Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem hívtak meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem hívtak meg?

Figyelt kérdés
Párommal 8 hónapja vagyunk együtt, és a testvére nyáron megy férjhez, viszont én nem kaptam meghívást az esküvőre, ami eléggé rosszul esett.. Úgy gondolom, ennyi idő után azért illene meghívni, főleg, hogy nem vagyok idegen.

2014. ápr. 14. 11:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
54%

Akkor most mi fáj? Hogy szeretetből nem hívtak meg, vagy hogy illemből?


Egyébként a tesó esküvője, ha nem akar téged ott látni, akkor nem leszel ott.

2014. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Fura, én még nem voltam olyan esküvőn, ahova ne lehetett volna párt vinni. Konkrétan mondták, hogy te ne menj?
2014. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%
Én mondjuk a helyükben, ha a tesómról van szó, akkor illemből mindenképpen meghívnám a párját, hogy mégse jöjjön egyedül. Szóval elsődlegesen a tesóm miatt hívnám meg a lányt.
2014. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%

Azért általában egy rokon hozzátartozójának nem szoktak külön meghívót küldeni. Tehát általában úgy van, ha a párod testvére megházasodik és nyilván kiosztják a meghívókat a párod részére is, akkor abba benne van az is, hogy vihet magával valakit az esküvőre. Csak a meghívót általában úgy szokták címezni, hogy x y részére vagy x y és családja, de olyat nem szoktak, hogy x y és az ő kísérője vagy barátnője, barátja részére, érted?

Tehát ha nem kötötték ki, hogy márpedig te nem kellesz oda, akkor ne várj külön meghívást, ne sértődj meg, mert valószínűleg nem gond, ha ott leszel, a párod el is fog vinni magával, csak neked külön nem címeztek meghívót vagy külön nem fognak meghívni.

Én magam házas vagyok, osztottunk meghívót is, voltak olyan családtagok, akiknek volt párjuk és nem gondoltuk, hogy akkor ők ne jöhetnének el. Vagy ha valaki csak egy kísérőt akart magával hozni, egy barátot, akkor azt is szívesen láttuk. Úgy is számoltunk egyébként, hogy meghívtunk x számú embert, de gondoltuk, hogy valaki hoz valakit, akkor több főre is lehet számítani.

Úgyhogy ha neked nem tiszta, akkor inkább kérdezd meg a barátodat, hogy te is elkísérheted?

Vagy ha tényleg kikötötték, hogy te ne menj el, akkor nem tudsz mit tenni, az ő esküvőjük, azt hívnak meg, akit akarnak.

2014. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
37%

Nem kedvel a tesoja, nem szeretne ott latni.

Meg vagy hivva, de nem kozoltek szemtol szembe, mert evidens.

2014. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%
Tesóm ide tesóm oda, ha nem hívja meg a páromat akkor én sem vagyok kíváncsi az övére!
2014. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
96%

Én eddig bárhol voltam esküvőn, mindehova úgyszólt a meghívás, hogy bárkit vihetek magammmal. Szóval párban számoltak még szinglikoromban is.

(igen kifejezetten mondták mikor egyedülálló voltam, hogy akárkit vihetek)


Sőt én voltam több esküvőn kísérő barát mellett, holott nem voltunk egy pár.


kifejezetten mondták, hogy csak egyfőre szól a meghívás a tesónak? azért 8 hónap után szerintem ha nem icipici esküvő (értsd a szülők tesók, és senki más) akkor én erősen elgondolkodnék, hogy akarok e egy ilyen család közelében lenni, mert valami nagyon nem klappol..

2014. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
96%
A hozzátartozót hívják, a párját meg a hozzátartozó viszi. Ez az általános. Úgyhogy osztom az előttem szólók véleményét, miszerint ha nem mondták konkrétan hogy ne menj, akkor meg vagy hívva. Szerintem evidens dologként kezelték. Tesómat én pl. meg se hívtam, csak mondtam neki, hogy mikor lesz. Eszembe nem jutott volna, hogy ő vagy a párja arra fog gondolni, hogy nincs meghívva. Valahogy ez magától értetődő testvérek között.
2014. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
37%
Ha a párod ezt szó nélkül tűri akkor a helyedben én nem ragaszkodnék ehhez a kapcsolathoz, ehhez a családhoz.
2014. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
96%

Hogy érted, hogy nem hívtak meg? Ott voltál amikor a párodnak átadták a meghívót? Hány évesek vagytok?


Mert ha az esküvői meghívón azt írja Önt és kedves párját, vagy Önt és kedves családját, akkor meghívtak Téged is. Vagy nem értem, számítottál külön meghívóra?



Én kb. 17-18 éves korom óta minden esküvőn voltam, ahová a páromat meghívták.

Egy esküvő volt ahova úgytűnt, hogy engem nem hívtak...később kiderült, hogy DE.



Am. ha olyan szinten nem hívtak, hogy szóba sem kerültél, akkor az nekem is rosszul esne.

A párod mit szól?

2014. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!