Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintem értelmetlen dolog a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintem értelmetlen dolog a házasság, abban a formában, ahogy manapság működik, nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Azért írom ezt, mert egyre többször veszem észre mostanság, sajnos már 10-15 éve is, hogy egyfajta vicckultúra lett abból, hogy az "asszony" egy teher, emiatt nem tud elmenni a férj sörözni, bulizni, meg ugye nőkhöz. Ez szerintem viccnek nem mondható most, de jó, engedjük el. A másik része a dolognak pedig az érzelemmentesség sok év után. Ez abból áll a mai világban, hogy (jó esetben) a házasságban élő mindkét fél dolgozik, este hazamennek, körbejárják a szokásos kliséket, aztán annyit beszélnek egymással maximum, hogy milyen napjuk volt, sz@r az idő, ki idegesített fel a munkahelyen, aztán ennyi. Illetve a napokban olvastam, hogy a házasságok 45-50%-a válással végződik.. Akkor miért kell belemenni ebbe a ceremóniába? Legalább nem lesz papírmunka a végén, az oké, hogy az elején rózsaszín köd, de aki reálisan gondolkodik, látja ilyenkor is, hogy ez örökre nem lesz ilyen erős, és intenzív szerelem, csak nagyon ritka esetben.

2023. nov. 21. 16:47
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
57%

Én ezzel nem értek egyet. Azért ideális esetben anyád előbb meghal mint te. Én nem akarnék tök egyedül állni a világban az után sem.

Válásnál elég szigorú szabályok vannak a vagyonelosztásra. Házasság előtti vagyon különvagyon, öröklés és ajándékozás útján szerzett javak különvagyon. Minden más 50-50%. Nincs min veszekedni.

2023. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok házas, de nagyon szeretnék majd összeházasodni a párommal. Szerencsére mindketten hasonló szemlélettel állunk a kapcsolatunkhoz , a házassághoz, szeretnénk majd mindent megtenni annak érdekében; hogy ne válással végződjön a miénk. És ezért mindketten hajlandóak leszünk minden tőlünk telhetőt megtenni. Szóval szerintem hozzáállás kérdése is. Ki mennyire képes harcolni valamiért, mennyire kompromisszum kész és mennyire valósak az érzelmei a férje/ felesége iránt. Nyilván senki nem tudhatja, hogy mi lesz 1,2, 10 év múlva de aki már most úgy áll hozzá ahogy te abból tényleg nem lesz semmi jó. A rengeteg válás mellett egyébként számtalan hosszú házasság is létezik, csak arról általában keveset beszélnek az emberek.
2023. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
#20 Igazad van, voltak korábban párkapcsolataim, és azok alapján is ítélem így a jelenlegi kérdésemet, mivel mindegyik kapcsolatra egy kivételével, dühvel emlékszem vissza. Annak viszont nagyon örülök, hogy sokan szavaztatok a jó házasságra, illetve a #22-es kapcsolatának is örülök, hogy egyelőre jó viszonyban vannak a párjával. Ezt jó látni, én szemléletem, és közvetlen környezetemben tapasztalt benyomásaim sajnos még mindig rossz tapasztalatokat vetnek fel a monogámia kérdésével kapcsolatban, a tudomásomra jutott megcsalások, illetve válások miatt. Én a szüleimet támogatom jelenleg, illetve ők engem, ez nekem sokkal többet ér most, mint egy kapcsolat, de várom szívesen további válaszaitokat.
2023. nov. 21. 22:10
 24/41 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki környezetében vannak válások/ megcsalások. Az én szüleim elváltak, exem megcsalt és még sorolhatnám. Mégis amikor azt érzed, hogy megtaláltad azt az embert akire mindig is vártál, akivel megéri belevágni ott hiába a sok negatív tapasztalat nem kellene hogy érdekeljenek. Engem sem érdekel
2023. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
#24 Én biztosan nem tenném, de tisztelem a bátorságod.
2023. nov. 21. 22:32
 26/41 anonim ***** válasza:
A 24essel értek egyet. Kérdező addig nem mondhatod biztosra, amíg nem vagy olyan helyzetben :) Hidd el nekem is volt olyan pont az iletben a férjem előtt, amikor azt mondtam, hogy inkább maradok egyedül nyugalomban, nekem nem kell senki. Az én környezetemben is vannak ugyanúgy rossz példák, sőt inkább azt mondanám, hogy 90%ban csak azok vannak. Én nagyrészt abban látom a hibát, hogy sokan fiatal korban megállapodnak és nagyon más irányba megy el a 2 ember gondolkodása, na meg persze nem is élték ki magukat. A másik gond az óriási "kompromisszum" mikor már mindegy ki az, de öreg vagyok, csak legyen valaki, nehogy kifussak az időből.
2023. nov. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Sztem megfelelő emberrel mukodik. Akivel van együttműködés. De ez a külön kis eletek , mindenki a sajat dolgat vegzu, kulon elnek, kulon celok lesznek.-igy ritka esetben működik.

A legjobb ha egy cél egy vágy, de ez ritka mint a fehér holló. Es ha ez megis van akkor is kell a megfelelő szabadság ugy ertem nem egymás nyakán lógni-ertsd jól

2023. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
A kulon elest arra értem hogy van aki muszakban dolgozik, a masik mas muszakban-ezt értem a külön éles alatt hogy mindenki eli a kis életét
2023. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
27.-28.-al egyet értek. Nagyon sok mindennek kell klappolni, hogy működjön a házasság. Nekünk a férjemmel közös vállalkozásunk van, ugyanazt szeretjük csinálni, mindketten világjárók vagyunk, szerencsére ő sem az focimeccsen sörözős fajta. A házimunkát is megosztjuk. Mellette mindkettőnknek meg van a kis énideje, fodrász, kozmetikus, stb. A barátaink is közösek, így nincs igény arra, hogy ő jobbra menjen én balra, na meg amúgy se nagyon lenne rá idő.
2023. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
5%
Köszi, hogy megosztottad a tökéletes életed velünk előző..
2023. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!