Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi esélyem van megnyerni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esélyem van megnyerni a vagyonmegosztási pert?

Figyelt kérdés

15 évig voltunk házasok, van egy közös gyermekünk aki 15 éves. Nem működött a dolog, elváltunk.

Most lesz az első tárgyalásunk (a vagsonmegosztási pert én indítottam el) nemsokára, persze az azt megelőző levelezési procedúrában sem volt nagy egyetértés, mert nem egyeznek a nézeteink. Én őszintén elmondtam mindent az ügyvédnek, de a volt feleségem inkább hazudozik, csak ne kelljen fizetnie semmit, mondván, hogy nekem ebből a házból nem jàr semmi!

A házat úgy kapta ajándékozásba a szüleitől 2015 ben. De 2008 óta mi laktunk benne, mi újítottuk fel, mi költöttünk rá. Neki az a terve, hogy azt mondja majd a bíróságon, hogy minden beruházást az apja finanszírozott aki amúgy erősen italozós életmódot folytatott, tehát az egész fizetését elitta. Az apja időközben meg is halt, tehát halott nevében azt mond amit akar. Feleség nem dolgozott míg a feleségem volt. Nekem nem volt bejelentett munkám, de biztosítottam az anyagi biztonságot s nem éltünk rosszul. Ő most konkrétan a 15 évig tartó jóvilágát akarja letagadni, és bebizonyítani, hogy nekem nem jár semmi sem! A földhivataltól jött már levél, hogy per van az ingatlan fölött.

Tanúként a családtagjait akarja behivatni, hogy majd ők megmondják, hogy az apja fizetett mindent.

Nekem csak “idegen” tanúim vannak, akik ott dolgoztak a háznál, barátok akikkel összejártunk annak idején. Nem tudom mennyi esélyem van, hogy nekem legyen igazam, s ne neki a hazudozásaival!

Köszönöm



2022. dec. 30. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
11%
és nem mondhatott neki semmit, mert félt, hogy kirakja a szűrét.
2022. dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező itt csak elvalt nők írnak, akik arra hajtanak, hogy forgasson ki a volt feleséged. Ne hagyd magad vigyél ügyvédet. Olyan nincs, hogy semmit nem kapsz. Csak álmodik a vipera, ne hallgass itt senkire! Te csak mond el ami volt, és ügyvéd!!! Aztán ő mit állít kit érdekel.. A bíró sem hülye. Minimum a felújítás felét ki kell perkalnia.
2022. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
5%
Szerinted a bíró elhiszi, hogy 15 év alatt te semmit nem tettél bele👀, észre fogja venni, h a feleségét leakar rántani anyagilag, és majd szépen felertekelik akkori áron a házat, és most. Aztán lehet. Hol van házatk Budapest? Vagy vidék? Szerinted mennyit érhet most? Ha 50 milliót minimum 10 ki kell fizessen. Pont ezért nagy a szája, mert el akarja hitetni veled, hogy az mind csak az övé. Férjem exe is ezt nyomta, aztán szépen megitelte a bíróság a neki járó pénzt, és csak lesett.Sok ember itt rontja el nem akar perre menni, aztan jól kifosztjak ha birka.
2022. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
64%
megpróbálhatja, max a perköltséget még pluszban bukja majd és a drága idejét.
2022. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy nincs olyan, hogy nem kap semmit. Jaa vagyis de, egy “kis” börtön büntetést készséggel kaphat, ha sokáig hangoztatja még, hogy 15 évig adót csalt. 🤷🏻‍♀️


Azt sem tudja igazolni, hogy bevétele volt, hát még azt, hogy költött is a házra. Így járt, lehet menni ügyvédhez és előadni neki, hogy amúgy az ég világon semmivel nem tudom igazolni, hogy az elmúlt 15 évben volt bevételem, se azt, hogy költöttem a házra, csak majd nem kell pislogni, ha ezek fényében, bizonyítékok nélkül az ügyvéd körberöhögi és/vagy meglátja a lehetőséget, hogy lehúzza. Szar ügy.

Jogilag ahhoz a házhoz meg semmi köze, nem közös vagyon, a 10 millás felújítást pedig továbbra sem tudja igazolni, akinek amúgy is csak a felét kapná meg, nem mind a 10-et!!

2022. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
36%

#55:

A kérdező indította el a vagyonmegosztási pert és azt írja, hogy ő mindent őszintén elmondott az ügyvédjének.

Én nem vagyok jogász, és egyébként értem amit írtál, de akkor ezeket amiket leírtál, az ügyvéd is elmondta volna a kérdezőnek.

Tehát a saját ügyvédje sem hagyná hogy a védencét adócsalás miatt lecsukják, gondolom én. A neje is vele élt és úgyszintén nem dolgozott 15 évig.

Neki se lenne könnyű kimagyarázni, hogy miből ettek, miből éltek napi szinten 15 évig és miből voltak nagy felújítások, úgy hogy a feleség nem tudott semmiről. Ezt sem hinné el egy bíró sem.

Azért 15 évig napi szintem megélni elvileg pénz nélkül.....ki hinne adócsalási szempontból a kérdezőnek és a feleségnek is. A nő sem tudná azt mondani hogy kölcsönkért az apjától. 15 évig minden nap????

Ha ezeket adóügyi szempontból vizsgálná a bíróság akkor arra felhívná a kérdező figyelmét a saját ügyvédje, nem?

2022. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mindenképp írd meg mi lett a vége!!!Ügyvéd mit mond?
2022. dec. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
39%
A felújításért a számlákat hogyan fizetted? Nincs róla banki átutalás? Mert akkor annak a fele járna neked
2023. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
69%
#59 nők mindig könnyen találnak újat, veled ellentétben;)
2023. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan nem vagyok exfeleség, de tiszta szívemből kívánom, hogy eme “kedves” átkod visszaszáll rád. Undorító egy alak vagy.🤮
2023. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!