Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért alakult ki az emberekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakult ki az emberekben ez a lehúzás-fóbia az esküvői szolgáltatók iránt?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom a válaszok között, hogy olyanokat hoznak fel példának, hogy ha 3000 forint a virágköltség, akkor azt felháborító 10 ezerért adni, pedig a virágosnak abból kell fenntartania az üzletét, fizetni a járulékait és még magának és az alkalmazottainak fizetést is adni. Muszáj haszonnal dolgozniuk, ezek az emberek ebbe miért nem gondolnak bele?


De ugyanígy szidják a fotósokat, cukrászokat és még sorolhatnám... Biztosan van sok tisztességtelen szolgáltató is, de azért a nagy átlag keményen megdolgozik azért a pénzért, üzlethelyiséget és céget tart fent, adózik. Az esküvő szolgáltatói oldalról nem önmegvalósítás és szórakozás, ahogy a menyasszony megéli, hanem a megélhetésért való munka. Ezt miért nem lehet megérteni?



2013. máj. 15. 11:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/110 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor részemről ennyi. Kaptam egy kupac fröcsögést, hogy mindenki szemét, aki meg értelmesen hozzászólt, azt lehúzták. Bár nem tudom, mit vártam? :D
2013. máj. 15. 12:28
 42/110 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a tisztességes, normális haszonnal dolgozó szolgáltatókra senki nem háborog...de én is léptem, mert túl van beszélve és agyon lettem lepontozva.
2013. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/110 anonim ***** válasza:
34%

"hogy nem biztos, hogy ugyanaz a csokor kerül a háromszorosába, csak a laikus nem veszi észre, hogy más. Sajnos ez fotózásnál is látszik, hogy a többség nem is látja a különbséget. :("


Teljes mértékben egyetértek! Sokan a ruhával is így vannak. HÁborognak, hogy miért 100.000-150.000 ft egy jobb ruha kölcsönzése, holott mondjuk egy középkategóriás ruha ára mozog 1000-1500 euró között, és a legtöbb szalon egy ruhát kb. 6-8x kölcsönöz ki. Persze, ők valamivel olcsóbban kapják meg ezeket a ruhákat, de szerintem abszolút jogosak az árak. Ha valami eredetileg 1000 euró, nem lehet 30.000-ért kölcsönbe adni.


Ahogy a kérdező is írta, inkább a gondolkodással van a baj. Van 1 szemét szolgáltató, akiről hallottak, és rögtön úgy áll hozzá mindenki, hogy az összes köcsög, szemét, aljas, csak le akar húzni, inkább csináltatok ezt-azt feketén meg veszek ruhát a turiból, a Mari néni majd főz virágot meg kérek névnapit mert úgy olcsóbb párezerrel. Persze, aztán úgy is néz ki az egész, ahogy. Csak a nagy elvakultságukban sokaknak nem tűnik fel.

2013. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/110 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem mindkét oldalnak bizonyos fokig igaza van. Az esküvőkre manapság tényleg egy egész iparág épült rá, ugyanúgy, ahogy a gyermekvállalásra. Ha valami előtt ott van, hogy "menyasszonyi, kismama, esküvői, baba" stb, akkor ott hirtelen többszöröse lesz az ár. Ilyen szempontból teljesen igaz, hogy a kereskedők sokszor pofátlan hasznot húznak életünk jeles eseményeiből (pl. a kölcsönzőben egy márkás ruháért 160ezret akartak volna elkérni úgy, hogy ki tudja, hányszor lett átalakítva, természetesen csak kölcsönzésre, majd a neten megvettem ugyanezt a ruhát, 1* használtan, az én méretemben 40ezerrel olcsóbban... De ilyen volt a cukrászda is, sok helyen az esküvői torták ízválasztéka minimális, de az ár hatalmas, több helyen 100-120ezret akartak elkérni egy 70 szeletes tortáért, ezzel szemben mi megcsináltattuk laktóz és gluténmentesen, általunk kitalált ízekből 60ért, és sokkal szebb volt, mint egy átlag cukrászdai..). Ugyanakkor nyilván sok mindenben kicsit más szolgáltatást jelent egy esküvő, a sminknek jobban kell tartania, a virágnak szintén, ráadásul máshogy formálják meg stb. Ilyen szempontból tényleg indokolt az árkülönbség NORMÁLIS keretek között. A legtöbb szolgáltatóval szerencsénk volt, árban és minőségben is megfeleltek, de sokat kellett utánuk keresgélni, közben kiszűrni a lehúzós kontárokat. De semmiképp sem szabad őket egy kalap alá venni!
2013. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/110 anonim ***** válasza:
20%
Írtam egy blogbejegyzést részben erről, a fotósra kihegyezve, itt reklámozni semmiképp sem szeretnék, de akit érdekel és szívesen elolvassa annak szívesen elküldöm a linkjét ha ír egy privátot. :)
2013. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/110 anonim ***** válasza:
35%
szolni fogok az üzemeltetőknek hogy oldják meg hogy a kérdezőt is le lehessen pontozzni.
2013. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/110 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, a tisztességes szolgáltatókat senki nem fikázza. Inkább ajánlják egymásnak.
2013. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/110 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén?

Az elmúlt 7 évben, kb. 15 lagzin voltunk, + a sajátunk!

Mivel mindenki közeli barát, elég jól beleláttunk a szervezésbe!

A barátnőm kozmetikusánál ki van írva pl. hogy alkalmi smink 4500, menyasszonyi 5600! Először azt hittem,hogy azért, mert benne van a próba smink, de nem, pusztán azért annyi, mert esküvőre lesz. Közben pedig ugyanannyi időt vesz igénybe mind a kettő, ugyanannyi alapanyagot használ, sőt ugyanazt az alapanyagot használja!

Torta: mestercukrásszal akartak a barátaim egy 3 emeletes, nagyon egyszerű (tehát csak a torta, körbe szalaggal) készítettni! Ára: 50 ezer! Két héttel később egy másik rendezvényre (egy alapítvány báljára) fikszni-fakszni torta, kicsicsázva, ár: 25 ezer! Na most akkor ez,hogy van?

De volt virágossal is hasonló sztori! Ez csak árajánlat szinten kérdezte meg fogadásból egy baráti pár (pont ezen okokból,hogy vajon esküvői csokorként drágább lesz-e), hogy mennyibe kerülne egy esküvői 25 szál rózsából, csak szalaggal átkötve. Mondott a virágos egy elég magas összeget, pár napra a pár férfi tagja azzal ment be,hogy szeretné egy ilyen csokorral meglepni az asszony szombaton, mennyibe kerülne! Hát ismét itt is jóval alacsonyabb volt az ár!

Az éttermes dologgal egyetértek, mert más egy családi szülinap,ahol 2-3 órát vagyunk, kevesebb felszolgáló kell stb.

De lássuk be! A szolgáltatók nagy része úgy van vele,hogy mindenkinek számít a nagy nap, mert jobb esetben egyszer adatik meg, mindenki szeretné, ha tökéletes lenne és ki is használják!

2013. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/110 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó kár volt ezt leírnod, mert majd jól megkapod te is, hogy csak köpködsz, mert nem értesz a kérdezővel egyet.


Nem tudok milyen köpködésről beszélsz kérdező. Feltettél egy kérdést, hogy miért, és emberek leírták tapasztalataikat, hogy miért. Nem értem a felháborodásod...

2013. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/110 anonim ***** válasza:
84%

Senkit nem érdekel, hogy haszna van. Az embert az érdekli, hogy DETTÓ UGYANAZ, ha kimondod az esküvőt miért sokkal drágább?


Mi is szembetalálkoztunk nem egy ilyennel, végül csak olyanokra esett a választás, akiknél nem fogott vastagabban a ceruza esküvőre sem, és merem állítani, hogy a legigényesebb és legkomolyabb helyek és emberek voltak azok, ahol nem trükköztek más árral az esküvő hallatán.

2013. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!