Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ciki a mai világban, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciki a mai világban, ha valaki 'né'?

Figyelt kérdés

Augusztusban volt az esküvőnk, én felvettem a férjem nevét, Kövesdiné Révai Evelin lettem. Mindenhonnan azt hallom, hogy ez így milyen gáz, mintha "fel lennék címkézve", mintha ezáltal a férjem "tulajdona" lennék, miért nem tartottam meg a lánykori nevemet, vagy ha már felvettem, miért nem kötőjellel, vagy valami, miért kellett pont 'né' végződéssel...


Szerintetek ez a mai világban tényleg ennyire gáz lenne? Ciki, ha ma valaki még 'né'? Miért ekkora baj ez?


28 éves vagyok, 8 éve vagyunk együtt a párommal (aki most már a férjem is), miért számít az cikinek, ha a nevemmel is kifejezem, hogy mi összetartozunk és már egy család vagyunk? :S



2015. aug. 30. 10:27
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Kolis egyetemista vagyok, erről beszélgettem a szobatársammal. Szerinte tiszteletlenség a férjjel szemben ha nem veszi a fel a nevét, mert a nő "alárendelt".

Én úgy gondolom, hogy Révai Evelinnek joga van a házasság után Révai Evelinnek maradni, joga van Kövesdi Evelinnek lenni, joga van Kövesdi Lajosnénak lenni, joga van Kövesdi Lajosné Révai Evelinnek lenni, joga van Kövesdiné Révai Evelinnek lenni, és joga van Kövesdi-Révai Evelinnek lenni.

És mindenki hülye, aki ebbe beleavatkozik. Az egyetlen, akinek van némi beleszólása az a férj, de ennyi.

Régen aki nem vette fel a férje nevét, azt nézték ki. Most meg azt, aki felveszi.


Én mondjuk nem venném fel így a férjem nevét, mert két keresztnevem van. Mondjuk én vagyok Kovács Rita Karola, és hozzá akarok menni Szekeres Róberthez. Most komolyan... Szekeres-Kovács Rita Karola?! :D Szekeresné Kovács Rita Karola?! :D Vagy úgy lesz nálam, hogy Szekeres Rita Karola leszek, vagy pedig marad a lánykori nevem. Szekeres Róbertné azért nem lennék, mert így ha idegennel találkozok, nem fogja tudni a keresztnevemet, de nem ítélek el senki, aki felveszi.

2016. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!