Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Úgy érzem válni szeretnék....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem válni szeretnék. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
8 éve vagyok együtt a férjemmel. 3 éve hazasodtunk, kisfiúnak született. Ő 30 én 29. Sokáig nem éltünk együtt, egyszer itt egyszer ott helyzetben voltunk. Már akkor volt problémám a férjem felfogásával. Ők négyen vannak testvérek, az elején elég furcsán néztem amikor 22 évesen kötelező volt nyáron nyaralni menni mind a négy gyereknek anyukaval, apukaval. De hát jolvant mondtam. Minden nyáron volt nyaralás természetesen mind hova kísért a család. Mi egy két hétvégét leszámítva soha sehol nem voltunk ketten. Most hogy kisfiunk van is a nyakunkon lógnak, állandóan hozzájuk kell menni. Májusban lesz egy éves a gyerek és most beharangoztak hogy együtt menjünk nyaralni. Kikeszultem hogy nincs magánéletünk, nem tudunk hárman lenni és a férjem úgy fütyül ahogy ők mondják mivel nagy konfliktus kerülő. Hiába mondom neki.. velem állandóan dulful. Úgy érzem elég volt ebből és kilépnek, de nagyon nehéz mivel a férjemet szeretem és nem csonka családot kepzeltem a gyereknek.Ti voltatok ilyen helyzetben? Természetesen a gyerekemmel együtt.

márc. 20. 09:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"...úgy értettem, hogy vinnem a gyereket is magammal, ha én lelépek."


Az ugye meg van, hogy ez nem így mukodik?

márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Mért hogy működik? Hagyjam az apjára? Egyértelmű, hogy a gyerek az anyánál van (megfelelő körülmények esetén) és szépen viheti az apa ha akarja, vagy úgy ahogy megegyeztunk. De nem is ez a kérdés most.. a gyereken egyáltalán nem akarok veszekedni, pont ő miatta dilemmazok, hogy neki jó legyen.
márc. 20. 10:37
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el nélküle tervezni programokat. Kezdj el magadra és a kisfiúra tervezni, és ha benyögik, hogy hétvégén újabb kötelező akármi van, akkor ne veszekedj, csak mondd meg, hogy te meg a gyerek máshol lesztek, de jó szórakozást az anyósod és családjának. A férjed csatlakozhat hozzátok vagy leléphet anyához.

Menj pihentető helyekre, kirándulni, baba-mama csoporttal közösen valahova és látni fogod, hogy a férjed zavarja-e, hogy alig lát vagy erőszakoskodik veled, hogy menj (vidd a kisfiút) az ő családjához. Esetleg a kisfiút akarja elvinni nélküled (ebben az esetben gyakorlatilag az anyja foglalkozna vele valószínűleg). Látni fogod, mennyire vagytok fontosak a férjed szemében.

Innentől a szerelem kevés, ha annyira nem tudtok közös értékrend mentén együttélni és gyereket nevelni, akkor jobb külön folytatni.

márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%

"Mért hogy működik? Hagyjam az apjára? Egyértelmű, hogy a gyerek az anyánál van (megfelelő körülmények esetén) és szépen viheti az apa ha akarja, vagy úgy ahogy megegyeztunk"


Nos, a valóságban ez úgy működik, hogy a valoperrel együtt indul egy gyermekelhelyezesi per is, ahol majd eldontik, hogy kinél helyezik el a gyereket

márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Így van, de mivel ahhoz, hogy ne az anyánál egyen egy 1 éves elég nyomós indok kell.. okot nem adtam rá hogy így legyen. De természetesen a bíróság dönt.
márc. 20. 10:52
 16/24 anonim ***** válasza:

Az nem baj, hogy szeret a családjánál/val lenni. Kérd meg, hogy az arányon változtasson.

Ezért nem kell elválni.


Az én anyósomék szartak ránk, éventr egyszer egy délutánra "beugrottak". Az én szüleim rendszeresen jártak látogatóba. A kedves feleségem is pattogott, de rávilágítottam, hogy a saját szüleimet nem fogom eltiltani magamtól meg az unokáktól csak azért, mert az ő szülei szartak ránk.


Ennél sokkal komolyabb problémák vannak. Inkább örülj, hogy összetartanak. Ha ne adj isten valami baj lesz, akkor rájuk lehet majd számítani.

márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Senior Séf ***** válasza:
60%
Hogy mi mit tennénk? Te akarsz válni!
márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, mindkettőtöknek változtatni kell.


A férjednek làthatóan szerető, jó családja van, akik össszetartanak és szeretnek együtt lenni, igazàból ez a normális bizonyos fokig, szóval azt pl. nem értem, abból miért csinálsz problémàt, hogy elmentek velük nyaralni. Ez egy tök jó dolog, a gyereked is jobban fog örülni a szerető nagy csalàdnak, mint annak, hogy lakik az anyjàval egyedül.


Másrészt nyilván nem tudjuk, mennyi idötartamot jelent az, hogy sokat van a rokonaival a férjed, mivel ezt nem írtad le, igazából csak az süt belőled, hogy utálod őket és elvárnád, hogy a férjed se legyen velük jóban. Természetesen, elvárhatsz te is egy mértéket, pl. mittudomén, beszéld meg vele, hogy figyelj Józsi, kérlek, legyünk többet együtt, egyezzünk meg X számú alkalomban, ahányszor havonta elmegyünk anyádékhoz, és ugyanannyit menjünk az én családomhoz is.


Most erre nem az a megoldás, hogy egyből váltok, csak mert te utálod a családjàt, ő meg nem. Mert ha azt mondod, a férjed minden nap az anyjáéknál van munka után, az nyilván gàz, de ha heti egyszer találkozik velük, azon neked felesleges kiakadnod.

márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Igen minden nap a csaladjanal van, minden nap (néha van kivétel, havi egyszer kb) oda megy ebédelni. Én csak nem szeretném, hogy mi ketten legyünk csak a gyerekemmel. Ő minek van akkor? Csak megcsinálni való a férj? Mert ez nulla, nem család. De lehet valakinek az a jó ha letojak a fejét. Nyaralás.. oké menjünk velük. Az én anyukám mert nincs oda meghívva? Én is szívesen látnám az én családomat de erről szó sincs mert a férjem anyja fizet tök mindegy hova megyünk, így hát természetesen ők nem jönnek soha sehova. Ez normális? Ez férfi? Szerintem van az a szint ami már szánalmas és nevetséges egy férjtol, apukatol. És ha szóvá teszem hogy mert nem mindenki fizet maga akkor a válasz: az a dolga. Náluk így megy.. ez minden csak nem család.
márc. 23. 09:35
 20/24 A kérdező kommentje:
Egyébként a nyaralás témát a napokban lezártuk. Mi elmegyünk velük nyaralni utána meg anyuval megyünk, anyu én gyerek. Szerintem neki is ugyan úgy joga van az unokájahoz. Férjem marad itthon. Én is tudok így hozzáallni és ezentúl fogok is.
márc. 23. 09:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!