Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ciki a mai világban, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciki a mai világban, ha valaki 'né'?

Figyelt kérdés

Augusztusban volt az esküvőnk, én felvettem a férjem nevét, Kövesdiné Révai Evelin lettem. Mindenhonnan azt hallom, hogy ez így milyen gáz, mintha "fel lennék címkézve", mintha ezáltal a férjem "tulajdona" lennék, miért nem tartottam meg a lánykori nevemet, vagy ha már felvettem, miért nem kötőjellel, vagy valami, miért kellett pont 'né' végződéssel...


Szerintetek ez a mai világban tényleg ennyire gáz lenne? Ciki, ha ma valaki még 'né'? Miért ekkora baj ez?


28 éves vagyok, 8 éve vagyunk együtt a párommal (aki most már a férjem is), miért számít az cikinek, ha a nevemmel is kifejezem, hogy mi összetartozunk és már egy család vagyunk? :S



2015. aug. 30. 10:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

27 évesen né vagyok. Köszönöm jól érzem magam, senki nem piszkál, hogy miért van "öregasszonyos" nevem.


A férjem a 3. leggyakoribb vezetéknévvel rendelkezik, nekem pedig a 3. leggyakoribb női nevem van így átvenni nem akartam teljesen a vezetéknevét, mert akkor tuti a 3. leggyakoribb nevem lenne az országban :)


Kötőjellel elég bénán hangzik a nevünk, így maradtam annál a megoldásnál, hogy marad az én nevem, de elé veszem az uramét is :)

2015. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk jővőre lesz az esküvőnk és én is így fogom felvenni a nevét, meg akarom tartani a saját nevem, de a vőlegényem nevét is magaménak akarom tudni
2015. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Mostanság ritka, de szerintem egyáltalán nem ciki ha te ezt így láttad jónak. Attól függetlenül, hogy valaki nem veszi fel a férje nevét, nem jelenti, hogy nem fog elválni. Szerintem ne figyelj az ilyenekre.
2015. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Kivéve Sazerac válaszát, de arra nem is akarok különösebben reagálni, legfeljebb csak annyit, hogy ha tudni szeretné, milyen egy primitív proli valójában, akkor fáradjon ki a fürdőszobába és nézzen bele a tükörbe...


A többieknek őszintén köszönöm, hogy leírták, amit gondolnak erről a kérdésről, minden kulturált válasz hasznos volt a számomra, és igazán örültem neki, hogy ennyi véleményt olvashattam itt. :)

Ha valaki még szeretne hozzászólni, bátran tegye meg, természetesen továbbra is örömmel veszem, ha írtok.


Köszi még egyszer annak, aki eddig írt.

2015. aug. 31. 17:54
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a -né verzió fejezi ki leginkább az okot, amiért a férj nevét felveszi a feleség. Szerintem szép verzió, mindenképp így szeretném felvenni, mert ebben minden benne van. Hogy megtartom önmagam is, de mostmár hozzá tartozom.
2015. szept. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszett különösebben a -né verzió, azt szerettem volna, ha mindketten kötőjelesek leszünk. Aztán a párom rávilágított, hogy az én vezetéknevem mint kötőjeles név, nem lenne túl jó, mert egyben férfi keresztnév is. Próbálok példát hozni, mondjuk Bálint Antónia, felveszi a férje nevét úgy, hogy (nem tudom ki a férje, tegyük fel, hogy Kovács Csaba) Kovács-Bálint Antónia, a férje meg lesz Kovács-Bálint Csaba. Ez így olyan, mintha a pasinak két keresztneve lenne, a nőnek meg lenne egy férfi keresztneve is. Kicsit hosszasan sikerült kifejtenem, de a lényeg, hogy le lettem beszélve a kötőjeles módról, teljesen jogos volt az észrevétel a párom részéről.


Teljesen nem akartam feladni a leánykori nevemet (Kovács Csabáné), de nem azért, mert akkor a férjem tulajdonává válok, hanem mert akkor a legfontosabb dolog nem derül ki a nevemből: hogy hogy hívnak. A vezetéknév teljes átvétele nem szimpatikus nekem, de arra nincs ilyen racionális érvem. Úgyhogy gyakorlatilag csak a -né és leánykorinév változat maradt. Amivel meg csak annyi a gond, hogy két keresztnevem van, egyiktől sem szeretnék megválni, úgyhogy a teljes nevem valahogy úgy fog kinézni, hogy Kovácsné Bálint Antónia Melinda. Szóval tkp. lesz egy -nés vezetéknevem, egy férfi és két női keresztnevem. Óriási :D


PS: Azt nem értem, hogy ez az értelmi fogyatékos válaszoló miért akarja kivenni a né-ből az N-t, amikor az éppen a "neje" kifejezésnek a rövidítése. Semmivel sem birtoklóbb, mint amikor "szerelmemnek", "kedvesemnek" neadjistén "feleségemnek" hívja az ember a párját.

2015. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Jah, a lényeget nem írtam: egyáltalán nem ciki, ne aggódj. :)
2015. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én is így akarnám felvenni a párom nevét, és PONT AZÉRT, mert azt akarom, hogy a nevemben is ott virítson, hogy igen, az övé vagyok, és senki másé.
2015. szept. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Én 23 éves vagyok és felvettem a férjem nevét né-vel elég hosszú lett így a nevem de én akartam. Amúgy sztem nem gáz jobb h így veszed fel. Nektek kell eldönteni hogy akarod viselni életed végéig a nevedet.
2015. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 pupuci karcsi válasza:
Szerintem a "né" tök cuki.
2015. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!