Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Elítélendő (ld. alább)...?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő (ld. alább)...?

Figyelt kérdés
Ha van egy hölgy, aki kikerülvén a felsőoktatásról, elhelyezkedik első munkahelyén - végzettségének megfelelőn az állami szektorban -, ám többre vágyván öt év múltán jelentkezik a felettes szervhez (illetékes minisztériumhoz) munkavállalónak, ahová elképesztő szerencséjére fölveszik, s így megvalósulván fél évtizede dédelgetett álma, kiküldik külképviseletre dolgozni, vihetvén magával férjét is (akivel akkor már kilenc éve együtt éltek, másfél éve pedig házasságban), majd két év múltán összejön céltudatosan ott a külképviselet egyik vezető munkatársával - aki innentől biztosítja számára azt az életszínvonalat, mit a fölszarvazott férj nem volt képes (többszintes családi ház, az eddigieknél magasabb szintű nyaralások - nemcsak ócska horvát, uncsi szlovén tengerpart -, különböző országok külképviseletein való elhelyezkedés - Ausztráliától Kanadán s Litvánián keresztül, Egyiptomon s Bolívián át Törökországig - kilátása sat.) -, megcsalván, megalázván s eldobván így a vele együtt évek óta kint élő férjét (megszegvén néki tett templomi hűségesküjét: jóban-rosszban, egészségben-betegségben, gazdagságban-szegénységben azt mondván: "ilyenkor önzőnek kell lenni, csak a saját boldogságodat kell nézni, nem szabad szánalomból a másikkal maradni, majd talál magának valakit, nekem is csak egy életem van, ebből kell kihoznom a maximumot, a férjem - ki amúgy a tenyerén hordozta s kinyalta a fenekét - már nem tudja azt biztosítani, amire én karriérileg, anyagilag, életvitelileg vágyom, ígyhát szükséges szintet lépnem a saját jól fölfogott érdekemben"), akkor ez elítélendő, vagy a hűség, lojalitás kitartás már elavult, meghaladott, érvényesülésünket csak gátló elvárások és praktikusan kell kezelni az élethelyzeteket: el kell venni, amit az élet felkínál, nem túlgondolni a dolgokat, nem erkölcsi skrupulusok szerint dönteni, hanem kizárólag a magam érdekeit szem előtt tartani...?

2023. okt. 27. 04:44
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/2038 anonim ***** válasza:
97%

"Mármint az exférj? Hirtelen mitől lett korlátolt, öntelt "gyökér"?"

Nem hirtelen lett az, azzá vált az évek során. Aki így lenézi a volt feleségét, ahogy te leírtad, az egy öntelt gyökér.

És mivel öntelt gyökér, ezért el sem tudja képzelni, hogy a másik fazon a pénzén túl érzelmeket is tudott nyújtani a nőnek. És mivel ma is együtt vannak a leírás alapján, évek óta, ezért nyilván működik a kapcsolat, annak ellenére, hogy a "konzul" a magas jövedelméből megengedhetné magának, hogy minden héten másik nője legyen, mégis kitart azóta is az öntelt gyökerünk exfelesége mellett.

Ilyen egyszerű.

2023. nov. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/2038 A kérdező kommentje:

141-es: "Aki így lenézi a volt feleségét, ahogy te leírtad"

Hol írtam, hogy lenézi...?

2023. nov. 21. 14:47
 143/2038 Grizesteszta ***** válasza:
97%
#140: Dehát én nem személyeskedtem, csak leírtam a feltételezésem a 135 gondolatairól. Az már más kérdés, hogy egyet is értek a feltételezett gondolataival.:)
2023. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/2038 anonim ***** válasza:
96%

"Hol írtam, hogy lenézi...?"

Minden mondatodból ez derül ki.

2023. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/2038 anonim ***** válasza:
97%

"majd két év múltán összejön céltudatosan ott a külképviselet egyik vezető munkatársával - aki innentől biztosítja számára azt az életszínvonalat, mit a fölszarvazott férj nem volt képes"

Történ már mással is hasonló, ilyenkor nyitni kell egy új fejezetet és tovább kell lépni.

Volt egy jámbor, öreg ügyvéd ismerősöm, már meghalt, nyugodjon békében, ő még az átkosban középkorú férfiként feleségül vett egy fiatal nőt. Mivel ügyvédünk már akkor szeretett tintázni, nem tűnt fel neki, hogy amikor elhívták egy vadászbálba a fiatal feleségével, azért hívták el, hogy őt leitassák, az asszonykát meg partiba vágják. Annyira jól sikerült a parti, hogy mire kijózanodott és hazatért, asszonyka kirámolta a lakást és elköltözött az új pasijához, magával vitte ügyvédünk lakásának majdnem minden bútorát.

Úgyhogy te még jól jártál, hogy csak az asszonyt vitték el.

2023. nov. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/2038 anonim ***** válasza:
97%

- Hello, Sanyikám, mi újság?

- Hello, Ferikém, hát, semmi különös, tudod, a legjobb barátom, a Tibi megszökött a feleségemmel...

- Dehát a Tibi soha nem volt a legjobb barátod!

- De most már az!!!!!!!!!!!!!!

2023. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/2038 A kérdező kommentje:

144-es:"Minden mondatodból ez derül ki."

Semelyik mondatomból nem olvasható ki - legfeljebb bele -, hogy az exférj lenézte...

2023. nov. 21. 15:30
 148/2038 A kérdező kommentje:
#143 Továbbra is csak személyeskedsz...
2023. nov. 21. 15:31
 149/2038 A kérdező kommentje:

145-ös: "Történ már mással is hasonló"

Nyilván. Nem is ez a kérdés. Hanem az, hogy elítélendő-e...?

2023. nov. 21. 15:34
 150/2038 A kérdező kommentje:

141-es:"megengedhetné magának, hogy minden héten másik nője legyen"

Ki?! A mangalica...?!

:o))

2023. nov. 21. 15:36
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!