését. Ez a világ rendje, a cég hasznot termel, amiből megél x ember. Miért nehéz elfogadni, hogy a szolgáltatók is erre törekednek?


Tehát én kettészedném a kérdést.

- Van X összegem, rendelek belőle valamit, a szolgáltatóval egyeztetve a legjobb megoldás érdekében.

- Szeretnék valamit, ami 3X összegért reális, majd szidok mindenkit, amiért a saját megélhetése árán nem hajlandó nekem ezt biztosítani X áron.


Remélem, így érthető a különbség. :)

2013. máj. 15. 11:23
 8/110 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg abból fakad, amit utolsó ír. Nem az a baj, hogy haszonnal dolgozik, elvégre ez a kereskedelem lényege :) De sokan az esküvőkre külön árakkal dolgoznak, ugyannyi befektetéssel (munka és anyag egyaránt), mint normál helyzetben.
2013. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/110 A kérdező kommentje:
5-ösnek: "szépen elteszi zsebre" - ez a természetes! A tulajdonosé az összes kockázat, milliói állnak a cégalapításban, üzlethelyiség vásárlásában/bérlésében/építésében/fenntartásában, ha hónapokig kisebb a bevétele, a rezsit és a béreket akkor is fizeti, és sorolhatnám. A nagyobb kockázat nagyobb bevételt hoz, ez a világ rendje.
2013. máj. 15. 11:27
 10/110 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező: itt az árréssel vannak gondok! Azért hülyének ne nézzenek már senkit! Aztán csodálkoznak sokan ha mennek tönkre az üzletek! Igen, mert lehet hogy nem 10x-es áron kellene adni az árut vagy nyújtani a szolgáltatást, amiről ránézésre is lerí hogy közel sem ér annyit!
2013. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!