Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fontosnak tartjuk az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontosnak tartjuk az esküvő dátumát, de a körülmények elég rosszak. Mit javasoltok? Nektek jelentett valamit a dátum, vagy ahogy jött?

Figyelt kérdés

Szóval fontosnak tartjuk, hogy azon a napon legyen az esküvőnk, amikor összejöttünk. Azon a napon volt az eljegyzés is a közelmúltban. Viszont ez a dátum legkorábban 3 év múlva estik péntekre. Előtte keddre és szerdára. Hétköznap meg nem lenne túl nagy sikere egy lagzinak, amikor másnap mindenki dolgozni/iskolába megy.

Fontosnak tartanánk ezt a dátumot, hogy évfordulón legyen az esküvőnk. Ti mit csinálnátok a helyünkben? Másik napot választanátok az esküvőre? Megszerveznétek hétköznapra? Vagy kivárnátok ezt a 3 évet?

Nálatok fontos volt a napja, vagy mindegy volt mikorra szervezitek az esküvőt?



2013. júl. 12. 14:53
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Mi egy hónappal korábbanra tettük, a dátum, mint a nap volt nagyon fontos nekünk, mivel mindig 19-én jut eszemebe/eszünkbe, hogy "napunk" van, amúgy vicces, persze nem tartjuk havonta:)

Éreekes nálunk sosem pénteken, hanem szombaton vannak az esküvők...

2013. júl. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
6-osnál a pont! A összejöveteletek dátumához legközelebb eső péntek vagy szombat. :)
2013. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

nekünk az eljegyzés volt évfordulón (2. évf., kettesben)

az esküvőn dátumát praktikussági okokból választottuk. Nyári esküvőt nem szerettem volna. Tavasszal még suliztunk, az azért nem volt jó. Tél kicsukva, 2013-ban meg nem akartam esküvőt :) Babona, na :) Ezért esett a választás 2012 szeptemberére. Először. Aztán a férjemnek nem sikerült a szakvizsgája, pótvizsga szeptemberben. Toltunk rajta egy hónapot, 2012 október. Október 23 miatt a 20. dátumot választottunk, mert így 4 napos hétvégénk volt utána :) (mellesleg a vizsgát természetesen áttették októberre, 17-én vizsgázott, 20. esküvő :) de sikerült neki :) )


Szóval ilyet is érdemes nézni, egyrészt a vendégek miatt, másrészt én gondoltam előre a házassági évfordulókra is ;)


Ne ragaszkodj görcsösen egy dátumhoz szerintem. Lehet, hogy 3 év múlva péntekre esik, de ki tudja, mi lesz addigra? Gyerek esetleg, akkor meg nem fog az ember egy vagyont költeni, csak elmegy és aláír. Ha megvan az elhatározás, a rávaló, akkor egy dátum miatt nem várnék éveket.

Ez persze én vagyok :)

2013. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Nekem is fontos lett volna hogy azon a napon esküdjünk, mint amikor összejöttünk. Lévén hogy ünnepnap, nincs az a pap, aki össze adna minket. Eljegyzés a szülinapomon volt, így egy teljesen más dátumot kell választanunk ami, megjegyzem; még nem sikerült.


De én annyira fanatikus nem vagyok, naphoz nem kötném...

2013. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem várnék ezért 3 évet, az tuti. Inkább összeházasodnék 2 tanúval az adott napon, és akkor nektek meglenne a boldogságotok, aztán a lagzit és a templomit (ha lesz) hétvégén tartanám. De vannak olyan helyek, ahol egy "mű" polgárit is megtartanak a lagzi helyszínén. Olyan, mintha igazi lenne, anyakönyv is van, senki nem tudja, hogy nem akkor és ott házasodtok igazából össze. Ezek általában szabadtéri helyszíneken vannak, pl. azért, mert amúgy sem mennek ki az anyakönyvvezetők. Ez kivitelezhető lenne, úgy gondolom. Nekünk amúgy nem volt fontos a dátum egyáltalán. Télen jöttünk össze, téli esküvő ki volt zárva, így innentől kezdve nem volt mihez kötni a dátumot. Az eljegyzés meg tavasszal volt. Az esküvőt szeptemberre tettük.
2013. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Nekem eszembe se jutott soha ez a dátumosdi. Belegondoltam, és most sem jutna eszembe.:)
2013. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, sok hasznos volt közöttük!

Akik azt írták, hogy ne várjuk ki a 3 évet, mert ki tudja, mi lesz addigra, azoknak csak annyi a hozzáfűzni valóm, hogy ha 3 évre nem tudnánk előre tervezni, mert ki tudja, mi lesz, szóba se kerülhetne az esküvő, mert bizonytalan lenne a kapcsolat. Szóval ez borzasztó rossz érv, nem is értem... :)

2013. júl. 12. 15:46
 18/37 anonim ***** válasza:
95%

Azt valaki elmondaná, hogy a házasság mitől lesz jobb attól, hogy ugyanazon a napon esküdtök mint amikor összejöttetek?


Irigylem aki ráér ilyen problémákra...

2013. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Ha nektek ez fontos, és még nem terveztek gyereket, akkor várjatok. Ha nem bírja netán ki a kapcsolatotok addig, mint ahogy valaki felvetette, akkor megspóroltok magatoknak egy válást.

30 felett én már nem várnék 3 évet, de nem írtad, hogy hány évesek vagytok.

2013. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

egy babona szerint amit nem rég hallottam a csütörtökön kötött házasságok a legtartósabbak:D


a dátumok számomra fontosak de az esküvőm esetében nekem igazából mindegy lenne:) és én a péntekhez sem ragaszkodnék mert nagy lagzira sem vágyom...ha ragaszkodnék ahhoz a napoz akkor kivárnám a három évet:)

2013. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!