Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintem értelmetlen dolog a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintem értelmetlen dolog a házasság, abban a formában, ahogy manapság működik, nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Azért írom ezt, mert egyre többször veszem észre mostanság, sajnos már 10-15 éve is, hogy egyfajta vicckultúra lett abból, hogy az "asszony" egy teher, emiatt nem tud elmenni a férj sörözni, bulizni, meg ugye nőkhöz. Ez szerintem viccnek nem mondható most, de jó, engedjük el. A másik része a dolognak pedig az érzelemmentesség sok év után. Ez abból áll a mai világban, hogy (jó esetben) a házasságban élő mindkét fél dolgozik, este hazamennek, körbejárják a szokásos kliséket, aztán annyit beszélnek egymással maximum, hogy milyen napjuk volt, sz@r az idő, ki idegesített fel a munkahelyen, aztán ennyi. Illetve a napokban olvastam, hogy a házasságok 45-50%-a válással végződik.. Akkor miért kell belemenni ebbe a ceremóniába? Legalább nem lesz papírmunka a végén, az oké, hogy az elején rózsaszín köd, de aki reálisan gondolkodik, látja ilyenkor is, hogy ez örökre nem lesz ilyen erős, és intenzív szerelem, csak nagyon ritka esetben.

2023. nov. 21. 16:47
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
#10 Ja, nagyot dobott rajta a Tóth Gabi esete is most, az elmúlt hetekben, de ha ezek a követendő példák, nem tudom, mi lesz 30 év múlva?
2023. nov. 21. 18:06
 12/41 anonim ***** válasza:
#9. Ezt mondom én is. Ha valakit feszélyez az ahogyan a házasságnak működni kéne és amiről szól, annak belevágni értelmetlen.
2023. nov. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Nem csak a Tóth Gabi. Akár meg lehet nézni a Kulcsár Edinát, a nagy szépségkirálynőt, milyen büszke rá, hogy még el se vált, de már terhes volt az új pasi gyerekével. Régen ilyenekért máglyán égették volna, de minimum kinézték volna mindenhonnan. Manapság meg ezek a bátor nők
2023. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
#13 Ő pont nem jutott eszembe, de van jó pár ilyen trash"celeb", akik csinálnak ilyesmit, és egyéb suttyóságokat.
2023. nov. 21. 18:31
 15/41 Senior Séf ***** válasza:
48%
Értelmetlen annak, aki fiatalon nem élte ki magát. Én, aki jószerivel hetente mással voltam egyedül, alig vártam, hogy találkozzak olyannal, aki mellett érdemes lehorgonyozni.
2023. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a megjegyzést, de szerintem egy felesleges macera az egész. Egy gesztus, ami manapság már semmit nem jelent.

Ráadásul sokan azt hiszik, hogy a tönkrement kapcsolatukkal csodát tesz.

2023. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
#16 Egyetértünk. A mai értelemben vett házasság, szerintem szó szerint ez az esetek 80%-ában, amit leírtál.
2023. nov. 21. 21:21
 18/41 anonim ***** válasza:
94%

Mindig leírom az ilyen kérdéseknél, hogy a házasság által váltok jogilag egy családdá a másikkal. Ha nem házasodsz, életed végéig anyád lesz a legközelebbi hozzátartozód. A párod meg egy nagy senki, nem mehet be hozzád az intenzívre, nem téged értesítenek ha baleset éri, nem vehettek fel közösen hitelt, nem tisztázottak az anyagi viszonyok. Ha gyereket is akartok, akkor pláne hülyeség nem házasodni.

A házasság nem változtat semmit a kapcsolaton. A szar szar marad, de a jó nem lesz szar tőle. Amit írtál, hogy ellaposodik a kapcsolatok nagyrésze, az nem a házasság intézményének a hibája, hanem a monogámia velejárója.

2023. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
#18 Értem azt is amit mondasz, de az anyád az mindig ott lesz veled, és mindig szeret a legjobb esetben, támogat mind lelkileg, mind anyagilag, stb. A párodat egyszer megismerted, és kialakult a szerelem, ami nem biztos, sőt ha racionálisan átgondoljuk, legtöbb esetben biztos, hogy nem tart örökké, legalábbis csillapodik. Nos, ha valaki teljesen rossz viszonyba került az évek alatt a párjával, akkor jogi úton el kell válni, és akkor lesz csak igazán tisztázatlan az anyagi helyzet, amikor a ház, vagy lakás részein veszekednek. Ellenben, ha nincsenek "jogilag" együtt, és úgy válnak el, akkor legtöbbször megy mindenki a maga dolgára, ha a család nem okoskodik bele.
2023. nov. 21. 21:33
 20/41 anonim ***** válasza:

19es azért normális esetben sajnos nem lesz ott mindig az anyád...

Amúgy ha nem a párod a legfontosabb ember az életedben és nem érzed úgy hogy mindig ott lesz neked, akkor tényleg ne házasodj.

2023. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!