Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintem értelmetlen dolog a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintem értelmetlen dolog a házasság, abban a formában, ahogy manapság működik, nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Azért írom ezt, mert egyre többször veszem észre mostanság, sajnos már 10-15 éve is, hogy egyfajta vicckultúra lett abból, hogy az "asszony" egy teher, emiatt nem tud elmenni a férj sörözni, bulizni, meg ugye nőkhöz. Ez szerintem viccnek nem mondható most, de jó, engedjük el. A másik része a dolognak pedig az érzelemmentesség sok év után. Ez abból áll a mai világban, hogy (jó esetben) a házasságban élő mindkét fél dolgozik, este hazamennek, körbejárják a szokásos kliséket, aztán annyit beszélnek egymással maximum, hogy milyen napjuk volt, sz@r az idő, ki idegesített fel a munkahelyen, aztán ennyi. Illetve a napokban olvastam, hogy a házasságok 45-50%-a válással végződik.. Akkor miért kell belemenni ebbe a ceremóniába? Legalább nem lesz papírmunka a végén, az oké, hogy az elején rózsaszín köd, de aki reálisan gondolkodik, látja ilyenkor is, hogy ez örökre nem lesz ilyen erős, és intenzív szerelem, csak nagyon ritka esetben.

nov. 21. 16:47
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is értelmetlen a házasság, nekem általában meg is van a véleményem a friss házasokról, gúnyolódok is, ha úgy van.
Szerintem is értelmetlen dolog a házasság, de nem mondom senkinek, megtartom magamnak.
Engem hidegen hagy ez az egész, nem vagyok érintett, így nem érdekel.
Fenntartással kezelem a házasságot, mint életformát, de ha lenne olyan párom, akit igazán szeretek, érte belemennék.
Szerintem jó dolog, abban az esetben ha a férj és a feleség kijön egymással, én nem vagyok házas.
Én szép dolognak tartom a házasságot, ha lesz párom, szeretném ezt meglépni mindenképpen, ha hosszú távú kapcsolatról lesz szó.
Én házas vagyok, és szeretem a férjem/nejem.
39 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%

Attól, mert te így látod, nem feltétlen van így. Míg világ a világ, lesznek tönkrement házasságok, de ugyanúgy lesznek jó házasságok is, amik nem olyan felszínesek és gyopárak, mint ahogy lefested.


Senki nem úgy indul neki egy házasságnak, hogy úgyis válás lesz a vége, ha nem hinnének a kapcsolatban, nem vágnának bele. (Legalábbis az értelmesebbek)


Ha ebből indulunk ki, miért vállalnak gyereket az emberek? Hiszen nem lehetnek benne biztosak, hogy fel tudják nevelni.


Semminek nem tudhatjuk a kimenetelét előre, hiszen ahány ember van a földön, annyifélék vagyunk és annyi életúttal rendelkezünk.

nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk már régen nincs szex. Olyan 10 éve. Pedig veszekedések sincsenek. 37 éves koromban szexeltem utóljára, ennek ma már több mint 10 éve.
nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy mindenki úgy házasodik, hogy egyszer el fog válni. Az emberek úgy mennek bele, hogy az ő házasságuk majd örökké fog tartani. Régen lehet nem volt annyi válás, és lehúztak 40-50 éveket a párok egymás mellett,de ettől még bőven lehetett xar az a kapcsolat, max nem beszéltek róla és (ideális esetben) csendben eléldegéltek egymás mellett. Hány olyanról hallottunk, hogy a papa ivott meg verte a mamát, de milyen szép, hogy ennek ellenére együtt maradtak,mert ugye jóban -rosszban... Arról nem is beszélve, hogy az elvált embereket sok helyen kivetette magából a közösség,a település. A házasságról és a kapcsolatokról való gondolkodás sokat változott.
nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
Eleg hulye velemeny. A lakashitelezest ne szuntessuk be, mert vannak, akik nem birjak fizetni? Rossz dontesek mindig vannak, azoknak meg nyilvan valas lesz a vege. Te meg nem hoztal rossz dontest az eletedben? Nyilvan hoztal. Most vegyuk el a szabad akarod es tiltsuk meg, hogy rossz dontest hozhass? Birnort idotasagok helyett inkabb onfejlesztesre forditsd az idodet, hogy okosabb donteseket hozz 25 evesen, mint 20 evesen. A velemenyed megalapozottsaga pedig nemigazan eri el a tudomanyos tenyek szintjet, igy nem lehet vele mit kezdeni. Velemenye mindenkinek van. De neked inkabb egy okosabb ember velemenyet kene figyelembe venni, nem a sajat benasagoddal osszetakolni dilettans modon.
nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Szerintem sok ember nem akar javítani a házasságán vagy nem tud így meg sem próbálkozik vele. Egy házasságért tenni kell, mert nem olyan könnyű mint az elején. Jönnek a gondok és ha nem tartanak úgy össze a párok, főleg ha valaki belekényelmesedik, akkor abból utána nagyon nehéz jól kijönni. Ezért jó ha a felek tisztában vannak magukkal és egymással is. Szerintem manapság, (bár lehet csak a közösségi média miatt) túl sokan túl korán ugranak bele a házasságba felelőtlenül. Szerintem egy része ez a válásoknak, hogy nem ismerték meg a másikat alaposabban, de a mai rohanó világgal is lépést akarnak tartani.
nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
#4 Igazából neked sincs véleményed, csak ékezetek nélkül leírtad, hogy mit csináljak illetve szerinted az én véleményem miért sz@r, ilyet bárki tud. Nem mondtam, hogy minden házasság rossz, de ott van az 45-50%, mindenki úgy él, ahogyan csak szeretne, de számomra azért kissé furcsa, hogy sok esetben megházasodnak, mert a társadalom a hátukra tesz egy ilyen morális terhet, majd pár év múlva szex sics már, nemhogy "drágám" "szivem" stb. A közös programok végképp kilőve. De együtt maradnak, mert ugye felesben van a ház, meg már úgyis házasodtak, minek válnának stb. Sok esetben ez van, ha nem akarjuk látni akkor is, de persze, hogy vannak kivételek. Nagyapám és nagyanyám 42 éve együtt, igaz a szerelem nem lángol már, mint régen, de megbecsülik, és szeretve, tisztelettel fordulnak egymáshoz.
nov. 21. 17:30
 7/41 A kérdező kommentje:
#3 Na igen, ezt elfelejtettem beleírni, de részben azért ez is nagyon szomorú, hogy ilyen miatt nem váltak el. Meg akkoriban körülbelül maga volt a sátán, vagy a céda, ha nem házasodott.
nov. 21. 17:32
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
A házasság egyáltalán nem értelmetlen, a hozzáállással van baj. Mintha nem lenne tétje, mintha csak járnánk típusú hozzáállásra gondolok.
nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
#8 Igen, nyilván ezt is meg lehet tenni, ha valaki így nem érzi annyira feszélyezve magát, csak akkor minek összekötni az életüket.
nov. 21. 17:50
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem a házassággal van a baj, hanem az emberek hozzáállásával. Esküvői fotós vagyok, nagyon sok olyannal találkozok, hogy úgy házasodnak össze, hogy már akkor sincs meg a nagy szerelem, csak hát kell a parádé a családnak. Sokan azért házasodnak, mert a barátnőjének, tesójának is volt nagy esküvője, nehogy màr ő lemaradjon. A másik oldalról meg ugyanolyan könnyen kilépnek, akár már akkor is ha van gyerek, mert manapság ez már teljesen elfogadott. Nem baj ha amúgy rendben van a házasság, de ha már jön egy új kolléga aki elkezd udvarolni simán beadják a nők is a derekukat. Mert hát ezzel van tele a média is, xy celeb is felvállalta, még büszke is rá, akkor mért ne?
nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!