Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nemrég tudtam meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemrég tudtam meg, hogy megcsal a férjem. Válás esetén semmim sem maradna?

Figyelt kérdés

Főiskolára jártam,mikor megismerkedtünk,hamarosan jött a baba,így összeházasodtunk,és halasztottam. Elmentem dolgozni,de csak pár hónapot dolgoztam szülésig. Kaptam GYED-et 2 évig,ami a max. volt,tehát olyan 90 e körül volt havonta. A gyes letelte után 1 évig nem találtam munkát,befejeztem a főiskolát,kaptam munkanélkülit,és most dolgozom,mint közfoglalkoztatott 47ezerért...

Közben elkezdtünk építkezni,a ház majdnem kész,már csak 4 millió hiányzik a befejezéshez,a többit hitel nélkül építettük. A telek a férjem nevén van,de mindketten építtetők vagyunk.

A jelenlegi lakásba a bútorokat az esküvőn befolyt pénzből vettük,és van egy kocsink.

Nekem ebből semmi sem járna,mert kevés volt a jövedelmem,illetve nem lehetett félretett pénzem?

Köszönöm,ha segítetek...


2012. szept. 14. 06:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


A vagyoni részét már elmondták, valóban minden közös, amit a házasság alatt vettetek, még akkor is, ha a férj kapta a támogatást. Házasok voltatok, ketten kaptátok. Akkor lenne csak a férjé a telek, ha bizonyíthatóan a házasság előtt szerzett pénzből lett véve, de ha jól értem ez nem így volt.



A megcsalásra csak annyit, hogy ez nem biztos. Rengeteg olyan ismerősöm van, aki így poénkodik. Nálunk is divat ez, viccnél ez nem több. Ha annyira meg akarna csalni csak lenne annyi esze, hogy kitörli legalább az elküldött smst. Én ebből még nem indulnék ki.

2012. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%
Ráadásul egy db sms, semmi értelme ezen szenvedni, ennyiből nem lehet kiindulni. Rákérdeztél, elmondta, szerintem ennyivel zárjátok is le a témát, ne szítsd tovább a tüzet, értelmetlen.
2012. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Ha az sms-en kívül más fura dolgokat is csinál,akkor gondolkodj el!
2012. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Ez egy hosszú folyamat eredménye,hogy megtudtam...

Volt néhány fura telefon,amikor zavarba jött,mást mondott,pedig a csaj hívta... Ekkor állítottam át a telefonját,hogy mentse a kimenő üzeneteket. Mivel tudta,hogy a telefonja automatikusan törli a kimenőket,így nem aggódott. Egyébként egy jó hét múlva találtam meg az üzenetet,mert nagyon ritkán ír sms-t...

Azóta már bevallott mindent,mert megijesztettem,hogy bele vonom a nő férjét is a dologba,és "elröhögünk" együtt ezen a poénon. A csaj egyébként most ment férjhez...

Megbeszéltük a dolgot úgy,hogy a kisfiunk miatt egyikünk sem szeretne elválni,igyekszünk megtartani otthon a békés légkört,továbbra is segítjük egymást. Lényegében megpróbálunk kialakítani egy baráti,lakótársi viszonyt. Jelen helyzetből azt gondolom,ez a max., amit ki lehet hozni.

Nehéz helyzet,most úgy érzem,hogy minden a feje tetejére állt,amiért éltem,tönkrement... De bízom benne,hogy a fiam a lehető legkevesebbet fogja érezni ebből az egészből!

Köszönöm a segítő hozzászólásokat mindenkinek!

2012. szept. 17. 11:08
 25/33 anonim ***** válasza:

Egy ilyen sms az égvilágon semmit nem jelent, ezért válni túlzás... Ha amúgy is rossz a házasság, és nem tudjátok megoldani, akkor meg válj.


A megcsalást nem kell bizonyítani, nem is kell megindokolni különösebben, hogy miért váltok: megromlott a házasság, nem tudsz vele élni, kész. Nem oszt, nem szoroz.


Az teljesen mindegy, hogy mennyit dolgoztál a házasság alatt és mennyit kerestél, mert a te munkád akkor a gyereknevelés volt, azért voltál GYED-en, GYES-en. Pluszban, gondolom, elvégezted a házimunkát is, tehát teremtettél egy biztos, stabil hátteret ahhoz, hogy a férjed elvégezze a munkáját. Ezt a bíróság így veszi figyelembe, nem azt nézik, hogy ki mennyit keresett, mert pontosan tudják, hogy kisgyerek mellett nem tudtál volna dolgozni. Ahogy többen írták: minden, ami a házasság alatt keletkezett vagyon, az közös vagyon (kivéve öröklés, ajándékozás). Te is hozzájárultál, gondolj bele, hogy ha nem lettél volna otthon a gyerekkel, nem vezetted volna a háztartást, akkor a férjednek sem lett volna lehetősége annyit keresni, vagy amit keres, azt költhette volna bébiszitterre meg házvezetőnőre...


Mindezzel együtt azt mondom, hogy amit leírtál, az nem válóok... egy kis flörtölés még bőven megbocsátható, főleg ha esetleg te is picit elhanyagoltad a kapcsolatot... Beszélgessetek sokat, próbáljátok meg helyrehozni, és ha nem megy, akkor váljatok!

2012. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

A lakótársi, baráti viszony nagyon ritkán működik! Én évekig éltem így, most válunk. A gyereknek sem az a legjobb, gondolj bele, olyan párkapcsolati mintát fog maga előtt látni, hogy két idegen él együtt... neki szerinted milyen párkapcsolata lesz így felnőttkorában?

De ti tudjátok...

2012. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Hahó!!! Nem csak sms volt. Azzal csak lebukott.

A lakótársi viszonnyal kapcs.-ban értem én,hogy rossz példa a gyereknek,de az még inkább megviselné,ha szétmennénk. Nagyon ragaszkodik mindkettőnkhöz. Talán,ha majd jobban megérti...

Nincs jó megoldás!

2012. szept. 17. 17:08
 28/33 anonim ***** válasza:

Békülésre nincs esély?

Ha már úgyis együtt éltek, talán megérdemelte még ennyit a kapcsolat.

Feltéve, ha lezárja a viszonyát a nővel.

2012. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

De az nem derült ki, hogy bármi is történt volna köztük, bár lehet, hogy tervezték. Ez még akkor is csak flörtölés, kifelé kacsintgatás... De te tudod.

És mire oda juttok, hogy a gyerek már jobban elviseli a válást, addigra már nagyon meg tud romlani az a lakótársi viszony. Ha nem lesz köztetek semmi, akkor ugye tudod, hogy nem csak tervezgetni fogja a férjed a megcsalást, hanem ténylegesen félre is fog lépni? Ez neked belefér?

Az intimitás hiánya pedig frusztrációt szül... Mi ilyen lakótársi viszonyban éltünk a férjemmel, rengeteget veszekedtünk, nagyon elmérgesedett a helyzet.

Minél kisebb a gyerek, annál kevésbé viseli meg a válás. Ha mindkettőtökhöz ragaszkodik, a közös felügyelet a jó megoldás, akkor mindkettőtökkel ugyanannyit lehet.


De szerintem ez a házasság még bőven megmenthető lenne, ha mindketten akarnátok... ha meg nem, akkor kár halogatni a válást a gyerekre fogva...

2012. szept. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ez így van.

Ha menteni akarjátok, mentsétek. Ha nem, váljatok el békében. Kijelentettétek, hogy csak lakótársak vagytok. Ha a férjed tényleg megcsal, most szabad kezet adtál neki és nyíltan fogja csinálni, te pedig ezt tűrni fogod simán...

Mikor már egy sms is kiakasztott meg pár "kínos" telefon...

2 hétig nem bírnád, csak az ideg és frusztráció lenne ebből. Vagy mentsd, vagy hagyd.

2012. szept. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!