Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nemrég tudtam meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemrég tudtam meg, hogy megcsal a férjem. Válás esetén semmim sem maradna?

Figyelt kérdés

Főiskolára jártam,mikor megismerkedtünk,hamarosan jött a baba,így összeházasodtunk,és halasztottam. Elmentem dolgozni,de csak pár hónapot dolgoztam szülésig. Kaptam GYED-et 2 évig,ami a max. volt,tehát olyan 90 e körül volt havonta. A gyes letelte után 1 évig nem találtam munkát,befejeztem a főiskolát,kaptam munkanélkülit,és most dolgozom,mint közfoglalkoztatott 47ezerért...

Közben elkezdtünk építkezni,a ház majdnem kész,már csak 4 millió hiányzik a befejezéshez,a többit hitel nélkül építettük. A telek a férjem nevén van,de mindketten építtetők vagyunk.

A jelenlegi lakásba a bútorokat az esküvőn befolyt pénzből vettük,és van egy kocsink.

Nekem ebből semmi sem járna,mert kevés volt a jövedelmem,illetve nem lehetett félretett pénzem?

Köszönöm,ha segítetek...


2012. szept. 14. 06:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Amit a munkahely adott támogatást a férjednek az is közös, ha házasság alatt kapta. Gyakorlatilag ő ki akarja majd venni a házból, ami csak az övé. Vagyis ha a telket bizonyíthatóan házasság előtt meglévő saját pénzéből vásárolta, akkor az az övé. Ha volt még pénze, ami a házasság előtt szintén az övé volt és ezt az építkezésre fordította, akkor az is az övé (részarányosan a házból). Amit a keresetetekből fordítottatok rá az építkezésre az közös (így a munkahely által adott támogatás is), illetve a hitel is. Tök mindegy ki mennyit keresett a házasság alatt. Írok egy példát, nálunk mi van. A telek az enyém volt házasságkötés előtt, így az az enyém. A férjem pénzéből kezdtünk építkezni, ami különvagyona volt már a házasság előtt. Felvettünk hitelt, ami közös. Így most az ingatlan értékéből kivonják a telek értékét, ami csak az enyém. Kiszámolják, hogy maga a felépítmény mennyit ér és ebből mennyi rész illeti csak a férjemet (nyilván annak arányában, amennyit a saját pénzéből költött rá). A többi rész 1/2-1/2 arányban oszlik. Nálunk is kapott a férjem munkahelyi támogatást, az is közösnek számít.
2012. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
84%

Az utolsónak sajnos igaza van. A bíróság a gyermek érdekeit nézi elsősorban, és ha az anya mellet 8. kerületi albérletben élne 20 ezerből, apuci mellett viszont kertes ház, havi 200 ezerrel, akkor elég egyértelmű. Kivéve persze ha apuci kijelenti, hogy neki aztán a gyerek nem kell - ahogy pl. tette az enyém.


Azt esetleg nem tudod vele megbeszélni, hogy innentől a házasság csak jogilag áll fenn, idegenek vagytok egymásnak, csak adjon időt, amíg összeszeded magad, hogy ne a híd alatt lakjon a gyerek? Így mehet kufircolni a nőcskéjével, de neked sem kell izgulni, hogy holnap mit esztek a fiad.

2012. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Hány éves a kisfiad? Anyagiak miatt szerintem nem feltétlenül ítélik a gyereket az apának (nem azt mondom, hogy semmi estre sem, csak hogy azért nem ez az elsődleges szempont). Gyakorlatilag ha van hol laknotok és dolgozol, apa ad tartásdíjat a gyereknek, nem lehetetlen, hogy te neveld őt. Persze ez sok körülménytől függ sajnos:(
2012. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

4 éves a fiam,és a szüleimhez tudnánk menni. Sajnos a mostani munkahelyemre onnan nem tudnék eljárni...

Én is arra gondoltam,hogy megbeszélem a férjemmel,hogy kössünk kompromisszumot,ami mindkettőnknek jó. És ha találok valami jobban fizető állást,akkor mennék haza. Még nem szóltam neki,hogy tudok róla,mit csinál,próbálok előbb minden lehetőségnek utána járni.

Ha felmerül,hogy elvehetik a fiam,akkor inkább maradok.

2012. szept. 14. 09:54
 15/33 anonim ***** válasza:
35%
100%ig biztos vagy benne, hogy megcsal? Bizonyítani is tudod? Ha mégis eljut a bíróságig az ügy, ezt bizonyítanod kell.
2012. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
31%
Hát én biztosan megpróbálnék beszélni vele. Lehet "csak" egy meggondolatlan kilengés volt. Talán rendbe lehet hozni. Tudom nehéz elnézőnek lenni, de talán túl lehet lépni rajta és ha mégsem működik tovább legalább nyersz egy kis időt, hátha addig tudsz valamit alakítani az életeden. Én így csinálnám, persze nem vagyunk egyformák, de én sem kockáztatnám meg, hogy a gyerekemet elvegyék tőlem.
2012. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 omba ***** válasza:
62%

"A férjem munkahelye adott támogatást az építkezéshez,gondolom az is őt illeti csak meg.

Volt félretett pénze is,nekem semmim,mivel főiskolás voltam. "


Ha mindezt a házasságkötés után kapta, vagy gyűjtötte, akkor közös vagyon, ha nem is hiszed el.

Ne köss "kompromisszumot"- kérdezz meg egy ügyvédet, ezzel a hozzáállással csak kicsesznél magaddal, meg a gyerekkel is!

2012. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Mindenképpen óvatosan járj el!! Mi van akkor, ha szembesíted a férjedet a dologgal, majd ő közli, hogy "ja, már tudsz róla? nagyszerű, akkor holnap be is adhatjuk a papírokat..." Nem biztos, hogy bűnmegbánóan, a házasságot megmentve fog reagálni!! Ha pedig ez bekövetkezik, ne adj isten szereti a másik nőcskét, akkor nem sokat fog kedvezni nektek. Főleg anyagilag, mivel egy romantikus tahiti utazás sokba kerül.

Nem rosszakaratból írom, de itt mindenki azt hiszi, hogy a másik fél majd a morális szempontból jogosan elvárható viselkedést tanúsítja. :S

2012. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Onnan gondolom,hogy megcsal,hogy találtam egy sms-t a nőnek címezve,és leírta,hogy egy erdei kis házban hogyan romantikáznának. A végén pedig,hogy mennyit csókolgatná...

Már szóltam neki,tagad,azt mondja ez csak egy poén sms...

Mondtam,hogy akkor szembesítsen a csajjal és a férjével,akkor majd újragondolom. Mert mindhárman együtt dolgoznak és állítólag ott megy az ilyen hülyéskedés,a férj is tudja...

Persze az már nem kivitelezhető,hogy vele is beszéljek..

Szerintetek?

2012. szept. 14. 10:43
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

Eleve mit kell a másik telefonjában kutakodni...

Ez neked bizonyíték? Egy ilyen sms?

Nem viszed te ezt egy kicsit túlzásba?

2012. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!