Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért alakult ki az emberekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakult ki az emberekben ez a lehúzás-fóbia az esküvői szolgáltatók iránt?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom a válaszok között, hogy olyanokat hoznak fel példának, hogy ha 3000 forint a virágköltség, akkor azt felháborító 10 ezerért adni, pedig a virágosnak abból kell fenntartania az üzletét, fizetni a járulékait és még magának és az alkalmazottainak fizetést is adni. Muszáj haszonnal dolgozniuk, ezek az emberek ebbe miért nem gondolnak bele?


De ugyanígy szidják a fotósokat, cukrászokat és még sorolhatnám... Biztosan van sok tisztességtelen szolgáltató is, de azért a nagy átlag keményen megdolgozik azért a pénzért, üzlethelyiséget és céget tart fent, adózik. Az esküvő szolgáltatói oldalról nem önmegvalósítás és szórakozás, ahogy a menyasszony megéli, hanem a megélhetésért való munka. Ezt miért nem lehet megérteni?



2013. máj. 15. 11:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/110 anonim ***** válasza:
28%

Engem nem a NAV része érdekel. Ha én valakit megbízok, hogy végezze el a munkát itt van ez és ez, ezzel, akkor miért kellene neki az anyagról számlát adni? Ad a munkadíjról, mivel annyit is fizetek neki.


Te nem az adózást stb-t írtad, hanem, hogy egy szolgáltató nem dolgozhat csak abból amit ő vett meg, mert a minőség ellenőrizhetetlen és ezt törvény szabályozza.


Ne akard már megmagyarázni, ha veszek 10 tekercs tapétát és hívok egy festőt, hogy tegye fel, ő azt mondja, hogy oké felteszem 30 ezer lesz a munkadíjam, és ad számlát 30 ezres munkadíjról akkor ez törvénysértés, hogy nem ő vette meg a tapétát.

2013. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/110 anonim ***** válasza:
40%

"Engem nem a NAV része érdekel. Ha én valakit megbízok, hogy végezze el a munkát itt van ez és ez, ezzel, akkor miért kellene neki az anyagról számlát adni? Ad a munkadíjról, mivel annyit is fizetek neki."


De a NAV része a dolognak, úgyhogy muszáj érdekelnie. Lehet, hogy te teliberosálod, de a szolgáltatót megbüntetik, ha számla nélküli anyaggal dolgozik, ennyi. Ezért nem is fog anélkül dolgozni.


A vízvezetékszerelőnek sem nyomhatod a kezébe, hogy "tessék, vettem a praktikerben, ezt tessék belerakni!", és általában a festő is adott anyaggal dolgozik, nem azzal, amit te az obiban megveszel.


A tapétázásnál, bármilyen meglepő - hivatalosan bemész, és kiválasztod a tapétát a festő katalógusából, vagy ha olyan nincs neki, akkor a megállapított feltételek szerint szerzi be Ő! a tapétát, amennyiben ez neked nem felel meg - marad a józsi bá a szomszédból, vagy pedig együtt mentek a festővel a boltba, ahol kikérheti a számlát a cége nevére és te is megtekintheted a tapétákat és nincs probléma.

2013. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/110 anonim ***** válasza:
7%
Olvasd el újra a korábbi hozzászólásokat ezzel kapcsolatban, nem akarom már többször leírni ugyanazt.
2013. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/110 anonim ***** válasza:
95%
Mikor mi költöztünk, az Obiban vettük meg a csempét és a padlólapot, és azt építették be az emberek.
2013. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/110 anonim ***** válasza:
9%
Nyilván nem bevallottan, hanem feketén. Ugyanis bevallottan nem igazán teheti meg.
2013. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/110 anonim ***** válasza:
71%

Tisztelt 75. hozzászóló! Idézlek, hogy egyszerűbb legyen reagálnom: "#74: A baj ezzel csak az, hogy az, hogy egy szolgáltatás "drága", attól nem válik azonnal lehúzássá/átveréssé. Ennyi az ára, ha kell fizesd ki, ha nem keress mást aki olcsóbban megcsinálja és vagy sz@r lesz, vagy nem. Ez itt is működik, de ettől még nem kell szidni azt aki exkluzív, minőségi szolgáltatást nyújt és megfizetteti a professzionalizmusát. Nyilván ha az emberek nem fizetnék ki, akkor kénytelen lenne engedni, különben nem élne meg, következésképp ha nem enged akkor megél."



Tökéletesen igazad van, de nem teljesen ugyanarra gondoltunk. Én azt az esetet bontottam ki, amikor a tisztességtelenek miatt általánosítunk és a korrektekre is ferde szemmel nézünk, mert ilyen az ember. Kvázi a kérdezőnek válaszoltam meg a "miért"-et, hozzátéve, hogy a jelenség nem csak az esküvői szolgáltatóknál, hanem a teljes szolgáltatóiparban megfigyelhető. Te inkább azokról beszéltél, akiknek a racionalitás-érzékével vannak problémák és emiatt az exkluzív szolgáltatást is lehúzásnak érzik annak okán, hogy nincsenek tisztában az árakkal-értékekkel.

2013. máj. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/110 A kérdező kommentje:

Na ahogy én kielemeztem a válaszokat (amit egyébként mindenkinek köszönök), a következőket látom...


1. Összefutottunk egy szélhámossal és a rossz tapasztalat miatt előítéletesek lettünk. Érthető, bár sajnálatos emberi reakció.


2. Alacsonyabb árakat várunk, ezért mindenki, aki afelett dolgozik, pofátlan a szemünkben. Elképzelünk magunkban egy reális árat az adott szolgáltatásért, és a magasabb ár miatti csalódottságunkat a szolgáltatóra vetítjük ki.


Az utóbbi jelenség mellett látok még egy érdekes fordulatot is, de remélem, ezt senki nem veszi most magára... A válaszokban, akik az olcsó szolgáltató mellett döntöttek, van egy visszatérő elem, mégpedig a szinte túlzó elégedettség. Mintha pszichésen önigazolást keresnének, miért választották az olcsóbbat. A drága torta rossz ízű, a drága csokor túldíszített, a drága meghívó rosszabb, mint amit én csináltam otthon stb. Sőt, ezek a szolgáltatók utólag ellenszenvesnek is tűnnek az illetőnek! Az olcsóbb helyen ezzel szemben mindig kedvesek, mindig tökéletesen dolgoznak és több szolgáltatást nyújtanak.(Nem csak ebből a fórumból vannak a példák, több helyen nézelődtem már a témában, mert tényleg érdekel.)


Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de hogy mindig így legyen, az már furcsa. :) Olyat nem olvasok sehol (ellenben ismerősöktől hallok ilyet), hogy a drágább jobban tetszett, de kénytelenek voltak a magas ár miatt mást választani, aki szintén korrekt, de meg sem közelíti a másikat. Van ilyen is, de neten nagyon ritka, itt valahogy az emberek jobban igyekszenek tökéletes képet alkotni magukról és az esküvőjükről, mint élőben, személyes beszélgetésekben.


Még egyszer köszönöm mindenkinek, ha kapok további válaszokat, nekik is. :)

2013. máj. 17. 06:46
 98/110 anonim ***** válasza:
27%

#96: Igen, igazad van, egy kicsit elbeszéltünk egymás mellett, de akik ide írtak azok nagyon nagy részben a magas árat azonosították a tisztességtelenséggel, erre írtam amit írtam.


#97: Ezt így nem gondoltam még végig, de sajnos igencsak valós. Nagyon sokszor látom itt, hogy a saját fotósukat ajánlgatják fűnek fának, "kreatív, ügyes, szép képeket csinál és OLCSÓ" és az illető weboldalát megnézve legszívesebben elsírnám magam, mert tele van szelektíven színtelenített ostoba és öncélú utómunkát kapott, de már eleve rosszul megfotózott képekkel, helyesírási hibákkal, unalmas fotókkal, technikailag helytelen képekkel, rosszabb esetben egy-két a weboldalsablonból ottmaradt linkkel és még sorolhatnám. Gyakorlatilag bárkire rámondják, hogy "kreatív fotós" ha az illetőnél található legalább egy fa mögül kinézős borzadvány, ha még szelektíven színtelenítve is van, és csak a rózsa vörös, a többi pedig FF akkor meg már egyenesen Ő az Isten. Erre írtam azt korábban, hogy vagy nem is látják a különbséget vagy pedig az általad is említett hatás van a képben, ezt csak Ők tudnák megmondani mindenesetre elkeserítő sokszor.

2013. máj. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/110 A kérdező kommentje:

98-asnak:


A fotósoknál szerintem érdemes kettészedni a kevésbé jókat. Vannak egyszer azok, akik rosszak, 20 éve ugyanúgy csinálnak mindent, az utómunka ízléstelen stb.


És vannak a kezdők. Én legalábbis látok olyan fotókat, amiknek hiányos az utómunkája, rosszak a színbeállításai, de valami mégis van, amiért tetszenek a képek. Látszik, hogy még keresi az útját. Ez is persze két csoportra megy, lesz, aki sosem lesz jobb, de láttam már olyan galériát is, ahol munkáról-munkára egyre jobbak a képei.


Azt is aláírom, hogy ha van 60-80 ezrem fotóra, akkor inkább keresek egy ilyen ügyesebb kezdőt, minthogy hitelt vegyek föl, netán hagyjam az egészet a fenébe és fotózzon a nagybátyám... Ha valaki nem tud 2-300 ezret fotósra költeni, azért még igyekszik a legjobbat kihozni belőle. És inkább egy ügyes kezdő, akinek az alapvetően nem rossz nyers képeiből azért évek múlva is ki lehet valami jót hozni némi utómunkával, mint egy olyan, aki több évtizede nem képes fejlődni.

2013. máj. 17. 08:19
 100/110 anonim ***** válasza:
68%

#99:

Az a baj, hogy nagyon sokan gondolják ezt könnyű megélhetésnek és vágnak neki erre tökéletesen alkalmatlan felszereléssel (a redundancia teljes hiányával) és szakmai háttérrel, totál felkészületlenül és Őket a "Kezdő" vagy az "iparos" jelző sem menti fel ez alól. Megrendelő oldalról pedig nagyon sokan vannak úgy vele, hogy "csak kattintgat, jó lesz az olcsóbb is, aki többet kér, az lehúzós", ráadásul ott vannak a különféle női magazinok, ahol a középkorú főszerkesztő esküvőjét tíz éve hatvanezer forintért fotózták és most, tíz évvel később ezt jelöli meg a fotósra költendő reális összegként, pedig ez annak kb. a harmada. Mondjuk szerencsére egyre többen vannak akik akarnak és tudnak is áldozni erre, sőt egyre többektől hallom vissza, hogy számukra ez a legfontosabb és inkább nem hívják meg a harmadik unokatestvéreket akikkel sohasem találkoztak, meg átrakják az esküvőt hétköznapra ha foglalt de engem akarnak és ez baromi jó érzés. A közösségi oldalaknak köszönhetően nagyon sokat fejlődött az emberek vizuális kultúrája és szerencsére egyre többen látják, hogy miért más amit néhányan csinálnak, mitől emelkedik ki a többségből és miért kerül az többe.


Egyébként én mindig azt szoktam javasolni a pároknak, ha húzzák a szájukat az árak láttán (már ha egyáltalán eljutunk addig és válaszolnak az árajánlatra), hogy gondolkozzanak el azon, hogy mi a fontos. Állítsanak fel egy fontossági sorrendet, hogy mire szeretnének költeni és mi az ami kevésbé fontos és ebben a sorrendben haladjanak. Akinek a fotós személye és képi világa nem fontos, az költsön extra tortára, extra helyszínre, tűzijátékra vagy bármire ami számára fontos, az én célközönségem azok akiknek ez a legfontosabb. Volt már olyan páros akit nem vállaltam el, mert bár szimpatikusak voltak, de úgy éreztem, hogy nem vagyunk egy hullámhosszon, jobbnak láttam, ha olyan kollégával szerződnek le akivel könnyebben megtalálják a közös hangot. Nem minden a pénz. :)

2013. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!