Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért alakult ki az emberekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakult ki az emberekben ez a lehúzás-fóbia az esküvői szolgáltatók iránt?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom a válaszok között, hogy olyanokat hoznak fel példának, hogy ha 3000 forint a virágköltség, akkor azt felháborító 10 ezerért adni, pedig a virágosnak abból kell fenntartania az üzletét, fizetni a járulékait és még magának és az alkalmazottainak fizetést is adni. Muszáj haszonnal dolgozniuk, ezek az emberek ebbe miért nem gondolnak bele?


De ugyanígy szidják a fotósokat, cukrászokat és még sorolhatnám... Biztosan van sok tisztességtelen szolgáltató is, de azért a nagy átlag keményen megdolgozik azért a pénzért, üzlethelyiséget és céget tart fent, adózik. Az esküvő szolgáltatói oldalról nem önmegvalósítás és szórakozás, ahogy a menyasszony megéli, hanem a megélhetésért való munka. Ezt miért nem lehet megérteni?



2013. máj. 15. 11:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 A kérdező kommentje:

17: már sokszor írtam, hogy igen, vannak szemét szolgáltatók. DE ahogy látom, úgy áll mindenki hozzá itt általában, hogy mind szemét, nem is érdemes mást várni. Én ezt a hozzáállást nem értem. Meg a kérdésben írt arányú árrés miatti felháborodást, mikor az teljesen reális.


Jó lenne a témánál maradni, és nem a szélhámosokkal példálózni. Mind tudjuk, hogy léteznek, de épp az a kérdésem lényege, miért kell azokat is annak tekinteni, akik normális árréssel, tisztességesen dolgoznak, de merészelnek hasznot is remélni a munkájukból.

2013. máj. 15. 11:43
 22/110 Solitude ***** válasza:
79%
Kérdező miért egy kórót hasonlítottál össze egy rózsával? Csak hogy jobban tudj szemléltetni :D
2013. máj. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/110 Solitude ***** válasza:
38%
*miért nem...
2013. máj. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 A kérdező kommentje:
Az első csokor miért kóró? Tök átlagos, ötszálas rózsacsokor, amit bármilyen virágüzletben összeraknak neked, ha mondjuk pedagógusnapra vagy névnapra kéred.
2013. máj. 15. 11:46
 25/110 anonim ***** válasza:
75%

4-es vagyok. Túlóra díjat számoltak még fel ezen kívül az esküvő miatt attól függ, mennyit töltünk ott. Ezért írtam, hogy csak a menüre, ugyanazokkal a paraméterekkel számolták fel a háromszorosát. De látom, minden áron a saját igazad hajtogatod.

Az a baj a magyar kereskedők mentalitásával, hogy nem fogják fel, sokszor a kevesebb többet hoz. Ezért fuccsol be annyi vállalkozás. Lehet, hogyha nem emelnék ilyen irreális mértékre az árakat, többen vennék a szolgáltatásukat, így több lenne a bevétel is. Én sem azt modnom, hogy haszon nélkül dolgozzanak, hanem azt, hogy tényleg ez van: ahogy megtudják, hogy esküvő, azonnal 3x-osa lesz minden! Pedig az anyagköltség, munkabér, rezsi, stb, ugyanaz marad. De ugyanez van minden alkalommal: ballagás, szalagavató, temetés stb.

2013. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azért van, mert rengeteg esküvői szolgáltató indokolatlanul akarja megszedni magát, és ezért a tisztességes vállalkozókat is egy kalap alá veszik velük. Nagyon nem ritka és nem a kivétel az, amikor egy sminkes ugyanazt a tartós sminket, ha vki egy random eseményre készítteti el, akkor simán min. ötezer forinttal kevesebbet kér, mintha esküvőre... mert tudja, hogy a menyasszonynak arra kvázi szüksége van, és a többség simán elfogadja, főleg ha a konkurencia is ugyanilyen nevetséges felárral dolgozik. Ugyanígy van a csokroknál is, ha már elhangzik az esküvő szó, akkor virágszálra ugyanaz a tartós csokor érdekes módon többezer forintot emelkedik, akkor is, ha nem egy csicsa-micsa, agyondíszített darabról van szó, mert nem mindenkinek az az ízlése. Tehát ittt tulajdonképpen arról van szó, hogy ezek a vállalkozások kifejezetten az esküvőkön próbálják megszedni magukat baromira nem etikus módon.

Nyilván hülyeség anyagárban gondolkodni, akkor inkább csinálja meg az ember magának, ha ennyire okos, és ne akarjon full puccot, mert azért igenis a pénztárcába kell nyúlni. Viszont emiatt az előbb említett piaci magatartás miatt, ami sajnos egyáltalán nem ritka, az ember hajlamos általánosítani, és azokat a rendes vállalkozásokat is egy kalap alá venni a tisztességtelenebbjével, akik reális áron, nem sunyiban, az embert hülyének nézve próbálnak nyerészkedni.

2013. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/110 anonim ***** válasza:
70%

Esküvőfotósként úgy látom, hogy van akinek a fotós személye és a képei a legfontosabbak, Ők az én célközönségem, aki szerelmes a képi világba, a stílusba amit képviselek és ha kétszer annyiba kerül a szolgáltatásom mint másé akkor is engem választ és van akinek egyáltalán nem fontos és az árajánlatra (amivel dolgoztam mondjuk egy órát) nem válaszol, pedig semmibe sem kerül egy e-mail amiben leírja, hogy ez sok neki, vagy ha ez kellemetlen akkor szimplán annyit, hogy mást választottak.


Egyébként általános probléma, nem csak az esküvői szolgáltatókkal szemben, hanem úgy alle általában ma kis hazánkban, hogy az emberek tudni vélnek mindent és nem kérdeznek és így terjed a hülyeség. Valakinek egyszer itt levezettem, hogy egy főállásban dolgozó esküvőfotósnak 70.000 Ft költsége van egy esküvőn ha tisztességesen adózva dolgozik és megfelelő felszerelést, jogtiszta szoftvereket használ. Na, most akkor mindenki döntse el maga, hogy hogyan lehet 20-30-50 ezer forintokért esküvőt fotózni.Elárulom: torrentezett szoftverekkel, feketén, a felszerelésen spórolva aminek megvan a böjtje a végtermékre nézve is, ráadásul elveszi a piacot azok elől akik megpróbálnak tisztességesen dolgozni. Nyilván mindenki elkezdi valahol és ha az első két szezonját úgy csinálja végig, hogy a fentiek illenek rá, de nem bukik le és egyébként tisztességesen AKAR dolgozni és feltett szándéka, hogy ebből a körből kikerüljön az bocsánatos bűn, de a többség sajnos nem is igazán akar kikerülni ebből. Megrendelői oldalról pedig sokan a harmincezer forintot is sokallják egy esküvői fotózásért, mert fogalmuk sincs mennyi munka, milyen felszerelés, milyen járulékos költségek kellenek hozzá, csak rávágják, hogy sok mert a Józsi a szomszéd informatikatanár huszonötért is elmegy feketén.

2013. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 anonim ***** válasza:
96%
Kedves utolsó, értem amit írsz, de gondolom, ha máshova hívnak fotózni, akkor is ennyik a járulékos költségeid, így oda is ennyiért mész el. Azzal van a baj, ha valakinek X az önköltsége, Y-ért adja a szolgáltatást ennek függvényében, de ha esküvőről van szó, akkor Y*3-ért.
2013. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/110 anonim ***** válasza:
62%
Erről nem tudok nyilatkozni, nálam eleve mindenki egyedi árajánlatot kap azalapján, hogy mit szeretne, mivel ugye eleve minden pár és minden esküvő más és más, de azt azért érdemes lehet figyelembe venni, hogy nem biztos, hogy ugyanaz a csokor kerül a háromszorosába, csak a laikus nem veszi észre, hogy más. Sajnos ez fotózásnál is látszik, hogy a többség nem is látja a különbséget. :(
2013. máj. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 anonim ***** válasza:
27%
Igen mert mindenki h_lye aki nem fotóS vagy virágkötő. :D
2013. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!