Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nemrég tudtam meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemrég tudtam meg, hogy megcsal a férjem. Válás esetén semmim sem maradna?

Figyelt kérdés

Főiskolára jártam,mikor megismerkedtünk,hamarosan jött a baba,így összeházasodtunk,és halasztottam. Elmentem dolgozni,de csak pár hónapot dolgoztam szülésig. Kaptam GYED-et 2 évig,ami a max. volt,tehát olyan 90 e körül volt havonta. A gyes letelte után 1 évig nem találtam munkát,befejeztem a főiskolát,kaptam munkanélkülit,és most dolgozom,mint közfoglalkoztatott 47ezerért...

Közben elkezdtünk építkezni,a ház majdnem kész,már csak 4 millió hiányzik a befejezéshez,a többit hitel nélkül építettük. A telek a férjem nevén van,de mindketten építtetők vagyunk.

A jelenlegi lakásba a bútorokat az esküvőn befolyt pénzből vettük,és van egy kocsink.

Nekem ebből semmi sem járna,mert kevés volt a jövedelmem,illetve nem lehetett félretett pénzem?

Köszönöm,ha segítetek...


2012. szept. 14. 06:54
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

A 30. Írta jól! És sztem minél tovább húzzátok annál rosszabb mindenkinek!! Ha nagyobb lesz a gyerek pl. kamaszodik,akkor meglépnéd a válást? Akkor sem, kifogás mindig lesz!

Akkor inkább bocsáss meg a fnek,kezdjétek tiszta lappal. Ha ez nem megy,akkor meg sajnos jobb lenne elválni! A gyerek nem h.lye! Hidd el ,h nem tudjátok átverni egy ilyen látszat kapcsolattal! Ha annyira jó anya akarsz lenni,akkor hagyod,h bármikor találkozzon az apjával,nem csak láthatáskor!!!

2012. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Minden, amivel gyarapodtatok a házasságkötés után, az közös vagyon, tehát 50% a Tied.
2014. febr. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

("Az, csak a férj hibája, hogy épp a kamaty előtt, alatt nem gondolt a családjára... Én az ilyen apát (...), férjet kifosztanám. Bocsi, ez az igazság. Nagyon megalázó a megcsalás...") Nos aki ezt írta szerintem tudja jól, hogy ez nem így működik, hogy csak úgy ki lehet fosztani a férjet a külün tulajdonából nem tudom mi haszna lenne ebből a megcsalt félnek. Na mindegy megcsalás, megalázás ide, vagy oda a külön vagyont illetően tök mindegy, hogy ki miatt ment tönkre a kapcsolat a férj tulajdona az akkor is az övé marad legalábbis ami külön vagyona. Úgyhogy szerintem olyan nincs, hogy csak egy valaki a hibás, hanem ez két ember kudarca ennyi. Aki meg azt hiszi, hogy ki lehet semmizni ezért a férjet az nagyon téved, ugyanis ez nem így működik mert az olyan lenne, mindha a feleség a férj vagyonára hajtana ha esetlegesen válásra kerülne a sor na de ez nem így működik ez csak egy fikció akár a nő miatt, akár a férfi miatt megy tönkre nem lehet csak úgy a másikat kisemmizni a különvagyonából ha azt már az egyik fél a házassága előtt szerezte. Amennyiben közösen vittek a házasságba vagyont, válás során erről majd tételesen a bíróság dönt.

Viszont a kérdezőnek is max annyi jár a váláskor,amennyit belevitt a házasságba, na meg a tartásdíj ha csak a férj le nem mond a háza,ingóságai tulajdonjogáról.

2018. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!