Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miből tudtátok pár hónap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miből tudtátok pár hónap után, hogy nem illetek össze, el kell engedni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

jan. 28. 14:00
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:
Amúgy nagymamám valószínű Borderline miatt akasztotta fel magát, visszamegyek az állami pszichológusomhoz és felvetem neki, hogy én is valószínű az vagyok, csak az a csendes Borderline típus, aki kevesebb kart csinál a környezetével, de azert látványos a dolog.
jan. 28. 17:28
 42/50 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit meg kellene emberelni magad és a hisztis dolgot abbahagyni. Mert ennyi levelezésből már itt is egyértelművé vált, hogy valóban hisztis vagy. Erre te tudod nevelni magad. Nem kell mindent kimondani, amit gondolsz.

A lakás a szüleidé, azt csinálnak vele, amit akarnak.

Ha nem tetszik a helyzet, akkor költözz ki és élj önállóan, mint ahogyan sokan mások. Másnak fel sem merül a lehetőség, hogy készen beköltözzön, mégis megoldja az életét.

Az élet nehéz és nem biztos, hogy neked ez a sok terápia jót tenne, mert csak a vélt sérelmeidet mélyítené el. Meg kell egy kicsit keményedni és bizonyos dolgokat elviselni az életben. Az élet nem tökéletes, és soha nem is lesz az. Veled nem történtek azért akkora drámák, ami elviselhetetlenné tenné az életed.

jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
A kötődési zavart nem én okozom anyukámmal. Ő okozta azzal, hogy leértékelt, nem akart megtanítani dolgokra, mert idegesítette hogy gyerek voltam, semmilyen házimunkát nem csináltam meg jól elsőre, inkább bezavart a szobámba h ne is segítsek neki inkább akkor. Kamaszkènt meg megmondta hogy az egyetlen nagy hibája az volt, hogy megszült engem.
jan. 28. 17:30
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Jó és akkor mi van? Élsz! Tessék elmenni, ne nézd azt, hogy rád írássa-e hanem keress olyan munkát, hogy legyen sajátod idővel. Nem fizetsz gondolom bért a lakásért, dolgozol és nyavúkolsz a múlton. Mást össze-vissza vernek, megerőszakolnak, megölnek, halálos beteg, éhezik, nincs hol laknia, de te magadat sajnálod. Hiába óriási labilis vagy eleve és azért vagy még depressziós mindig, mert szeretsz mártírkodni. További jó rinyálást! 🫡
jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Te inkább tűnsz nárcisztikusnak, mint borderline-nak. Neked akármit adnak, hisztizel, duzzogsz, megsértődsz, rosszkedvű vagy. Azért a világ nem a te szolgálatodra lett elrendelve, nem fog mindenki isteníteni meg pátyolgatni. Felnőtt vagy, viselkedj is aszerint, ne mint egy picsogó ovis királykisasszony.
jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
45- nekem is ez jutott eszembe. Rejtett nárcisztikus.
jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
És ha megpróbálom eldönteni, hogy tudatosan ki akarok ebből gyógyulni? Vagy megváltozni? Meg lehet? Mert mindenhol azt olvasom, hogy nem nagyon lehet. :( De làtom, érzem, hogy a saját hülyeségeim miatt vagyok rosszul és nyilván ezèrt kerülnek az emberek.
jan. 28. 17:45
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Lehet változni, mindenki tud változni. De ezt ne úgy vedd, hogy majd a pszichológus meg a terápia megváltoztat. Csak te tudsz változni. Pl ez a nyafogás, panaszkodás. Kezdheted ezzel. Hogy amikor észreveszed, hogy már megint ezt csinálod, akkor abbahagyod. Átgondolod, hogy milyen hatást érsz el, ha már megint belemész. Inkább először ne mondj semmit. Vezess naplót az érzéseidről, a gondolataidról, arról hogy mit csináltál aznap jól. Ezért dícsérd meg magad nagyon. Pl nem magadra fókuszáltál, hanem a másikra. Nem magadat tetted előtérbe, hanem az ő igényeit.

Én hiszek benne, hogy mindenki tud változni, ha akar. De kemény meló.

jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Lehet természetesen, de baromi hosszú és kemény az út a felszabadulás felé egészség szempontjából, óriási akarat, kitartás kérdése és persze önvizsgálat, ön és emberi ismeret nah meg persze önszeretet is bejátszik.

De csak te tudod ezt megcsinálni, senki más.

Az, hogy most kinek van igaza valamilyen szituációban, a realitás talaján maradni is azon múlik mennyire ismered önmagad és mást, vagy milyen jó helyzetismerő vagy. Ahhoz önfejlesztés kell mindenáron és még nem késő elkezdeni.

(40-en felül már azt írnám, hogy az.)

Nem kell a másikat előre helyezni ha tudod, hogy nincs igaza, vagy ha részben van akkor azért létezik olyan szó, mint a tolerancia, kompromisszum.

Abból nem lesz semmi, hogy sajnálod magad és még rossz kapcsolatokban is vagy.

jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg esetleg egy önkéntes munkát is, ahol tényleg tragikus sorsú embereknek tudsz segíteni, vagy enyhíteni a szenvedéseiken. Hospice ház, rákos betegek, balesetben lebénult, családon belüli erőszak áldozatai, ilyesmi. Ez igencsak helyretenne benned pár dolgot.
jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!