Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért alakult ki az emberekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakult ki az emberekben ez a lehúzás-fóbia az esküvői szolgáltatók iránt?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom a válaszok között, hogy olyanokat hoznak fel példának, hogy ha 3000 forint a virágköltség, akkor azt felháborító 10 ezerért adni, pedig a virágosnak abból kell fenntartania az üzletét, fizetni a járulékait és még magának és az alkalmazottainak fizetést is adni. Muszáj haszonnal dolgozniuk, ezek az emberek ebbe miért nem gondolnak bele?


De ugyanígy szidják a fotósokat, cukrászokat és még sorolhatnám... Biztosan van sok tisztességtelen szolgáltató is, de azért a nagy átlag keményen megdolgozik azért a pénzért, üzlethelyiséget és céget tart fent, adózik. Az esküvő szolgáltatói oldalról nem önmegvalósítás és szórakozás, ahogy a menyasszony megéli, hanem a megélhetésért való munka. Ezt miért nem lehet megérteni?



2013. máj. 15. 11:09
 71/110 anonim ***** válasza:
21%

A nyomtatós kommentedhez. Akkor szólj már ahhoz is hozzá, hogy miért nem vihetem UGYANAZT a papírt (nem vagyok hülye, van nevük) amit a művészellátóban 50 forintért veszek, miért tőlük kell megvenni 200-ért? Mert az még egy dolog, hogy a nyomtatás drágább.

De tök mindegy, máshol megcsináltattuk, ha nem is annyiért, mint a sima szórólap nyomtatás, de nem 6x annyiért. Nem véletlen hangsúlyoztam ki, hogy tökéletesre szerkesztett anyagot adtam át. Egyetlen példányt nyomtattak ki előtte, és olyan lett, amilyennek lennie kellett, utána kinyomták az összeset.

2013. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/110 anonim ***** válasza:
33%
#71: Azért nem viheted amiért a tetőfedő sem dolgozik hozott anyagból, azért amiért a szakácsnak sem viheted oda a tojást, azért amiért a diszkóba se vihetsz be alkoholt. Nem visszaellenőrizhető a minősége, nem garantálható, hogy ugyanaz a minőség amit a referenciáikban is láttál és innentől kezdve ha olcsóbb sem akarnak más anyaggal dolgozni mint amit Ők szereznek be, ennek pedig ára van.
2013. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/110 anonim ***** válasza:
30%

1. A sminkesnek lehet szólni, hogy a te esküvőd csak 3 órás lesz, ne törje magát. De alapvetően ne szóld már meg azért, mert az esetek 90%-ában egy 15 órán át tartó sminket kell készítenie, így erre szól az esküvői smink. Több alapanyag, több munka, drágább az ár. Ennyi. Ha neked nem tart ennyi ideig, kérj alkalmit!


2. A körmöst én sem értem, bár igazából azt sem, hogy akinek műkörme van amúgy is, az minek csináltat mást az esküvőre, mért nem kéri a megszokottat? Nekem nincs, soha nem is volt, soha nem is fogom megérteni minek.


3. Ilyen baromságokat, hogy mindenki ugyanonnan hozatja a virágokat, ne mondj már. Remélem ezt te is érzed, hogy abszurd. Azt is említettük már, hogy egy falusi bódé és egy nagyvárosi 100m2-es bolt bérleti díja között nem kevés különbség van, és ez a virágok árán is látszani fog. Na meg az is, hogy falun csinálgatja egy vagy két ember a boltot, egy nagyobb boltban meg van 6 alkalmazott, akik ráadásul nem 4 órára és minimálbérre vannak bejelentve, mint faluhelyen. Ha ezt nem bírod megérteni, ahhoz már nincs hozzáfűznivalóm.


4. A munkabejelentettség a cukrászokra is igaz. Pont nemrég helyezkedett el egy ismerősöm lánya egy falusi cukrászdában, közölték, hogy dolgozni 8 órát kellene, bejelentve 4-re lesz, bért meg esetleg 6-ra kap. Ez nyilván meglátszik a torták árán is! És lehet vergődni, hogy nem mindenhol van így, hát tényleg nem mindenhol. De azért az esetek 90%-ában nem a főutcai cukrászda az, aki nem jelenti be a dolgozót meg éhbért fizet, hanem a kis falusi, mert máshogy képtelen lenne olyan alacsony árakat kihozni, amiből fenn tudja magát tartani. Rohadt szomorú, de így van.


Szóval tudod mit? Én inkább elmegyek egy olyan helyre, ahol nagy eséllyel nem a minimálbér feléért gürizik az alkalmazott, csak azért, hogy nekem 10.000 ft-al olcsóbban legyen tortám, virágom. Ha már egyszer esküvőm van, nem ezen spórolok. Nem szívesen adok ilyen helyekre pénzt, olyanra viszont igen, ahol minőségi, igényes, körültekintő munkát kapok; adott esetben exkluzív kinézetű tortát és friss, prémium virágokat.

2013. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/110 anonim ***** válasza:
79%
Emberi tulajdonságok miatt van ez így. A vállalkozások világában sokakat csapott meg a gyors meggazdagodás lehetőségének a szele. Ez, sokak egyébként is kétes etikai normáit züllesztette tovább. Ezek az emberek a saját hasznuk érdekében szinte bármire képesek, üzleti etikáról nem hallottak. Sajnos a tisztességes vállalkozóknak ártanak leginkább, mert a másik emberi tulajdonság, az általánosítási hajlam miatt az emberek azokban sem bíznak, akik korrektek. Nem nagyon van ember, aki egy negatív tapasztalatból (pl. lehúzta egy szobafestő) ne általánosítana. (pl. A festőkben, vagy rosszabb esetben az iparosokban nem lehet megbízni).
2013. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/110 anonim ***** válasza:
46%
#74: A baj ezzel csak az, hogy az, hogy egy szolgáltatás "drága", attól nem válik azonnal lehúzássá/átveréssé. Ennyi az ára, ha kell fizesd ki, ha nem keress mást aki olcsóbban megcsinálja és vagy sz@r lesz, vagy nem. Ez itt is működik, de ettől még nem kell szidni azt aki exkluzív, minőségi szolgáltatást nyújt és megfizetteti a professzionalizmusát. Nyilván ha az emberek nem fizetnék ki, akkor kénytelen lenne engedni, különben nem élne meg, következésképp ha nem enged akkor megél.
2013. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/110 anonim ***** válasza:
81%

"Azt is említettük már, hogy egy falusi bódé és egy nagyvárosi 100m2-es bolt bérleti díja között nem kevés különbség van, és ez a virágok árán is látszani fog. Na meg az is, hogy falun csinálgatja egy vagy két ember a boltot, egy nagyobb boltban meg van 6 alkalmazott, akik ráadásul nem 4 órára és minimálbérre vannak bejelentve, mint faluhelyen. Ha ezt nem bírod megérteni, ahhoz már nincs hozzáfűznivalóm. "



Te azt az egyet nem érted meg, hogy a falusiéknál nem dobott az áron, hogy menyasszonyi. Pedig nem egy sima csóri csokrot csinált. Ahol meg előtte voltam, ott jaaaa menyasszonyi, hát lássuk csak... 24 ezer? Köszi.


Értsd már meg, hogy a bérleti díj, a virágok ára, az alkalmazottak bére rohadtul nem arról van szó, hogy falusi városi, biztos vagyok benne, ha városon belül megyek eleget, akkor is találok olyat, akinél nincs akkora árUGRÁS a menyasszonyi csokorra. Nem arról van szó, hogy a falusinál mindig minden olcsóbb. Hanem arról, hogy az nem akarta hirtelen 3x annyiért adni a csokoralapot, meg az leírta papírra az utolsó centi szalagtól előre, hogy mi mennyi lesz, nem csak misztikusan bemondott egy rohadt nagy árat a menyasszonyi csokorra.



Te komolyan azt nem érted meg, hogy itt mindenki felfogja és elfogadja, hogy a kereskedőnek, szolgáltatónak költségei vannak, csak azt tartja krva érdekesnek, hogy ugyanaz a költség miért lett jóval több, ha esküvőről van szó?


Szerinted a városban amelyik virágboltban voltam, az többet fizetett volna az én csokrom miatt a villanyszámlába, az üzlet bérleti díjába, meg az alkalmazottnak? Hát nem. De akkor mégis miért lett volna annyival drágább? Amelyiktől végül megrendeltem, annál meg miért nem?

2013. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/110 anonim ***** válasza:
78%

"Azért nem viheted amiért a tetőfedő sem dolgozik hozott anyagból"


Ez azért nem ugyanaz. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy a tetőfedő elmegy a tüzépre vagy tök mindegy hol vásárolnak és azt a cserepet, amit te megvennél Xért ő neked 2*Xért fogja hozi és még jó fej is.


Ha én azt mondom, hogy Bramac Adria 1/1 Vecchio tetőcserép a vágyam és nekem a tetőfedő azt mondja, hogy majd ő azzal befedi a tetőmet, 600 forint drabja + munkadíj, kiszállás stb. akkor ne legyek már hülye, ha azt mondom, hogy hallod ember, a Bramac Adria 1/1 Vecchio tetőcserép a baumaxban 370 forint per darab, de az X telepen meg a héten 275 forint darabja, mert akciós...


Ugyanez a papír is, azoknak is van gyártója, neve, de ha annyira nem is ragaszkodok hozzá, akkor is megvan, hogy hány grammosnak kell lennie.

2013. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/110 anonim ***** válasza:
84%
(Az már csak zárójelben tenném hozzá, hogy a művészellátó is szép haszonnal dolgozik, és a nyomtatósék nyilván nem ott vásárolják a papírjaikat, hanem a nagykerben, szóval még olcsóbban, de meghívó alapanyagnak valami rejtélyes módon több száz százalékos árréssel értékesítik)
2013. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/110 A kérdező kommentje:

A papírnál és a cserépnél is egy a nagy különbség: nekik kell beszerezni. Az pénz és idő, vállalkozásra lefordítva benzinköltség és munkabér.


A plusz költségért cserébe te a kényelmet kapod, hogy nem kell külön elmászkálnod a kreatív boltba és cipelni a 100 ív papírt, hanem rábökhetsz egy katalógusban, majd legközelebb csak kézhez kapod a kész meghívókat. Az idődet és fáradságodat váltod ki a felárral. Valakinek megéri, másnak nem. De hidd el, sokan, akik egy multinál a belüket is kidolgozzák napi 10-12 órában, áldásként tekintenek arra, hogy egy gonddal kevesebb, és boldogan kifizetik azt a plusz 50 forintot meghívónként. Sőt, sokan megrendelik a luxus meghívókat is, aminek 900 forint darabja. (Egy unokatestvértől kaptunk idén ilyen meghívót, csodásan nézett ki.) Ettől még ez a meghívó sem lehúzás, csak többe kerül, mint amit te terveztél rá költeni.

2013. máj. 16. 14:30
 80/110 anonim ***** válasza:
8%

"Te komolyan azt nem érted meg, hogy itt mindenki felfogja és elfogadja, hogy a kereskedőnek, szolgáltatónak költségei vannak, csak azt tartja krva érdekesnek, hogy ugyanaz a költség miért lett jóval több, ha esküvőről van szó? "


Te meg azt nem érted meg, hogy a menyasszonyi csokorba NEM AZ a virág kerül, mint ami egy másikba. Falun meg esetlegesen igen, mert ott nem rendel neked prémium virágot frissen, 1 nappal az esküvőd előttre, hanem használja ugyanazt, amit amúgy is. Nem a villanyszámla lesz több a te csokrodtól, hanem az alapanyag. Ha egy sima szál rózsa 300 ft, egy prémium szál 700. Nem viccelek, ekkora árrés van a beszerzésénél is. Magyarán ha te a falun kérsz 15 szál rózsát, neked az is lehet, hogy 200 ft /szál lesz, mert a mari néni ültevényéről van, és még csak nem is professzionális termelőtől. A központi boltban meg a 700 ft-os exkluzív minőséget fogják megrendelni. Így az egyik helyen 3000 lesz az alapanyagár, a másikon meg 10.000. Remélem így már sikerül felfogni a dolgot.


De ha már itt tartunk, az sem mindegy a torták árát illetően, hogy falun a tescós lisztet használja esetleg a cukrász, a főutcai meg talán nem...


NEM ugyanaz a költség lesz több, hanem MÁS az alapanyag, a ráfordított idő!

2013. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!