Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi esélyem van megnyerni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esélyem van megnyerni a vagyonmegosztási pert?

Figyelt kérdés

15 évig voltunk házasok, van egy közös gyermekünk aki 15 éves. Nem működött a dolog, elváltunk.

Most lesz az első tárgyalásunk (a vagsonmegosztási pert én indítottam el) nemsokára, persze az azt megelőző levelezési procedúrában sem volt nagy egyetértés, mert nem egyeznek a nézeteink. Én őszintén elmondtam mindent az ügyvédnek, de a volt feleségem inkább hazudozik, csak ne kelljen fizetnie semmit, mondván, hogy nekem ebből a házból nem jàr semmi!

A házat úgy kapta ajándékozásba a szüleitől 2015 ben. De 2008 óta mi laktunk benne, mi újítottuk fel, mi költöttünk rá. Neki az a terve, hogy azt mondja majd a bíróságon, hogy minden beruházást az apja finanszírozott aki amúgy erősen italozós életmódot folytatott, tehát az egész fizetését elitta. Az apja időközben meg is halt, tehát halott nevében azt mond amit akar. Feleség nem dolgozott míg a feleségem volt. Nekem nem volt bejelentett munkám, de biztosítottam az anyagi biztonságot s nem éltünk rosszul. Ő most konkrétan a 15 évig tartó jóvilágát akarja letagadni, és bebizonyítani, hogy nekem nem jár semmi sem! A földhivataltól jött már levél, hogy per van az ingatlan fölött.

Tanúként a családtagjait akarja behivatni, hogy majd ők megmondják, hogy az apja fizetett mindent.

Nekem csak “idegen” tanúim vannak, akik ott dolgoztak a háznál, barátok akikkel összejártunk annak idején. Nem tudom mennyi esélyem van, hogy nekem legyen igazam, s ne neki a hazudozásaival!

Köszönöm



2022. dec. 30. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
92%

Jó eséllyel ezt buktad. A pereskedésnél az számít amiről papír van. Van róla papír, hogy kapta a házat? Van. Van róla papír, hogy te pénzt kerestél amiből finanszíroztad a ház rendberakását? Nincs. Van arról papír, hogy az apja hivatalosan keresett, így tudta miből finanszírozni a felújítást? Gondolom van.


Amikor 2 ember szava áll egymással szemben, akkor nyilván az számít amire van bizonyíték. Neked viszont nincs semmire bizonyítékod, vagyis ezt csúnyán bebuktad. 32/F

2022. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
19%

Más cuccára nem költünk, persze ez már rajtad nem segít.


Ilyen esetben nem lehet poligráfot kérni?

2022. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
92%
Hát igen, a bűnözői élet árnyoldalai... Kénytelen leszel ezentúl a 15 év alatt elcsalt adókból és járulékokból eltengődni ezek után. Majd megpróbállak sajnálni. Nézd a jó oldalát, legalább gyerektartást nem tud behajtani rajtad.
2022. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
21%
híd alá kerülsz.
2022. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
100%
Én a bíróságon nem nagyon eroltetném a fekete munkát vagy adócsalást. Nem fogsz belőle jól kijönni
2022. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:
Nem vagyok adócsaló sem bűnöző, ha az lennék nyilván nem indítottam volna pert! Gyerektartást fizetem rendszeresen!
2022. dec. 30. 13:22
 7/79 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon sokat hencegsz a hivatalos szerveknek ezzel a jó léttel, amit a 15 év munkanélküliség alatt teremtettél, akkor nem sokáig kell amiatt aggódnod, hogy nem lesz tető a fejed felett.
2022. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
94%
"Nekem nem volt bejelentett munkám, de biztosítottam az anyagi biztonságot s nem éltünk rosszul."
2022. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is van az, hogy mindkettőtök munkanélküli volt, mégis jól éltetek?? Ha nem volt bejelentett munkahelyed, akkor nyilván feketén dolgoztál… nos én a helyedben azért ezt nem hangoztatnám, különben nem kell aggódnod, hogy nem lesz tető a fejed felett.


Egyébként abból a pénzből valszeg amúgy sem lenne, amit kapnál a felújítás miatt. A ház ugyanis a feleségedé, te maximum azt a részt kérhetnéd, amit felújításra fordítottatok, de ezt bizonyítani is tudni kéne.

2022. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:
Megragadta mindeki a lényeget. De nem ez volt a kérdésem, gondoltam normális, segítő válaszokat kapok. Tévedtem!
2022. dec. 30. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!