Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Úgy érzem válni szeretnék....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem válni szeretnék. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
8 éve vagyok együtt a férjemmel. 3 éve hazasodtunk, kisfiúnak született. Ő 30 én 29. Sokáig nem éltünk együtt, egyszer itt egyszer ott helyzetben voltunk. Már akkor volt problémám a férjem felfogásával. Ők négyen vannak testvérek, az elején elég furcsán néztem amikor 22 évesen kötelező volt nyáron nyaralni menni mind a négy gyereknek anyukaval, apukaval. De hát jolvant mondtam. Minden nyáron volt nyaralás természetesen mind hova kísért a család. Mi egy két hétvégét leszámítva soha sehol nem voltunk ketten. Most hogy kisfiunk van is a nyakunkon lógnak, állandóan hozzájuk kell menni. Májusban lesz egy éves a gyerek és most beharangoztak hogy együtt menjünk nyaralni. Kikeszultem hogy nincs magánéletünk, nem tudunk hárman lenni és a férjem úgy fütyül ahogy ők mondják mivel nagy konfliktus kerülő. Hiába mondom neki.. velem állandóan dulful. Úgy érzem elég volt ebből és kilépnek, de nagyon nehéz mivel a férjemet szeretem és nem csonka családot kepzeltem a gyereknek.Ti voltatok ilyen helyzetben? Természetesen a gyerekemmel együtt.

márc. 20. 09:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Ezért azonnal elválni kissé túlzás lenne. Természetesen megértem a problémádat és teljesen jogosnak is tartom. Nagyon idegesítő lehet, hogy nem tartják tiszteletben a határaitokat és az is, hogy a férjed ebben nem igazán tud jó partner lenni. Ugyanakkor sajnos az van, hogy a család durván felül tud bármit írni.

Nálunk fordítva volt. Én férfi vagyok és a párom nem tudott nemet mondani sosem az anyjának. Minden szarba bele tudta rángatni. 15 évet éltünk együtt, a végéra anyós úgy eladósította a lányát, hogy "öröm volt nézni". És a végén nem én kezdeményeztem a szakítást, hanem - pofám leszakad - ő hagyott el, mert ugye hát nekem eléggé nagy lett a pofám és mindig beleálltam a konfliktusba, hamár a párom nem tudott önmagáért kiállni.



Itt első körben valahogy jó lenne a férjed lelkére hatni, hogy ugyan szakadjon már le a mérgező, energiavámpír családról. A válást esetleg kilátásba lehet helyezni, de csak finoman, hogy ne manipulációnak érezze, hanem érezze az elkeseredttségedet.

márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Mindenképp először próbáld megbeszélni vele. Ti már külön család van, érthető, hogy szeretnéd ha több időt töltenétek 3-an.

Ha nem hat a szép szó, akkor adj ultimátumot neki, vagy változtat a hozzáállásán, vagy elválsz.

márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj nyíltan, és ha más nem, mondd azt, hogy babával már nem akarsz huszadmagaddal "nyaralni", neked az nem kikapcsolódás. Ha erőlteti, akkor mondhatod, hogy ő menjen, ha akar, de te maradsz otthon a kicsivel és legyen boldog a szüleivel. Ha pedig felnőtt férfi és a férjed szeretne lenni, várod haza X időn belül. Ő már elsősorban apa és férj (a sorrend mindegy) és nem a szülei fia. Sokan nem tudnak így leválni, árulásnak érzik. Na meg, ha nem akar konfrontálódni, veled se tegye.
márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Tényleg valóban nagyon elkeseredtem az utóbbi időben. Két hete szombaton átmentem anyukamhoz a kisfiammal természetesen a férjem cseszett jönni inkább haza ment. Na erre se mondtam semmit. Megbeszéltük hogy ne süssük haza nem kell főzni este sütünk pizzát hárman, még örültem is neki hogy dejo végre. Erre 4 felé hív hogy elmegy az anyjával meg a húgával bevásárlóközpontba.. aminek az lett a vége hogy én a kisfiammal egyedül otthon, hideg kaján mivel nem főztem, O meg étterembe vacsorázott. Borzasztóan esett. Szóval ilyenek vannak..😞
márc. 20. 10:09
 5/24 anonim ***** válasza:
Csináld ha akarod!
márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ne siessünk haza, elírtam bocsánat.
márc. 20. 10:10
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Ez azért durva sztori. Nem manipulatív kicsit a "kedves" anyuka?


1-es voltam.

márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

"Természetesen a gyerekemmel együtt."


Ez mit akar jelenteni?


Amúgy meg leulteted a férjedet és komolyan elbeszelgetsz vele

márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mi nem vagyunk puszipajtasok anyosommal sajnos. Elvagyunk egymással, de nincs nagy kapcsolat. Volt néha saját véleményem, meg volt hogy nem helyeseltem neki amiből enyhén szólva vita kerekedett. Nem szívlel. Meg azt se szereti hogy nem szólhat bele a fiam nevelésébe. (Anyukám se!)
márc. 20. 10:18
 10/24 A kérdező kommentje:
8-as úgy értettem, hogy vinnem a gyereket is magammal, ha én lelépek.
márc. 20. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!