Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet belőlünk meg valami a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet belőlünk meg valami a jövőben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rossz a kategória választás de így talán többen látják.


Idén érettségiztem le a gimiben, ami nagyon jó lett, 440 pont körül vagyok, na és a probléma az az hogy a tori tanarommal történtek köztünk dolgok. A ballagasom után, a banketten, amikor kicsit egymásba melegedtunk, igazából már nem voltam a tanítványa akkor így nem kerülhet börtönbe és senki nem látta azt se hogy együtt tavoznánk, nem erőszakoskodott velem, én is ugyanúgy akartam, mert már évek óta szemezunk egymással, de nyilván egyikünk se akart a másikkal kikezdeni, meg nekem barátom is volt még 12.elejen.


Ugye a ballagás után kezdődtek az érettségik, és akkor nem is beszéltünk semmit. Aztán amikor az írásbeli lement és utána volt 1 hónap a szóbelikig akkor kezdtünk el újra beszélgetni, és többször voltam a lakásán is. Majd utána én készültem veszesen a szobelikre és nem volt időnk egymással foglalkozni, és a szóbeli után (nem kivetelezett egyeltalan, nem kezelt engem mashogy) mondta hogy engedjük el egymást, hiszen nekem vége van hivatalosan is a sulinak, ősztől egyetemre megyek, új barátom meg barátaim lesznek neki még mindig lesznek tanítványai. Viszont én annyira nem szeretném őt elengedni, sőt. Sose gondoltam volna hogy majd egy nálam 11 évvel idősebb férfi fog magába bolondotani de sikerült, azzal hogy ennyire tapasztalt, okos, türelmes, és nem játszmákra vágyik.


Nem szeretném ezzel elengedni. Tudom hogy nem is voltunk kapcsolatban, "csak" párszor csokoloztunk, lefekudtunk, és töltöttük együtt a napokat de akkor is, olyan érzésem volt mint meg senkivel.


Természetesen senki nem tud róla, főleg nem a szüleim, hiába nem voltam már a tanítványa de nem igazán érzem azt hogy el kéne mondanom nekik.


Vajon lehet belőlünk valami meg? Vagy ez tényleg csak egy kaland volt?



2022. jún. 24. 16:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
81%
#30-nál a pont, nagyon jókat ír!!!
2022. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Sajnálom, ami veled történt, és igen, valószínűleg csak szexet akart. Hiába akartad ezt te is, ez a részéről iszonyatos etikai vétség, és ezt ő nagyon jól tudta, amikor összegabalyodott veled. Valószínűleg azzal is számolt, hogy annyit nem ér a kettőtök kapcsolata, hogy az ő arculata sérüljön, kirúgják (hidd el, tanár vagyok, egy ilyenért azonnal repül az illető), megszólják, tehát tudatosan nem kapcsolatot, csak szexet akart. Nagyon sajnálom. Megértem, hogy nem akarsz feljelentést, ugyanakkor nagyon szomorú, hogy esélyesen nem egy-nem két sorstársad lesz még, akit elcsábít, de nem vállal fel. Gondolom van valami alapkattanás benne, hogy a korabeli nők között nincs sikere, és csak nála jóval fiatalabb, naivabb lányokat tud csak becserkészni.
2022. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
69%

#26! Én is pedagógus vagyok, bár már iskolában nem tanítok. Természetesen ismerem az etikai kódexet, soha nem mozdultam volna diákra, most se, nem is tudnék rájuk úgy nézni. Mélyen elítélem az ilyesmit, sajnos volt közvetlen tapasztalatom a témában (diákom+nem pedagógus, de iskolai dolgozó), ennél sokkal durvább eset. Borzasztóan megviselt.

Itt viszont azért más a helyzet. A kapcsolat 2 felnőtt kölcsönös érdeklődése alapján jött létre. A tanárt, mint embert elítélem. (Úgy értem, mint bármelyik férfit, aki kihasználja egy lány érzelmeit. Vagyis csak szexre használja, de ezt nem közli előre, pedig tudja, hogy a lány többet akar.) Azt viszont nem tudjuk, hogy hatalmi viszonyával visszaélt volna-e. Az, hogy a lányt megbuktatta volna, ha nem megy bele, így ebben a formában csak rágalom. Mivel a viszony a lezárt év után kezdődött, erre csak az érettségin lett volna lehetősége. (Ahol egyébként se lett volna könnyű dolga, tekintve, hogy jelen van a komplett érettségi bizottság.) Ha a lány tanult, nehéz úgy kérdezni, hogy senkinek ne tűnjön fel, hogy a buktatás a cél. A kihasználás nem egyenlő a hatalmi visszaéléssel. Erkölcsileg mindkettő kifogásolható, de csak az egyik bűncselekmény.

#26

2022. jún. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
72%

33


nincs igazad!

"a kapcsolat 2 felnőtt kölcsönös érdeklődése alapján jött létre."


egyik oldalon egy közel 30 éves tanár, másik oldalon egy éppen hogy nagykorú diák.

DE csak jogi értelemben nagykorú!


szociológiai értelemben a felnőttségnek olyan dimenziói, kritériumai vannak, mint például az illető külön költözött-e már a származási családjától (szüleitől), dolgozik-e, képes-e az önfenntartásra, van-e saját keresete, mennyire önálló... (a szubjektív leválási forma, az öntudatosulás pedig lehet még szintén nem történt meg, kérdés kérdező mennyire érezte akkor magát felelős, érett felnőttnek...)


ilyen értelemben kérdező még gyerekstátuszban van, hiába nagykorú jogilag: eltartott, otthon él feltételezhetően, saját bevétele nincs, iskolás volt, mikor viszonyba keveredtek....


ezek fontos ismérvek, mert mutatják, h. közel sem két egyenrangú felnőtt ember közös döntése volt ez.


kérdező szerelmi csalódás után volt, frissen összetörve, összezavarodva, ezt a helyzetet használta ki a tanár.

sztem kérdező nem mint személy, mint ember érdekelte a tanárt, hanem elsősorban, mint lyuk, ami dugható, vagyis tárgyiasította őt, saját céljainak megfelelően.



"A tanárt, mint embert elítélem."


a "mint" elé nem kell vessző, nem hasonlító szerkezet!


a tanár tanárként elítélendő, ez úgynevezett pervazív szerep, akkor is tanárként kell viselkednie, ha nem az iskola területén tartózkodik, hanem mondjuk egy buliban találkozik egy tanítványával... nem hivatkozhat arra, h. buliban dugtak, és arra sem, h. már elballagott.


a legfontosabb megmérettetés, az érettségi, még előttük volt, tanulói jogviszonya kérdezőnek fennállt.

2022. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
66%

#34! Úgy látom, direkt nem akarod megérteni, amit írok. Jogi ügyekben csak az számít, jogi értelemben felnőtt-e. Amennyiben a szülőktől való elköltözést a felnőttség kritériumáva tesszük, könnyen lehet, hogy a tanár se felnőtt még, amennyire a pedagógus fizetéseket ismerem...


Naponta több ezer "kapcsolat" születik úgy, hogy a lány még tanulmányokat folytató felnőtt, a férfi pedig idősebb, önálló keresettel rendelkező ember. A férfi csak szexet akar, a lány meg kapcsolatot. Most mindenki mellé rendőrt kéne állítani?


A 'mint' elé itt kell vessző, de most nincs kedvem nyelvtani vitákba belemenni, teljesen eltér a tárgytól.


A lényeg, ha feljelentést szeretnél tenni, tegyél, mert a Kérdező, mint írta, nem fog. Dühönghetsz ezen, de a kérdéshez semmi köze. Ez pedig egy kérdezős oldal, célja, hogy a kérdezők a feltett kérdésükre kapjanak választ.

#33

2022. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
72%

nem kell a mint elé vessző, mert olyan értelemben írtad, h. "tanárként", a hasonlító szerkezetnek nem is lenne értelme, hiszen az illető amúgy is tanár.


azt kéne felfognod, h. ez egy aszimmetrikus hatalmi pozíció, éppen ezért kontraproduktív az érved, h, csomó ilyen van az életben.


igen, az én tesóm is még egyetemista volt, mikor férjhez ment, de nem a tanárához, nem a tanára dugta.


tehát nem ér általánosítani!


érted?

2022. jún. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem engedjük el, úgy látszik, itt mindenki szerint normális osszekurni a tanárával :D
2022. jún. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!