Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi esélyem van megnyerni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esélyem van megnyerni a vagyonmegosztási pert?

Figyelt kérdés

15 évig voltunk házasok, van egy közös gyermekünk aki 15 éves. Nem működött a dolog, elváltunk.

Most lesz az első tárgyalásunk (a vagsonmegosztási pert én indítottam el) nemsokára, persze az azt megelőző levelezési procedúrában sem volt nagy egyetértés, mert nem egyeznek a nézeteink. Én őszintén elmondtam mindent az ügyvédnek, de a volt feleségem inkább hazudozik, csak ne kelljen fizetnie semmit, mondván, hogy nekem ebből a házból nem jàr semmi!

A házat úgy kapta ajándékozásba a szüleitől 2015 ben. De 2008 óta mi laktunk benne, mi újítottuk fel, mi költöttünk rá. Neki az a terve, hogy azt mondja majd a bíróságon, hogy minden beruházást az apja finanszírozott aki amúgy erősen italozós életmódot folytatott, tehát az egész fizetését elitta. Az apja időközben meg is halt, tehát halott nevében azt mond amit akar. Feleség nem dolgozott míg a feleségem volt. Nekem nem volt bejelentett munkám, de biztosítottam az anyagi biztonságot s nem éltünk rosszul. Ő most konkrétan a 15 évig tartó jóvilágát akarja letagadni, és bebizonyítani, hogy nekem nem jár semmi sem! A földhivataltól jött már levél, hogy per van az ingatlan fölött.

Tanúként a családtagjait akarja behivatni, hogy majd ők megmondják, hogy az apja fizetett mindent.

Nekem csak “idegen” tanúim vannak, akik ott dolgoztak a háznál, barátok akikkel összejártunk annak idején. Nem tudom mennyi esélyem van, hogy nekem legyen igazam, s ne neki a hazudozásaival!

Köszönöm



2022. dec. 30. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
69%
9 nem fogom átélni. vettem egy újépítésű lakást hitel nélkül.
2022. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok meg peren kívül megegyezni. Egyik fizesse ki a másikat, ti tudjátok kinek mennyi lenne a reális.

Most bemásolom ide amit egy tegnapelőtti kérdésre írtam válaszként (hasonló témában). Mások kárán is lehet tanulni!


"Példaként leírom, hogy évekkel ezelőtt hogy jártak az ismerőseim. Akkoriban még nem voltak így elszállva az árak az ügyvédeknél, manapság minden ügyvédi költség jóval többe kerül.


Ők egy együtt felépített ház miatt pereskedtek (válás után).

Csak el kellett volna adni a házat, de nem akarták elfelezni a házért kapott pénzt, mert mindkettő úgy gondolta, hogy neki több jár a házért. Mindketten külön-külön fogadtak ügyvédet és elkezdték a szokásos hercehurcát.

Persze az ügyvédek örültek, mert így mindig pénzhez jutottak.

8 évig folyamatosan pereskedtek, a végén már úgy volt, hogy két nap múlva jön a végrehajtó és elárverezik a házat. Akkor mikor kiderült, hogy a végrehajtó után mennyi maradna az az összeg amit kapnának, egyből(!) találtak egy vevőt a házra, aki jót röhögött a markába, mert töredék áron hozzájutott egy három szintes házhoz.


Utólag mindkét fél belátta, hogy belebuktak a pereskedésbe. Tengernyi pénzt húztak le róluk az ügyvédek, és a házért is alig kaptak valamit.

8 évvel öregebben, bölcsebben mindkettő belátta, hogy jobb lett volna, az akkori piaci áron eladni a házat és fele-fele arányban elfelezni.

Ennyit az emberi egoizmusról.

Ezt csak azért írtam le, hogy látni lehessen, jobb ha mindkét fél enged egy kicsit és meg tudnak egyezni peren kívül, különben csúnya vége is lehet a válásnak. Nyilván ezzel nem azt akartam mondani, hogy ha jogos sérelem ért valakit akkor birka módjára hagyja magát.."

2022. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező mi lenne értelmesen leírnál minden lényeges információt, ahelyett hogy rébuszokban beszélsz..? Csak mert így elég nehéz bármit is tanácsolni.

Nagyon nem elhanyagolható tény, hogy tudod-e bármivel igazolni, hogy egyáltalán volt bevételed?? Hisz azt írtad, hogy nem volt bejelentett munkahelyed, ebből szerintem elég egyértelműen kikövetkeztethető, hogy nem tudod. Ha ez így van, akkor már kb itt elvéreztél.

Milyen számlák vannak? Kinek a nevén?? Milyen összegben költöttetek a házra?

2022. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 A kérdező kommentje:
10 millióról van szó a perben. Vannak számlák a felújításról, de mind ott maradt a házban, már elhozni sem tudtam mert kizárt a házból!
2022. dec. 30. 13:42
 25/79 anonim ***** válasza:
96%

A semmiért nem szoktak kizárni az embert!


Miért van az az érzésem hogy kimaradt valami a történetedből?

2022. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag önként ismernéd be az adócsalást ezzel a húzással. Nagyobb bírságot fognak rád kivetni, mint amennyit kapnál a felújítás feléért.
2022. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:
Már nem mehettem be oda mert ahogy én kitettem a lábamat a házból az új pasi már ott volt, ott is lakott.
2022. dec. 30. 13:44
 28/79 anonim ***** válasza:
98%

"Nem vagyok adócsaló sem bűnöző"


Ok, akkor leírnád nekünk, hogy tanulhassunk, hogyan lehet 10+ évig úgy jól élni, hogy nincs bejelentett munkám és adózni sem kell.

2022. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj kérdező, hogy itt csak az számít ami hivatalos. Neked hivatalosan nem volt bevételed, nem volt semmid, így nem is költhettél semmit a házra. Ha vered az asztalt, hogy de te igenis 10milliót költöttél rá, akkor majd megjelenik nav bácsi és megkérdezi, hogy osztán miből. Ha pedig nem tudod igazolni, akkor egy időre megoldódnak majd a lakhatási problémáid.
2022. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
83%
Egy leégett házon miért vitáztok?🤔🤨
2022. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!