Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nemrég tudtam meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemrég tudtam meg, hogy megcsal a férjem. Válás esetén semmim sem maradna?

Figyelt kérdés

Főiskolára jártam,mikor megismerkedtünk,hamarosan jött a baba,így összeházasodtunk,és halasztottam. Elmentem dolgozni,de csak pár hónapot dolgoztam szülésig. Kaptam GYED-et 2 évig,ami a max. volt,tehát olyan 90 e körül volt havonta. A gyes letelte után 1 évig nem találtam munkát,befejeztem a főiskolát,kaptam munkanélkülit,és most dolgozom,mint közfoglalkoztatott 47ezerért...

Közben elkezdtünk építkezni,a ház majdnem kész,már csak 4 millió hiányzik a befejezéshez,a többit hitel nélkül építettük. A telek a férjem nevén van,de mindketten építtetők vagyunk.

A jelenlegi lakásba a bútorokat az esküvőn befolyt pénzből vettük,és van egy kocsink.

Nekem ebből semmi sem járna,mert kevés volt a jövedelmem,illetve nem lehetett félretett pénzem?

Köszönöm,ha segítetek...


2012. szept. 14. 06:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
44%

Azért az egészen nem ugy van,hogy semi sem járna.

Ami mind a két fél nevére van irva azon feleztek.


Tudom menyire fáj az ilyen ha a másik félre lép,de azért mentsed ami menthetö ebben a kapcsolatban, mert a gyereknek is az apja,nem csak egy férj.

2012. szept. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
3%

Most öszintén ha semmi nem járna akkor nem is válnál el a megcsalás ellenére?


Egyébként sokra tényleg ne számíts, de feltételezem nem nyerészkedni szeretnél a váláson.

Azt sem írtad, hogy a ház építésébe mennyit adtál bele? A GYED -et meg valószínüleg a saját és a gyermek fenntartására költötted.

2012. szept. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
59%

ne haragudj, nem tudom mennyid maradna válás után, én az egyik hozzászólásra szeretnék reagálni.

Az, ha a férjed megcsal, bőven válóok, halott kapcsolat szerintem. Miért próbálná megmenteni a házasságukat, ha a férje félrelépett? És még a felesége mentse meg?! :) Nonszensz:) Az, csak a férj hibája, hogy épp a kamaty előtt, alatt nem gondolt a családjára... Én az ilyen apát (...), férjet kifosztanám. Bocsi, ez az igazság. Nagyon megalázó a megcsalás...

2012. szept. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

A házasság vagyonközösség, ami annyit jelent, hogy MINDEN, amit a házasság alatt szereztek, közös lesz. Ebbe beletartoznak a vagyontárgyak és a felvett hitelek is.

Ez alól kivétel, ha van házassági szerzödés.


Ami nem lesz SOHA közös, az az, ami valamelyik félnek már a házasság elött is a tulajdona volt, vagy amit a házasság alatt örökölt, illetve az ezek eladásá után az árából vett vagyontárgyak.

Viszont a különvagyonnak az a része, ami a házasság alatt keletkezett, már közös: pl. ha valamelyiknek van egy háza és ezt a házasság alatt felújitják, akkor a felújitási összeg fele jár a másiknak, illetve ha hitelre vette, akkor a házasság alatti törltesztés fele is jár annak, aki nem a tulajdonos.


Tehát a ti esetetekben a ház, bútorok, stb közös, függetlenül attól, hogy ki mennyit keresett. Ha a telek a házasságközés ELÖTT megvolt a férjednek, akkor az az övé, ha a házasság alatt vettétek, akkor közös.


Mellékesen, ha a házasság ALATT barmelyik félnek lesz "félretett" pénze, az annak ellenére közös, hogy csak az egyik fél nevére szól, illetve ha a saját fizetéséböl tette is félre.

2012. szept. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

A fele ház a tied, a vele adóssággal együtt. Házasságkötés után minden szerzemény és vagyon tárgy, pénz, jövedelem és teher (az adósság ide tartozik) közösnek számít és feleződik a válás során. A kocsi is felesben megy, a bútorok ára is, minden. Ezt hívják közös vagyonnak. Külön vagyonnak számít az, ami házassági szeződésbe van foglalva, mint külön vagyon vagy pl. amit a férjed kifejezetetten a szüleitől kapott.


Ha valamelyik felet sokkal több pénzzel támogatták a szülei, nagyszülője stb., és erről rendelkezik papírral, azaz tudja bizonyítani, hogy ő kapta, akkor ezt is külön vagyonnak szokták venni a válás során, de ezért már egy kicsit szumózni kell a bíróságon.


Ha a házasság helyrehozhatatlanul megromlott, akkor jobb elválni, mint kínlódni benne. A gyereknek is jobb, ha nyugodt a légkör és nincs csatazaj a szülei körül. A válás mindig megviseli őket, de a pokoli házasságban vergődő szülők még jobban.

2012. szept. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Mikor vettétek a telket és miből?

A ház fele a tied, meg a hitel fele is. A bútorokat és a kocsit értékben szintén felezni kell az osztozkodásnál.

Ha a telket még a házasságkötés előtt vette a férjed, vagy az után, de igazolhatóan személyes ajándékként kapott pénzből, akkor a ház értékéből le kell vonni a telek értékét, és a különbség feleződik.

Nincs jelentősége, hogy ki mennyit keresett és mit csinált a házasság alatt.

Viszont ha elváltok és nálad marad a gyerek, akkor kérheted a kizárólagos lakáshasználatot, így a férjednek kell elköltözni a házból, de ez esetben neked többlethasználati díjat kell neki fizetned.

2012. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Először is,akkor is elválnék,ha nem kapnék semmit,de a fiam miatt azért nem mindegy... Mindenki gondoljon,amit akar,ettől még nem leszek pénzéhes.

A telek csak a férjem nevén van,de házasság alatt vettük.

Ez így szépen hangzik,hogy minden feleződik,kivétel az előző kommentekben felsoroltak,de hallottam már olyanról,hogy megbolygatták azt,hogy ki mennyit adott haza a házasság alatt,és a férj javára döntöttek,mert a feleség nem dolgozott.

Ezért érdeklődtem.

2012. szept. 14. 08:43
 8/33 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy mi kinek a nevén van most majdnem mindegy.


A lényeg:

A házasság vagyonközösség is egyben. Vagyis a házasságotok napjától számítva MINDEN FILLÉR, amit te ÉS a FÉRJED megkerestetek az KÖZÖS.


Tehát ha a telket / házat / kocsit a csak a férjed házasságotok alatti keresetéből vettétek annak a fele akkor is a tied! Nem számít, hogy te mennyi pénzt kerestél.

2012. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

A férjem munkahelye adott támogatást az építkezéshez,gondolom az is őt illeti csak meg.

Volt félretett pénze is,nekem semmim,mivel főiskolás voltam.

Tehát elég rosszul állok azt hiszem...

Hangsúlyozom,nem a nyerészkedés hajt,de valamiből meg kell majd élnem és eltartanom a fiamat. Mert Őt nem adom...

2012. szept. 14. 08:46
 10/33 anonim ***** válasza:
41%
Na ilyen körülmények mellett kétszer is gondold meg, mit teszel, mert az egy dolog, hogy te nem adod, de attól még el fogják tőled venni. Ha egyértelmű, hogy az apa mellett a kicsi körülményei jobbak, akkor az anyától is elveszik a gyereket, nincs ez kőbe vésve, hogy csak az anyánál lehet.
2012. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!