Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A keresztényke a szex miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A keresztényke a szex miatt házasodnak ilyen hamar? (nagyon fiatalon is max 1-2 év)

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom legalább 2 év kell, addigra nincs rózsaszín köd, a másiknak a rosszabb oldalát is megismered, ő is a tiedet, stb.

Nem értem ezeket a nagy keresztényeket, akik 1 évek alatt már házasodnak.

A szex sürgeti őket ennyire? Ha nem az, akkor mi? Vagy hova sietnek? Elszalad a ló?


2013. dec. 18. 09:11
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
49%

Keveritek a kereszténységet azzal hogy az ember mennyire követi a vallását.

A barátom például másfél évet volt együtt az ex barátnőjével, az alatt az idő alatt kb. addig jutottak el, hogy kézen fogva sétáltak. Nem a pasin múlt, a csaj volt ennyire szentfazék. "Házasságig még egy csók sem."

Vele ellentétben én meg se vagyok keresztelve, és nem erőltetek rá semmilyen vallásos dolgot a barátomra.

Vannak akik bár keresztények, nem gyakorolják, és nyugodt szívvel szexelnek házasság előtt is.

Meg persze vannak azok akikről te is beszélsz kérdező, de kétlem hogy a szex sürgetné őket. Életfelfogástól is függ. Van aki egy év után úgy érzi, hogy simán le tudná élni az életét szíve választottjával, van aki 5 év után se akar elköteleződni. Embere válogatja.

Meg persze olyanok is vannak akik a mihamarabbi eljegyzéssel és esküvővel akarják magukhoz láncolni a párjukat, mert féltékenyek...

2013. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
70%

kerdem en : es a nem keresztenyek miert koltoznek evekre ossze egy pasival szulnek neki aztan lesnek mert elvenni azt nem fogjak oket ,,csak ha megerdemlik,,??

Itt sirnak a GYIK on ,,miert nem vesz el x ev utan az eletttartsam?

2013. dec. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
22-es vagyok... most ezt a nem keresztény balf_szságot rám érted vagy általánosítasz?
2013. dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
64%

" mi viszont vártunk 4 évig." 20,kérdező

Örülök, hogy normális és jó amiben TE élsz, de nem jellemző!!!

A statisztikák más mutatnak és nagyon szomorú helyzetre világítanak rá: iszonyú mennyiségű abortusz, gyógyszertől károsodottak, pszichiátriai betegségek, főleg a depresszió, kiégés

A fő ok -azonkívül, hogy sok férfinek ez nem gond, mert, önzőségében csak saját kielégülését keresi-, hogy a nők korábban érnek (11-12) a tanulás miatt (és egyéb divatos kiélési mánia miatt) a családi élet, gyerekvállalás kitolódott 28-30 évre. Rengeteg problémát vet fel! A férfiaknál csak a kiégés és az újneurózis és a felelősség nem vállalása. De a nőknél gondolj bele: a fizikai mivoltjuk 12 éves kora óta készül valamire- és esetleg 20! évig a szellemi-lelki mivolta ellene küzd. A test nem tud hazudni, "ez így jó", megbosszulja ezt! HIába tolódott ki az átlagéletkor - a női szervezet biológiai felkészülése és alkalmassága a funkciókra NEM tolódott ki.

Az ember egy: testi-lelki-szellemi organizmus.

Ennek a háromnak harmóniában kéne lenni, különben széttépi az EGY-ségét, helyrehozhatatlanul. Depresszió, pánik(ez a hisztéria egyik neme) és más bajok forrása.

Igen, "elszalad a ló". És azért is van ennyi válás, mert valójában ez a "kiismerés " egy hazug álságos, lealázó valami, amivel kitolják a családalapítást. Az emberi lélek lényege szerint végtelen - lehet a megismerésében haladni egy folyamatban, de kiismerni nem.

2013. dec. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
25%

A depresszió hogy függ össze a házasság előtti szexszel?

Aki meg felelősségteljesen védekezik, az nem fog abortuszra menni! Van az óvszer is, ami senkiben nem tesz kárt, meg a mai bogyók sem károsak már!

Van tapasztalod is, vagy csak hirdeted itt az igét?

Ja mert manapság 30 évesen szülni, az kemény.

És 20 éves mire szüljön, ha NINCSEN gazdag párja, szülői támogatása, semmije? És ha a nagy keresztény párja szétcsalja? Akkor tűrjön, mert nincs hova mennie, pénz meg végzettség nélkül???

2013. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok keresztény nem veszi ezt ilyen szigorúan és a keresztény fiatalok nagy része nem érzi bűnnek a házasság előtti szexet és a fiatalon házasodás sem annyira a keresztényekre jellemző. Legalábbis én így tapasztaltam. Én 30 évesen házasodtam, az unokatesóm pedig, aki ateista, 16 évesen, szülői engedéllyel és nem ő az egyedüli példa.
2013. dec. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez a korai házasodás, általános, nem kimondottan csak a kereszténykere jellemző. És ma már nagyon kevesen vannak akik betartják ezt a parancsot. Én mint keresztény kimondottan ostobaságnak tartom ezt a "zsákbamacska" elvet, szerintem a többség is. Akiket ismerek és ezt komolyabban veszik, azok a kereszténységen belüli kisebb közösségek, pünkösdisták, baptisták. Ők viszont nagyon is boldogok így, a saját közösségükből választanak, szóval mindkét fél így gondolkodik és nincs ebből semmi konfliktus. Ha nekik így jó és boldogok, én mire fel ítélném el őket?


A másik, hogy húsz évesen hova szüljön az ember?

Valaki írta, hogy természetellenes harminc évesen szülni. Nekem inkább az lenne természetellenes és az szakítaná szét bennem az "egységet", ha most 22 évesen szülnék. Egyrészt, nem vágyom rá. Másrészt, engem sokkal jobban érdekel a tanulás, a munka, a szórakozás és az utazás. :) Ha most a családra pazarolnám ezeket a szép éveimet, mikor élek igazán, szabadon, kötöttségek nélkül? Most kell élni :) És ha nem vágyom gyerekre, családra akkor miért kéne magamat megerőszakolnom és csakazért is. Akik pedig manapság ilyen korban szülnek, azok nagyrészt anyuci nyakára szülik, és ők pénzelik. Se végzettség, se munka, se lelki érettség, se felnőttség. Csak kapkodás.

2013. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
73%

"Nekem inkább az lenne természetellenes és az szakítaná szét bennem az "egységet", ha most 22 évesen szülnék."28

- legalább is ezt gondolod

De a szervezeted- és az nem hazudik - természet rendje szerint működik. Orvosi szempontból 25 évig ideális az első gyerek megszületése. Ez ami nem NEM változott a zseniális gerontológiától, hogy kitolódott az átlagéletkor. Szeretném, ha nem értenétek félre. (mint 28)

Ez baj: hogy a tanulás kitolódott, és ellene megy a természetnek!

Senki sem mondja,hogy szüljön, aki nem akar!!!!

Ne szüljön, az egész világon mérhetetlen túlnépesedés van - jobb, ha nem szül,aki nem akar. És az se, akinek a karrierje fontosabb, mint a gyerek. Nem szeretnék én sem ilyen helyre születni és senkinek nem kívánom. És oda sem, ha aszon kell rágódni, hogy "kinek a nyakára szül" ez is undorító.

Nem erről szóltam.

2013. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
25%

Természetellenes tanulni :) Nagyon röhögök

Mond meg nekem, ha szülök most 24 évesen, épp hogy beleférek, de 25 lennék mire szülök, mindegy is.

Miből éljek a gyerekkel meg a párommal?

Külön élünk még, ő dolgozik, én is, de 2 éve még nem, így nem kapnék sok pénzt. Szülők segítenének, de ők sem gazdagok.

Hol élnénk? Miből? Ezekre válaszolj kérlek

2013. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
91%
Miért lenne ez az egész természetellenes? Nem direkt félreérteni akarom, csak érdekel hogy miért gondolkozol így. Attól még, hogy a szervezetem készen áll arra, hogy gyereket szüljek, nem biztos hogy szellemileg is készenállok. Elvileg egy 17-18 éves teste is készen áll rá, mégsem túl egészésges ha egy gyerek szül egy gyereket. Márészt, az én szüleim is tanultak még 23-24 évesen. Szerintem ez nagyon is jó dolog, elvégre ha egy tanulatlan tuskó valaki, akkor egyrészt, hol kap munkát? Ha nincs munkája, mire fel vállal gyereket? (anyukája nyakára? igen, szerintem is undorító a szülők nyakára szülni) Másrészt ha apuka/anyuka semmihez sem ért, a gyerek milyen mintát tanul el, kire fog felnézni? Szerintem manapság igenis, az a természetellenes ha valaki a semmie vállal gyereket. Akik nem éltek eleget, nem tanultak és tapasztaltak a világból semmit, az egy nagyon rossz mintát fog átadni a gyerekének és szerintem semmiképpen sincs felkészülve arra, hogy felneveljen egyet. Amit te mondasz, az nagyn valóságos volt jó néhány évtizeddel ezelőtt. Ma már nem ez a helyzet.
2013. dec. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!