Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződésről mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződésről mi a vélemény?

Figyelt kérdés

2019. jan. 5. 12:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Jó dolog az,ha jól van megírva.Ellenkező esetben túl sokat nem használ válásnál.
2019. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
33%
Azt sugallja,hogy az érintett felek nem életük végéig terveznek egymással és nem azért házasodnak össze, mert egymással képzelik el életük hátralévő részét, hanem mert így be vannak biztosítva: ha már x évet rád pazarlok, legalább kapjak vmit.
2019. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem akarsz az én sorsomra jutni akkor csinálj!

Részletesen inkább úgy mondom hogy tételesen leír benne mind a két fél a házasság előtt szerzett ingó és ingatlan tárgyait és ha netalántán válás lenne a vége a párod nem tud kifosztani téged! Hanem a válásnál csak a közös tulajdont kell elfelezni! Igaz azon is bukhatsz de nem olyan nagyot mintha nem lett volna ilyen szerződés!

Én a két lakásomból az egyiket buktam el és mellé 10000000Ft-ot!

2019. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
36%

Jótékony hatással van a libidóra, a súlykontrollra és csökkenti a hangulatingadozások mennyiségét illetve mértékét, szimpatikusabbá teszi a házimunka felének elvégzését.

32/f

2019. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
39%
..szóval akinek a házassági szerződés a mániája, biztos, hogy nem azért megy a másikhoz, mert annyira szeretné és hosszú távra tervez vele.
2019. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%
Azok irjanak mindenkepp, akik nem eletuk parjaval hazasodnak ossze.
2019. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Átlagembernek felesleges. A házasság előtt szerzett vagyon a magyar törvényeknek megfelelően váláskor is különvagyonnak számít, amit házasság alatt szereztetek, azt meg szerintem akkor érdemes lepapírozni, ha nagyon drasztikus anyagi különbségek vannak kettőtök között és/vagy valamelyikőtöknek saját cége van, amit a házasság után alapított. Egyébként felesleges.
2019. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem sok hajléktalan férfi,tudna mesélni.
2019. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%

idiotasagot irt a korabbi, kisemmizett valaszolo.


A mai magyar torvenyi szabalyozas a legszigorubb kb az egesz vilagon.

ugyanis:

-minden hazassagkotes elotti vagyontargy kulonvagyon

-minden orokseg kulonvagyon

- ajandekozasi szerzodessel szerzett vagyon is kulonvagyon.


Egyedul a vagyonkozosseg, azaz hazassagkotes kezdete utan szert tett vagyon szamit kozosnek. Minden ilyen felezodik valas eseten.


Szoval, ha nem vagy milliardos a parod pedig nem gyari munkas, hanem kb egy anyagi szinvonalon vagytok, azaz foldi halandoknak total felesleges.

A magyar jogkornyezet ebben az esetben teljesen korrekt

(szemBen pl az amcsi verzioval, ahol minden kozos + valasnal a gazdagabb siman perelheto asszony/ferj tartas megfizeteseert, ha a masik eletszinvonala erezhetoen csokkenne a valas utan)


Abban az esetben tud "elvinni" pl egy hazassag elotti ingatlanbol reszt az ex, ha a hazassag ideje alatt kozos vagyonbol ertekjavito beruhazast hajtottak vegre rajta.

pl a pasi korabban szerzett hazat felujitottak kozos penzbol, akkor az asszonynak joga van az erteknovekedes felet fedezo osszeghez a valas utan.

2019. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem jó dolog, ha esteleg arra vetemednék hogy hazasodjak mert mondjuk annyira akarja a férfi vagy rá vesz (alapból nem szeretnek házasodni soha, más nevet végképp nem akarom felvenni) akkor 100% ,hogy írnék házassági szerződést . Nem azért mert úgy állok hozza hogy nem egy életre kotekszem el magam hanem azért mert soha nem lehet tundi mi lesz X év múlva jó ha van “B” terv nem esek pofára

N24

2019. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!