Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Elítélendő (ld. alább)...?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő (ld. alább)...?

Figyelt kérdés
Ha van egy hölgy, aki kikerülvén a felsőoktatásról, elhelyezkedik első munkahelyén - végzettségének megfelelőn az állami szektorban -, ám többre vágyván öt év múltán jelentkezik a felettes szervhez (illetékes minisztériumhoz) munkavállalónak, ahová elképesztő szerencséjére fölveszik, s így megvalósulván fél évtizede dédelgetett álma, kiküldik külképviseletre dolgozni, vihetvén magával férjét is (akivel akkor már kilenc éve együtt éltek, másfél éve pedig házasságban), majd két év múltán összejön céltudatosan ott a külképviselet egyik vezető munkatársával - aki innentől biztosítja számára azt az életszínvonalat, mit a fölszarvazott férj nem volt képes (többszintes családi ház, az eddigieknél magasabb szintű nyaralások - nemcsak ócska horvát, uncsi szlovén tengerpart -, különböző országok külképviseletein való elhelyezkedés - Ausztráliától Kanadán s Litvánián keresztül, Egyiptomon s Bolívián át Törökországig - kilátása sat.) -, megcsalván, megalázván s eldobván így a vele együtt évek óta kint élő férjét (megszegvén néki tett templomi hűségesküjét: jóban-rosszban, egészségben-betegségben, gazdagságban-szegénységben azt mondván: "ilyenkor önzőnek kell lenni, csak a saját boldogságodat kell nézni, nem szabad szánalomból a másikkal maradni, majd talál magának valakit, nekem is csak egy életem van, ebből kell kihoznom a maximumot, a férjem - ki amúgy a tenyerén hordozta s kinyalta a fenekét - már nem tudja azt biztosítani, amire én karriérileg, anyagilag, életvitelileg vágyom, ígyhát szükséges szintet lépnem a saját jól fölfogott érdekemben"), akkor ez elítélendő, vagy a hűség, lojalitás kitartás már elavult, meghaladott, érvényesülésünket csak gátló elvárások és praktikusan kell kezelni az élethelyzeteket: el kell venni, amit az élet felkínál, nem túlgondolni a dolgokat, nem erkölcsi skrupulusok szerint dönteni, hanem kizárólag a magam érdekeit szem előtt tartani...?

2023. okt. 27. 04:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/2031 anonim ***** válasza:
84%
Kérdésben a válasz.
2023. okt. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2031 anonim ***** válasza:
84%

elbaszott 9 év volt, nekem is volt ilyen csajom 2 évig, szerencsére csak 2 évig ki léptem volna a hajamat ha 9 év után derül ki.


azt mondom hogy az első pár hónapban ki kell ismerni a másikat és gyorsan el köszönni ha nem kóser, ezzel csak az a baj hogy a normális csajokat megijeszti ez a gyors tempó és így belőlük is sok ki esik

2023. okt. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/2031 A kérdező kommentje:

"elbaszott 9 év volt"


Bocsánat, lehet, hogy nem egyértelmű a leírásomból, de 11 év után váltak. 9 éve akkor voltak együtt (ekkor másfél éves házasok voltak), amikor kikerültek külképviseletre...

2023. okt. 27. 05:09
 4/2031 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg a nő oldaláról komoly problémák lehettek a házasságában. Csak úgy, eldobva ennyi évet, nem áldozott volna fel, főleg, hogy saját erejéből is tudott boldogulni, nem a férjén kapaszkodott fel.


Szerintem ez sokkal több tényezőn múlhatott, a leírásod csak egy aspektusa ennek.


Az emberek változnak. 11 év hosszú idő, feltételezhetően a felek fiatalon jöttek össze. Ilyenkor fokozottan, de alapvetően is sokszor elfejlődnek egymás mellett a felek egy hosszú párkapcsolat során. Változhat az ember értékrendje, elvei, szerelemről alkotott világnézete, számára megfelelő partner tulajdonságai, egyéb jellemet formáló tapasztalatok, stb.


Kíváncsi lennék az ő nézőpontjára is, de csak a leírásod alapján nem ítélném el.

2023. okt. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/2031 anonim ***** válasza:
68%

Számomra el. E mögött a történet mögött egy anyagias nőt látok. Azt írod hogy "összejön vele céltudatosan". Szóval innentől kezdve nincs kérdés, hogy csak az anyagiak miatt vált. Ilyenkor szokott az következni, hogy elválik attól aki bár anyagilag nincs toppon, de legalább szeretné, és utána meg pofára esik, amikor a pénzes pasi 5-10 év után lecseréli egy fiatalabbra.

A boldogság helyett a pénzt választja tipikus példája.

2023. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/2031 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek az #5-el. A kolléga által felkapaszkodott egy magasabb szintre, azért folytatott vele viszonyt. Legyen valaki céltudatos nyugodtan, de nem kell ahhoz megcsalni senkit. Elítélendő teljes mértékben.
2023. okt. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/2031 anonim ***** válasza:
86%

Ennyi alapján el.

Ettől függetlenül #4essel is egyetértek, miszerint kíváncsi lennék az ő verziójára is. Gyanítom, több van emögött.

2023. okt. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/2031 anonim ***** válasza:
87%

Csak én kaptam agyverzest a leírás megfogalmazasatol? Miért kell játszani a költőt?


Amúgy ennyi alapján igen, de ha te is hibás vagy esetleg valamiben azt úgy sem fogod leirni, a másik felet meg nem tudjuk meghallgatni. Szóval gondolom most azt szeretnéd hogy szidjuk az exed és ettől egy kicsit jobb lenne a lelkednek (de megsugom, nem lesz).

2023. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/2031 anonim ***** válasza:
89%
Igen, szinte biztos hogy az (ex)férj sem hibátlan, ez adott. Viszont akkor sem kellene megcsalásig fajulnia az egész szituációnak, hanem el kellett volna válni azt jól van. Gerinces ember nem lép félre egyszer se! Úgyhogy elítélem.
2023. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/2031 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sántít a sztori.
2023. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!