Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért alakult ki az emberekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakult ki az emberekben ez a lehúzás-fóbia az esküvői szolgáltatók iránt?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom a válaszok között, hogy olyanokat hoznak fel példának, hogy ha 3000 forint a virágköltség, akkor azt felháborító 10 ezerért adni, pedig a virágosnak abból kell fenntartania az üzletét, fizetni a járulékait és még magának és az alkalmazottainak fizetést is adni. Muszáj haszonnal dolgozniuk, ezek az emberek ebbe miért nem gondolnak bele?


De ugyanígy szidják a fotósokat, cukrászokat és még sorolhatnám... Biztosan van sok tisztességtelen szolgáltató is, de azért a nagy átlag keményen megdolgozik azért a pénzért, üzlethelyiséget és céget tart fent, adózik. Az esküvő szolgáltatói oldalról nem önmegvalósítás és szórakozás, ahogy a menyasszony megéli, hanem a megélhetésért való munka. Ezt miért nem lehet megérteni?



2013. máj. 15. 11:09
 61/110 anonim ***** válasza:
37%

Azt még hozzá tenném a kalitka alakú tortához, hogy rohadtul senki se fog rá emlékezni, a vendégek fele nem is látja, és egy percen belül neki álltok felvágni, szóval, ha neked megér egy rakás plusz pénzt, ami nem számít se a hangulatba, se az ízbe, akkor az a te dolgod, de én inkább belevágtam a plusz összeget a zenész gázsijába.


A kedvencem a "jaj ne ezen spóroljál már" válaszolók hada. Jaj, ne a sminken spórolj. Jaj, ne a fotón, jaj, ne a virágon, jaj ne a torta kinézetén, jaj ne a székszoknyán.. jaj ne... a vége az, hogy mindenre költs a szükségesnél többet, aztán meg edd a kefét, hogy nem is számított.

2013. máj. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/110 anonim ***** válasza:
88%

Kár, hogy nem egyszerre jutottak eszembe a dolgok, így még egyet írnom kell.


Valaki írta, hogy jaj honnan tudod, hogy ugyan az. Hát, a legalapabb dolog keresésénél a helyszínnél ajánlottak egy marha jó helyet. Árak, hát azok nincsenek a honlapon. Az ott dolgozó csaj mondta, hogy oda kell menni, beszélni kell a tulajjal és majd arcra eldönti mennyibe kerül. Ha szimpatikusak vagyunk olcsóbb. Ez milyen már?


Azt is itt valaki mondta, hogy a virág, hogy akkor külön rendel, meg frissebbet. Hogy rendelne frissebbet? Max. más fajtát. De ugye azt megkérdi tőled, hogy milyen legyen. Az összes virágos amúgy, akivel beszéltem mondott egy végső napot, amikorra ki kell találni, mert akkor megy virágét. Ne hogy azt higgyétek már, hogy miattatok külön fel kel hajnalban és harmatos rózsákat szedett. Frászkarikát, berendelte ugyanúgy, mint a normál virágait, elment azért is a többivel együtt, hűti meg köti, lecsillámozza ezzel-azzal díszíti és csók.


ide is szokott írni virágos és mindig ledöbben azon, hogy drágábban adják, mer ő maga sem érti, hogy miért.


De olyan ez, mint az ünnepek. Anyák napja, halottak napja, hirtelen ugyanaz másfélszer, kétszer annyiba kerül, mert úgyis megveszik.


Másik a meghívónk volt. Két helyen ugyanazt a papírt, amiből egyet a művészellátóban 50 forintért megveszek 200ért akarták adni, annyi, hogy kibäsztak elém egy katalógust, amiben a papírok voltak benne, hogy válasszak, hát mondom köszi. Összesen 500 forintnál egy kicsivel többre hozták volna ki darabját, de egy kis utánajárással találtam egy másik helyet, ahol valamivel 200 felett jött volna ki. Azt választottuk, majd mikor fizetni kellett kiderült, hogy úgy amúgy félreértelmezték a kérdésemet és még a megbeszélt összegnek is csak a FELÉBE került. 100-110 forintra jöttek ki a meghívók, amiket előtte 500ért akartak rám sózni úgy, hogy az utolsó molyfingot is én szerkesztettem meg rajta és gyakorlatilag csak nyomtatni kellet, csak ugye esküvői meghívó, mindjárt több a nyomtatás és nem csak 50 forint, meg az 50 forintos papírt is 200-ért adják stb

2013. máj. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/110 anonim ***** válasza:
70%

Hogy honnan tudom,hogy pl. a kozmetikus ugyanazt az alapanyagot használja!

Hogy a barátnőm kb. 4 éve oda jár, és csináltatott már nála alkalmi sminket. És bizony ugyanazt kente fel, amit mindig.

Ami végül is logikus, mert egy alkalmi sminknek is illene egy éjszakán át tartani, nem csak egy menyasszonyinak!

A virágosnál meg pont azért tudom,hogy ugyanarról a rózsáról beszélünk, mert ők választották ki és nyilván mindketten ugyanabból a fajtából "kérték" a csokrot!

De mondom! Én nem mondom,hogy minden szolgáltató ilyen, de akkor is azt gondolom,hogy a nagy része igenis ilyen!

2013. máj. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/110 anonim ***** válasza:
67%

"...de akkor is azt gondolom,hogy a nagy része igenis ilyen!"


Azt gondolod, miután találkoztál mondjuk jó esetben tíz- tizenöt szolgáltatóval egy tízmilliós országban. Bravó! Gondolom ha "valamelyik" kisebbséget szidják akkor Te vagy az első aki odaáll és azt mondja, hogy nem lehet általánosítani. De ha nem akkor is minimum érdekes.


Egyébként nálad kedves utolsó és mindenki másnál is aki itt a szolgáltatókat szidja, azt látom, hogy az ár illetve a vélt vagy valós "magas" árrés a problémája, pedig az éjjelnappaliban, egy fesztiválon, vagy a benzinkúton sem kiáltasz átverést ha 30-40-50%-al drágább a tej, a sör vagy az üdítő. Ugyanaz az üdítő, ugyanazokból az alapanyagokból vagy ugyanaz a tej ugyanattól a tehéntől, ugyanaz a sör ugyanabban a dobozban. Pedig ez ugyanaz a szituáció. Sőt a fesztiválon rá vagy kényszerítve, hogy megvedd ha szomjas vagy, mert a bejáratnál átvizsgálnak és nem vihetsz be semmit kb. Akkor ez átverés? Nem, józan ésszel gondolkodnak és próbálnak megélni a saját maguk teremtette piacban rejlő lehetőségeket kihasználva.


A legtöbben azt írják, hogy ha valamit maguk csináltak az olcsóbban kijött. Ez természetesen így van, de Te is fizettél a benzinért/tömegközlekedésért/parkolásért, amikor utánajártál, fizettél az alapanyagokért, viszont nem fizettél érte magadnak, mert jobb esetben nem munkaidőben csináltad (utóbbi esetben a munkáltatód fizetett érte neked). Miért várod el a szolgáltatótól, hogy ingyen dolgozzon és beszerzési áron adja az alapanyagokat, amikor neki is pénzébe és idejébe kerül utánajárni, sokszor nem is kevésbe, csak Ő nem intézi el annyival, hogy aznap többet tankol, hanem kénytelen beleírni a céges autó menetlevelébe, hogy anyagbeszerzés céljából használta. Kénytelen céges autóadót fizetni egész évben és kénytelen a főnöke felé elszámolni vele, hogy miért ment adott esetben a város másik végébe alapanyagért.


Azt pedig teljesen elfelejtitek, hogy egy bizonyos szint felett nem csak a szolgáltatásért fizettek. Megint a fotográfusra tudok példát hozni, mert arra van rálátásom. A fotográfus véleményem szerint - elfogultság nélkül írom ezt - az egyik legfontosabb szolgáltató a nagy napon. Egész nap ott van melletted, ha problémád van, azzal Ő találkozik először és Ő is próbálja meg orvosolni. Ismeri a nap buktatóit és fel is van rájuk készülve, ha szomjas vagy vízzel kínál, ha éhes péksüteménnyel és még sorolhatnám....


Egy esküvő fotózása kb. 12-15 óráig tart a készülődéstől a menyecsketáncig. Ezalatt az idő alatt elkészül két-három-négyezer fotó, amelyek felbontásuk és formátumuk miatt csak a legmodernebb számítógéppel kezelhetők és válogathatók le, csupán egyszeri végignézésük is elvisz néhány(tíz) munkaórát. Ezen fotók leválogatása és feldolgozása 80-100 munkaórát vesz igénybe függően a munkamenet rutinszerűségétől, a felhasznált infrastruktúrától(számítógép és a fényképezőgép által készített fájlok mérete,felbontása stb...).


Egy hivatásos esküvőfotós vállalkozásának és karrierjének elindításához hatalmas tőkére van szükség. A kezdeti beruházás mértéke nem ritkán haladja meg a 4-6millió forintot, ami mellé kell egy megbízható középkategóriás autó is. A munka során használt eszközöket folyamatosan fejleszteni kell, évente elmegy csak arra fél-egymillió forint úgy, hogy közben nem történt forradalmi újítás a felszereléseden, csak szinten tartottad azt. Emellett a tudás megszerzése és szinten tartása is baromi idő és költségigényes. Így tehát a munkadíjat úgy kell megállapítanunk, hogy az kitermelje a kezdeti költségeket és a szinte folyamatosan növekedő kiadásokat és ezek és az adók és járulékok befizetése után még meg is tudjunk élni.


Magyarország nem az a hely ahol meg lehet gazdagodni az esküvői fotográfiából - és véleményem szerint más esküvői szolgáltatásból sem. Lehet feketén, torrentezett szoftverekkel, gyenge(ébb) felszereléssel dolgozni és töredék időt szánni a nyersképek feldolgozására és így olcsóbban dolgozni, hétvégente, amellett, hogy a munkáltató (akinek nyilván ehhez a történethez semmi köze) megfizeti helyettünk a járulékokat, de kérdés, hogy megéri-e? Nyilván meg, mert elég sokan csinálják, viszont ez nem az az út amit mi választottunk, ez azok választása akiknek a weboldalát látogatva azt mondod: "Ennél én is jobbat tudok!"


Ezek sarkítva igazak a többi szolgáltatóra is. Amikor a számlán vagy az árajánlaton lévő összeget sokallod, gondolj arra, hogy nem látod mi van mögötte és ülj le egy kávé vagy egy süti mellett beszélgetni a szolgáltatóval és kérd meg, hogy meséljen róla, hogy miből tevődik össze az adott összeg. Meg fogsz lepődni és jobban fogod magad érezni tőle még akkor is, ha azt gondolod, hogy másik szolgáltatót választasz, mert az illető szolgáltatásai túl sokba kerülnek számodra. Tudni fogod, hogy azért "drága" mert egyrészt ennyiből tudja kihozni a szolgáltatás árát a megfelelő színvonalon úgy, hogy még keressen is rajta egy kicsit, másrészt pedig azért mert van aki kifizet ennyit a szolgáltatásáért mert szerelmes a munkájába és nem akar mást. :)

2013. máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/110 anonim ***** válasza:
50%

A fotós válaszadónak nagyon is igaza van, de az ilyen embereket, mint az előtte szóló, nem lehet meggyőzni...


Szeretnék reagálni, arra, amit ő írt.


Torta: lehet hogy neked nem számít, hogy néz ki, mert úgyis felvágják, de másnak meg igen. Nem értem, miért kell rögtön habzó szájjal nekiesni mindenkinek azért, mert magasabb áron más szolgáltatást nyújt. Az általad leírt szituációt, hogy bizonyos helyről tippeket kapva megjegyezték, hogy "hát igen, ott csak ára van, de íze nincs" minősíteni sem tudom. Valószínűleg a főutcai cukrászda nem véletlenül van a főutcán, és nem véletlenül áll ott 100 évvel régebben, mint a most nyílt külvárosi. Az ilyen helyeknek híre van. Ez nem jelenti azt, hogy ők a legjobbak, sőt, lehet, hogy neked nem ízlenek, de az azért kizárható, hogy sz*rok, ha éveken át népszerűek tudtak maradni, ugyanis az ember nem megy csak azért a főutcára tortát enni, mert neve van, de sz*r. Az ilyen gondolkodástól felfordul a gyomrom. Az egyik szolgáltató szidja a másikat, te meg még le is pacsizol vele, mert az olcsóbb, akkor biztos jobb fej is.


Ez nem jófejség kérdése. Falusi lagziba biztos jó az utolsó mellékutcában készített torta, mindegy hogy néz ki, de állítólag finom legalább, mert úgyis felvágjuk.

Viszont sokan úgy vannak vele, hogy egyszer házasodunk, akkor szeretnénk mindenből a magunknak megengedhető áron a lehető legjobbat kapni, mind ízre, mind kinézetre. És az ilyen ember olyan cukrászt fog választani, akinek bizony több tíz éves referenciája és híre van, ennyi.


A virágoshoz...hogy rendelne frissebbet, szebbet?

A virágoknak is vannak kategóriáik. Esküvői csokorba csak elsőrangú, hibátlan virágok kerülnek, ballagási, névnapi, szülinapiba nyugodtan mehetnek egy kategóriával roszabbak is. A frissesség is változó. Ha te bemész 2 hónapra előre, hogy ebből és ebből szeretnél csokrot, akkor a virágos sok esetben úgy adja le a rendelést, hogy az esküvőd előtti napra legyen az adott virág legjobb minőségéből, míg ha csak bemész, hogy egy csokor kéne, akkor mondjuk többnapos és nem olyan minőségű virágokból dolgozik. Ezért lesz egy jobb helyen tartósabb és frissebb a virág, valamint minőségében is kiemelkedőbb, ennyi.


Azt nem értem, hogy miért nem lehet felfogni, hogy 2 hely közötti árkülönbség nem "köcsögség" eredménye, hanem más a bérleti díj, más a fizetés, más a forgalom, más az alapanyag mert máshonnan szerzik be, más a nyújtott munka. Nyilván vannak olyan helyek, ahol a felár nem éri meg, de ezer meg egy olyan is van, ahol igen.

2013. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/110 anonim ***** válasza:
72%

Már régebben írtam, egy dolog jutott eszembe így, később, a többieket olvasva.


A virágost még aláírom, hogy esetleg az esküvői csokorba frissebb, hibátlanabb virágok érkezhetnek.


De azt nekem ne mondja senki, hogy egy tartós alkalmi sminkhez rosszabb alapanyagokat használ fel egy profi sminkes, mint egy esküvőihez! Egy rendes alkalmi sminknek is kutya kötelessége nem lefolyni a nap végére és jól mutatnia a képeken! Sőt, a hivatásos sminkesek nagy része olyan sminktermékeket használ, amiket egy ismertebb parfümériában be lehet szerezni (az amerikaiakról tudom, hogy nem ilyen ismeretlen "extra profi", csak számukra elérhető termékekkel dolgoznak, hanem olyanokkal, amiket egy Sephorában - vagy nálunk Douglas, Marionnaud - simán meg lehet kapni). Ha vki tényleg jól tud sminkelni, akkor ezekből akár otthon is össze tud tennio egy tartós sminket, ha beszerzi az alap sminkfixáló és alapozó (primer stb.) termékeket is hozzá, bár az igaz, hogy amit sminkes csinál, az a legtöbb esetben hibátlan.

Csak azt mondom, hogy egy sminkesnél semmi nem indokolja, hogy három-ötezer forintokat rápakoljon egy esküvői sminkre, amikor tulajdonképpen az nem más, mint egy alkalmi tartós smink. Ha meg az alkalmit készíti el rosszabb minőségűre, azért, mert olcsóbb, arról is megvan a véleményem.

2013. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/110 anonim ***** válasza:
9%

"Egy rendes alkalmi sminknek is kutya kötelessége nem lefolyni a nap végére és jól mutatnia a képeken! "


Egy alkalmi smink általában egy esélyre szól (pl. fogadás vagy hasonló, ami 4-6 óra,szalagavató, ami 2-3) vagy esetleg egy délelőttre (ballagás, ami szintén 2-3 óra). Egy esküvői sminknek 12-15 órán át kell tartania, igenis más minőség, de ha nem is, máshogy fixálja, többször alapozza, stb.


Teljesen egyetértek azzal, hogy egy alkalminak is kutya kötelessége tartani, DE egy esküvőinek háromszorannyi ideig kell, és ott bizony izzad az ember tánc közben, elsírja magát a szertartáson, stb. Egy esküvői smink jóval több rétegű és alaposabban fixált, mint egy alkalmi. Ebből kifolyólag több alapanyagot használ fel, így logikus módon drágább is lesz.

2013. máj. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/110 anonim ***** válasza:
16%

"Valószínűleg a főutcai cukrászda nem véletlenül van a főutcán, és nem véletlenül áll ott 100 évvel régebben, mint a most nyílt külvárosi."


A főutcai cukrászda 15 éve nyílt oda, ahonnan rendeltük ott meg a harmadik generáció csinálja a kertvárosban.


Egyébként hogyne tudna fent maradni egy kevésbé jó cukrászda a központban? Van, akinek igénye sincs rá, hogy jó legyen. Barátnőm is ott nyamizott, hogy milyen jó volt a torta. Közben meg száraz volt a tésztája és a szájpadlásomra ragadt az a növényi tejszínes krém.

2013. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/110 A kérdező kommentje:

Én a nyomtatós részéhez szólnék hozzá, mert a foglalkozásomból adódóan erre látok rá. Valóban, egy oldal nyomtatása mondjuk színesben 50 forint sok helyen. Ez nagyon jó megoldás, ha szórólapot nyomtatsz, kifossák sima fénymásoló papírra a 100 példányt, kifizeted az 5000 forintot, mindenki boldog.


De a szórólapnál tök mindegy, arrébb van-e 1mm-rel a margó, van-e egy kis folt a papír csücskén stb., gyakorlatilag nincs selejt, nem kell odafigyelni semmire, a gép kinyomja a terméket magától.


Ellenben ha van egy exkluzívabb nyomtatvány, akár egy oklevél, emlékfüzet vagy épp egy esküvői meghívó, első körben pontosan be kell szoftveresen is állítani a méreteket, ha kétoldalas a nyomtatás (ahogy a meghívók nagy részénél), akkor jó pár mintanyomat is kell, hogy biztosan jól illeszkedik-e a két oldal. Ha a nyomtatás során keletkezik selejt, mert a papír maga hibás, vagy a nyomtatás nem tökéletes, akkor az mind kuka, újranyomtatás stb. Ha kifutóra megy (azaz nincs margó, hanem a papír pereméig ér a minta), még precízebben kell mindent elvégezni, még szerkesztés szintjén is.


Ezek után nem értem, hogy lehet elvárni, hogy ugyanannyi legyen az esküvői meghívó nyomtatása, mint egy szórólapé. És ez csak a saját szakterületem, a többibe nem látok bele egyáltalán...

2013. máj. 16. 13:08
 70/110 anonim ***** válasza:
96%

"Egy esküvői sminknek 12-15 órán át kell tartania, igenis más minőség, de ha nem is, máshogy fixálja, többször alapozza, stb."


A bibi az, hogy ha a te esküvőd csak ugyanaddig tart, mint egy szilveszteri bál, nem reggel nyolctól reggel ötig, akkor is el fogja kérni az esküvői felárat. Ahogy a körmös többet kér az esküvői körömért, pedig az se más, max. a gyűrűsujjaidra rá tesz 3-3 kis kristály dísznek, ami kapaszkodj meg, neki kőfajtától függően összesen 30-100 forintba kerül és nem órákig helyezi fel, meg többnyire, ha nem menyasszonyi köröm, akkor darabja 50 forintot kóstál. De ha menyasszonyi köröm, akkor mindjárt drágább az egész vagy 2 ezerrel.


Amúgy többnyire megvan, hogy aki sminkel pl. csak malu wilz termékekkel dolgozik, akkor elég nehéz neki bármilyen más sminkhez mást használni.


Mi meg azt nem értjük meg, hogy mi akik túl vagyunk az esküvőn, miért nem értitek meg, hogy számtalanszor belefutottunk abba, hogy le akarnak húzni?


Az esküvő szervezők a legrosszabbak, 3 hónappal az esküvő előtt megvolt a helyszín a kaja, a zene, a vőfély, megvolt honnan lesz a ruha, és mikor egy kiállításon találkoztunk egyel úgy tett, mintha a világvége közeledne és azt próbálta elhitetni velünk, hogy nyakunkon az esküvő és nincs meg még semmi és esetleg az ő segítségével még valahogy meg tudjuk oldani... Hát nélküle is nagyon jó lett, és bőven befejeztük, pedig nem is foglalkoztunk vele sokat, minden szolgáltató tudta a dolgát nem kellett velük szenvedni.


Aztán akartak rám szalonban 8 ezerét szar minőségű fehér melltartót rám sózni, mert ott volt az ütőkártya a kezükben, hogy csak azt tudom megnézni vásárlás előtt, hogy jó-e a ruha alatt. Más szalon nem akarta a saját maga forgalmazta melltartóit rám sózni, sőt csak csodálkoztak és betétet varrtak a ruhába ingyen és bérmentve, mert még jobb is.


A virágokra is ne tudjátok milyen ajánlatokat kaptam, meg majd menjek be és a főnökkel beszéljek az mond pontos összeget, ha tudni akarom előre(!). Hogyne. Elmentem egy falusi virágboltba az összes virágot annyiért megcsinálták, mint máshol a menyasszonyi csokrot, pedig nem kicsi csokor volt, én is csak néztem, hogy ebbe az árba még ilyen szépen fel is díszítették? Nem hogy kibírták az egész napot, de még utána itthon is egy majdnem hétig vázába volt a rózsa-frézia csokor, akkor kezdtek már kókadni a fréziáim. A dobócsokrot meg láttam sok helyen úgy csinálják, hogy mint valami petrezselyem csokor úgy néz ki, ez a virágos azt is egy igazi korrekt kisebb csokorrá kötötte, aki elkapta ott kérdezgette, hogy most komolyan az övé-e és megtarthatja-e, mert nem így szoktak ezek kinézni... Ja és az egész város, meg a környező kisvárosok, falvak is tök ugyanonnan hozzák a virágokat.


A másik, néztem műcsokrokat is, az egyik fajtából 13 ezer lett volna egy 9 szálas csokor. Ami még kicsi is. Díszítés nélkül, szalaggal összekötve, erre (esküvői műcsokorra) szakosodott virágosnál. Kis utánajárással megtaláltam ugyanazokat a real touch virágokat, első kézből megvéve hetesével lett volna 2500.

2013. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!