Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A keresztényke a szex miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A keresztényke a szex miatt házasodnak ilyen hamar? (nagyon fiatalon is max 1-2 év)

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom legalább 2 év kell, addigra nincs rózsaszín köd, a másiknak a rosszabb oldalát is megismered, ő is a tiedet, stb.

Nem értem ezeket a nagy keresztényeket, akik 1 évek alatt már házasodnak.

A szex sürgeti őket ennyire? Ha nem az, akkor mi? Vagy hova sietnek? Elszalad a ló?


2013. dec. 18. 09:11
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
91%
Mi 1,5 után házasodtunk, nem vagyunk keresztények. Szóval nem a szex miatt, és én nem is tennék ilyen általánosítást, mert ez nem a kereszténységen múlik.
2013. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
81%

A szex miatt semmiképp, hiszen a keresztények is élnek ám nemi életet házasság előtt.

Az időt a szerelem komolysága határozza meg. Van aki fél év után is tudja, hogy a másikat sose akarja elveszíteni. A szerelem és házasság nem logikára és kiszámíthatóságra épül.


Sok esetben azok válnak egy éven belül, akik kb 5-6 év együttélés után házasodtak össze. Nem az együtt járás ideje dönti el a kapcsolat komolyságát.

2013. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
86%

Lakva ismerszik meg az ember, ez nagyon igaz, a szex is fontos, bár szerintem ők is élnek nemi életet. De a hosszú járás semmire sem garancia. Ismerőség 7 év járás után összeházasodtak és fél év múlva váltak is.

Anyámék 2 év után, és már csak 35 éve együtt vannak.


Szerintem 2-4 év az ideális (persze lehet eltérő, nem azt mondom), mert addigra megismerte egymást a pár, és várni tovább felesleges, ha ezt akarják végül.

2013. dec. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
41%
Miért lettem leszavazva? Tudok ilyen párral, 8 évig vártak, most meg pislognak, hogy szar a szex, nincs kielégülés, nincs élvezet, semmi.
2013. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
0%
A keresztények is szexelhetnek a házasság előtt!
2013. dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
55%
Ez a pár nem szexelt, és nem, orális sem volt.
2013. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
68%

Ha nagyon fiatalon, akkor egyértelműen a butaság és belső gyengeség miatt, illetve lehetséges egy nagyon erős momentum még: a szeretethiány, ami miatt házasságba rohannak.


A lélektan nyelvén korai zárásnak hívják azt, amikor valaki 18-21 körül vagy között házasodik. Az ilyen ember meg sem próbál lázadni apuka vagy anyuka értékrendje ellen (vagy a lázadása kb. a bolhafXng erejével egyenlő), minden úgy jó, ahogyan azt beleverték. Nincs önálló gondolkodása, akarata, eszébe sem jut, hogy másként is lehetne élni.


Nem a kereszténység is az ok, hanem a butaság és a gyöngeség vagy nagyfokú szeretethiány (amely még a kőkatolikusoknál is az anya érzelmi deficitjét jelenti.)


A hithű keresztények (azon belül is a vaskatolikusok) nagyon szeretik az egyéniséget eltaposni. Majd a Jóisten földi helytarója, a pápa és annak szolgái, a papok (legyenek bármilyenek is) megmondják, mert ők aztán tudják... a Biliában is benne. Aha, persze...Csakhogy mindent - a Bibliát is - szépen félre lehet értelmezni, és úgy magyarázni, ahogyan kinek-kinek tetszik.


És mély tiszteletem a kevés kivételnek.

2013. dec. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

Mégis mióta szexelhetnek házasság előtt?

Én így nevelkedtem, és sosem hallottam erről...

2013. dec. 18. 09:27
 9/55 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Azért érdekes világban élünk. Meg kell magyarázni, ha két ember, aki szereti egymást, összeházasodik.
2013. dec. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

Nyilván házasodjanak, csak a siettséget nem értem.

Huszonévesek (20-22) hova sietnek?

2013. dec. 18. 09:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!