Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A keresztényke a szex miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A keresztényke a szex miatt házasodnak ilyen hamar? (nagyon fiatalon is max 1-2 év)

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom legalább 2 év kell, addigra nincs rózsaszín köd, a másiknak a rosszabb oldalát is megismered, ő is a tiedet, stb.

Nem értem ezeket a nagy keresztényeket, akik 1 évek alatt már házasodnak.

A szex sürgeti őket ennyire? Ha nem az, akkor mi? Vagy hova sietnek? Elszalad a ló?


2013. dec. 18. 09:11
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
91%

Keresztény vagyok, és sok ismerősöm is az. Egy ilyen párt sem ismerek, akik 1-2 év járás után házasodtak nagyon fiatalon. Zömében 24-27 éves korban házasodtak és min. 2 év járás mindenhol megvolt.

Én is jelenleg 7 hónapja vagyok együtt a barátommal és nem tervezzük egy éven belül a házasságot (még mindketten egyetemre járunk, előbb be szeretnénk fejezni).

Amúgy ahol már korán házasodnak, ott sem kel feltétlen a szex miatti sürgetésre gondolni. Ha az ember szeret valakit és szinte mindenről hasonlóan gondolkoznak és összeillenek, közösek a terveik, akkor szerintem fölösleges magyarázkodni, hogy minek házasodtak össze ilyen korán. Ismerek egy párt, akik fiatalon, pár hónap után házasodtak össze és idén ünnepelték az ezüstlakodalmunkat, van két szép gyerekük is. Nem mondom, hogy mindeniknek így kéne csinálni, de nem szabad általánosítani, hogy aki fiatalon, hamar házasodik, akkor az eleve már nem működhet.

2013. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

az hogy valaki keresztény vagy valaki hívő, nagy különbség.

ha vki keresztény, még lehet, hogy nem hisz, csak meg van keresztelve, de világi életet él. szóval ez rossz megfogalmazás.

Szóval Te a hívőkre gondoltál.

Nem mindenki házasodik 1 éven belül. Mi is hívők vagyunk, de majdnem 6 év után fogunk házasodni.

Akik 1 év alatt hamar összeházasodnak és hívők, őket szerintem összeköti Isten szeretete, az Isten utáni szeretet, tudják, hogy összeköti őket egy életre.

Persze ez nem mindig jön össze...

Szerintem ez a keresztényes dolog elég nagy általánosítás volt.

2013. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Nem csak a keresztények házasodhatnak viszonylag hamar.


Mi a férjemmel másfél év után házasodtunk. Nem vagyunk keresztények, és szexeltünk az esküvő előtt is:D Nem voltunk annyira öregek sem. 25 voltam akkor, a férjem 22.


Azért házasodtunk akkor mert akkorra lett meg minden ami szükséges volt. Végeztünk a sulival, volt már munka, volt hol lakni, megvolt a pénz arra az esküvőre, amit mi akartunk ( 100.000 ft alatt: csak polgári, család, barátok, plusz éttermi ebéd, ahol mindenki azt evett amit akart, és 4 különböző torta:)) és kész.


Nem volt mire várnunk. Így összeházasodtunk.


Nem az együtt töltött idő hossza a lényeg, hanem az, hogy mennyire ismerik meg egymást a felek. Mennyire veszik komolyan a kapcsolatot.


Szerintem ott ahol 2 ember szereti egymást,igazi érzéseik vannak, nincs szükség 3-4-5-6 x éveket elpocsékolni, várni, hogy megkérjen a másik, várni arra hogy hajlandó legyen összeköltözésre, tényleges esküvőre...


hogy aztán 28 évesen is egyedül legyen az a valaki, mert a kapcsolat szakítással végződött pl 5,5 év után, egy csomó időt elpazarolt olyanra aki csak beígért mindent, de esze ágában nem volt elköteleződni. Csak mert az egyik ismerősöm, csaj így járt. És most sír, hogy nincs senkije, pedig már lassan 30 lesz, kilátása sincs normális pasit találni, nem kell egy pasinak se. Mert nagyobb részt már foglaltak ilyen korukra. Vagy nem mernek kezdeni vele, mert ha 28 évesen nincs pasija, férje, akkor biztos baj van vele...


Én pl ha egy pasi 1 éven belül szóba sem hozza ezeket a dolgokat, mint eljegyzés, esküvő, gyerek, akkor nem vártam volna éveket egy jövőtlen kapcsolatban.... azzal csak a fiatal éveimet cseszem el.

Bár nem is volt szükség semmi várakozása gyakorlatilag, mert a férjem 1 hónap után kért meg.


Nem mondom hogy ez a megszokott, és ideális. De aki 1 éven belül képtelen elköteleződni, (legalább is a szándék meg kell hogy legyen) az számomra azt jelenti, hogy nem szeret eléggé, így lépnék is.


27/N

2014. jan. 3. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy év az nagyon kevés idő ahhoz, hogy valaki házasságon gondolkodjon, szerintem. Felesleges ennyire sietni, fontosabb előbb alaposan kiismerni egymást.
2014. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
Én nem is mondtam hogy egyet kell velem érteni:) csak a saját verziómat írtam le a kérdéskörrel kapcsolatban. Mint írtam fentebb, nálunk a szándék hamar megfogalmazódott, végül is 1 hóna után kért meg a férjem. Illetve a járogatós 1 évünk sem volt szokványos. Sokkal több időt töltöttünk együtt mint az átlagos párok, ezáltal jobban meg is ismertük egymást. Ezért nem féltünk másfél év után összeházasodni.
2014. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!