Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi esélyem van megnyerni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esélyem van megnyerni a vagyonmegosztási pert?

Figyelt kérdés

15 évig voltunk házasok, van egy közös gyermekünk aki 15 éves. Nem működött a dolog, elváltunk.

Most lesz az első tárgyalásunk (a vagsonmegosztási pert én indítottam el) nemsokára, persze az azt megelőző levelezési procedúrában sem volt nagy egyetértés, mert nem egyeznek a nézeteink. Én őszintén elmondtam mindent az ügyvédnek, de a volt feleségem inkább hazudozik, csak ne kelljen fizetnie semmit, mondván, hogy nekem ebből a házból nem jàr semmi!

A házat úgy kapta ajándékozásba a szüleitől 2015 ben. De 2008 óta mi laktunk benne, mi újítottuk fel, mi költöttünk rá. Neki az a terve, hogy azt mondja majd a bíróságon, hogy minden beruházást az apja finanszírozott aki amúgy erősen italozós életmódot folytatott, tehát az egész fizetését elitta. Az apja időközben meg is halt, tehát halott nevében azt mond amit akar. Feleség nem dolgozott míg a feleségem volt. Nekem nem volt bejelentett munkám, de biztosítottam az anyagi biztonságot s nem éltünk rosszul. Ő most konkrétan a 15 évig tartó jóvilágát akarja letagadni, és bebizonyítani, hogy nekem nem jár semmi sem! A földhivataltól jött már levél, hogy per van az ingatlan fölött.

Tanúként a családtagjait akarja behivatni, hogy majd ők megmondják, hogy az apja fizetett mindent.

Nekem csak “idegen” tanúim vannak, akik ott dolgoztak a háznál, barátok akikkel összejártunk annak idején. Nem tudom mennyi esélyem van, hogy nekem legyen igazam, s ne neki a hazudozásaival!

Köszönöm



2022. dec. 30. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
100%
Bemondani keves lesz a felujitast, meg a raforditott osszeget. Ha van szamla, akkor a felere igenyt tarthatsz, ha nincs, akkor jogilag semmi sem jar neked, legfeljebb a szad. Ehhez pedig ugyved sem kell.
2023. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
66%

Húha azta és most akkor az a 3 nő lenne a mérvadó vagy mi? 😀

Az meg, aki olyanokat kíván vadidegeneknek, hogy “egyedül rohadjanak el”, egy rosszindulatú, undorító, megkeseredett alak, aki emberileg is egy tripla nulla.


Mit akarna ugyan a feleség kifosztani, mikor konkrétan semmije nincs a kérdezőnek??😂 A ház az övé, drága férjnek köze nincs hozzá és mivel 15 éven keresztül nem volt bejelentett munkahelye így bizonyítani se tudja, hogy költött a felújítására, akkor meg miről beszélünk? Ugyan már. Savanyú a szőlő max.

2023. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
27%

Miért kellene bizonyítani a férjnek, hogy ő költött személy szerint a felújításra?

Házasság alatt nincs különvagyon, tehát a feleség bevétele közös, ugyanígy a kérj bevétele is. Nem számít, kinek a nevére szólnak kettejük közül a számlák, amit vettek, az közös.


Egy különvagyon van: a ház, amit a feleség kapott a házasság alatt ajándékba. Azonban az ebből származó haszon, tehát hogy együtt laktak benne már közös.


Illetve a bíróság nem azzal fog foglalkozni, hogy honnan volt rá pénzetek, hanem azzal, ami miatt pereskedtek és amiben igazságot kell tennie. A többi nem az ő hatáskörük és van elég dolguk hatáskörükön belül, ahelyett, hogy azt nyomzgatnák, ki miből él/élt.

2023. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
90%
@63 Azert kell a ferjnek bizonyitani, hogy szemely szerint o koltott a felujitasra, mert a haz eloszor egyikuk tulajdona sem volt, csak kozosen laktak ott hazastarsakkent, kesobb kizarolag a felesege tulajdonava valt ajandekozassal, es akkor is meg hazastarsakkent laktak ott. Es a ferj az, aki pert inditott abbol a celbol, hogy a felujitas miatt jarjon neki vissza penz a hazbol. Viszont a problema ott van, hogy jelenpillanatban nem tudja igazolni, mert a szamlak nincsenek a birtokaban. Nem a felesegnek kell bizonyitania, hogy az o ingatlanán, (ill. elozoleg a szulei tulajdonaban allo ingatlanon) erteknovelo felujitas tortent (pl. az edesapja penzebol, vagy akarmibol), hiszen a volt ferj pereli ot, azt allitva, h o fizette a felujitasi munkakat. Mivel akkoriban kozos volt a vagyon es a teher, ezert amit tud igazolni, annak a fele elvileg jarna neki. De ha reszben, vagy teljes egeszben feketemunkasokkal vegeztette a felujitast, es szamla nelkul, akkor nehez lesz igazolni az allitasokat. Abban teljesen igazad van, hogy a birosag nem foglalkozik azzal, ha valaki nem bejelentett munkahelyrol szarmazo jovedellemmel rendelkezik, vagy rendelkezett akkoriban. Az viszont problemas a felperes (a volt ferj) szamara, hogy nincsenek meg neki a felujitast igazolo szamlak, ill. h a perben szereplo teljes osszegrol nincsenek meg. 10 millio forintrol van szo a perben, az 20 millios dokumentumokat jelent. Ha megvannak a szamlak, akkor jarhat neki a hazbol penz. Bizonyitas kerdese mindez.
2023. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem sok mindent tudsz igazolni pl.hogy mikor költöztél a házba,akik dolgoztak a házon igazolni tudják ki fizette ki öket.Már akkor is tanuskodhatnak bátran ha számlaadás nem történt.

Sajnos részedről ennek a szerelemnek nagy ára van.Mert ha jól alakul a felújítási költségek felét kapod meg.

Abbol meg szerintem nem sokra mész és ugye a gyereknek jár a tartásdíj (nem az annyának)amít törvény kötelez meg amúgy is az ember gondoskodik a gyerekéröl.Az exed hogy nem mozdította magát a biróságon a kutyát nem érdekli.Csak az hogy a ház az övé!

Azt tanácsolom néz előre próbáj minden áron új életet kezdeni.Csak bizni kell magadba.

2023. jan. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
78%
Tevedes. A felperesnek kell bizonyitania. Az, hogy egy random komuves latta, hogy abban a lakasban volt, az nem bizonyit semmit. Ha nincs szamla, se a koltsegrol, se a szolgaltatasokrol, akkor nem tudja bizonyitani, ennyi. Ha nem tudja bizonyitani, akkor meg nincs amit megiteljen szamara a birosag. Ilyen egyszeru.
2023. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
93%

A lényeg a hölgy nyeregben van.Egyebként is hány házasságnál van hogy közös ház közös minden és az egyik fél példa értéküen rafináltan semmizi ki a másikat.Nem is megy biróságra csak ellehetetleníti az életét.

Itt sajnos bele kell törödnöd abba hogy 15 éven át csak azért dolgoztál hogy legyen hol lakj,és kimosták a ruhádat enni kaptál.

Tunuló pénz volt de ne ad fel.Terents magadnak új életet!

2023. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
10%
Van ügyvèded? Mert a hazbòl nem zàrhat ki, hacsak nincs rajta 3.szemely haszonelvezeti joga akkor Neked van lakashasznalati jogod ìgy költözz csak szèpen vissza. Vàlasnàl bìrò hogy itèlkezett a lakhatasròl?
2023. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
10%
Ha azt akarja hogy elmenjèl onnan akkor ki kell valtania a lakashasznalati jogodat ami kb az ingatlan 10% a.
2023. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
92%

2023.01.08 emberünk nem reagál. Az asszony elvette a netet is. hősünk csövessé vált. THE END...

...

..

Vagy mégsem?? *tüdüdüdüüüüü(ütemes hangsor)

2023. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!