Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 5. napja csinálom a diétát,...

5. napja csinálom a diétát, de még nem fogytam. Próbálom lelkiismeretesen csinálni, de semmi. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 9. 18:59
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

Nos. Akkor írok megint :)

Van, amiben mindhárman egyetértünk. Ez az, hogy a mozgás sokat segít, ráadásul az egészséghez is kell. Még egy aktívabb normál ember is rengeteget ül, fekszik, nem jó ez így.

A másik, amivel tisztában vagyunk, hogy alapvető a megfelelő fehérjebevitel, mert bár bizonyos kockázati tényezők (pl. igen nagy kalóriadeficit) esetén nem tuti, csak valószínű, hogy jelentősebb izombontás történik, viszont ha a testnek hiányzik fehérje, akkor 100%, hogy izmot bont, mert valahonnan szereznie kell.


Viszont. Nem ettem soha kizárólag zsírt, finom lenne, de a fehérjére vigyázok s nincs az az isten, hogy én ne egyek zöldséget (zsírböjtben is ettem, pedig az merész, 1000 kcalban kell összehozni 80-90% körüli zsírbevitelt. pár napig végezhető, de engem irritál a fehérjebontás gondolata s a tojásmegszorítás, másfél napig csináltam. hasznos tapasztalat volt)... 130g zsír, 60-80g fehérje (ez megfelelő fehérjebevitel számomra), a ch változó, eleinte 80g körül igyekeztem tartani, azzal fogytam sokat, majd lementem 40 grammra. Néha megszalad, akár többszörösére. Olyankor persze nem fogyok, mivel a zsír attól nem lesz kevesebb, inkább több. Sokszor mentem 200g fölé zsírral szénhidrátosabb napjaimon...


Nos. Az előbb írt számokból még 2000 kcal se jön ki, de amúgy az volt az átlagom, esetleg kicsit több. Nos, ennyit én könnyen elhasználok mozgás nélkül s amúgyis sétáltam néha egy keveset, lementem a konyhába a lépcsőn vagy felhasogattam némi fát. Az ember nem ül nonstop, bár én többnyire igen. Régen sokat túráztam s gyalogoltam munkába, az utóbbi években kevésbé, sajnos.

Mivel kalóriadeficitben voltam, fogytam s mivel a fehérjebevitelem rendben volt s nincs sok izmom, aminek a megtartásához feltétlenül edzés kellene, jobbára zsírból fogytam. Elég feleslegem volt ahhoz, hogy ez történjen. Persze nem ment gyorsan, de nekem megfelelt, mivel laza volt, könnyű és élvezetes s ott volt a sok kilengő napom is.

Ma már, 62 kilósan próbálhatnék mozgás nélkül a fenti értékekkel fogyni, nem menne. Most már nincs deficitem így, kevesebbet pedig nem tudok enni, hiába fogytam 20 kilót, ez a testemet nem igazán érdekli. Reméltem, hogy a kevesebb ch és a kevesett étkezés valamit segít, de ez minimális (bezzeg ha több a ch, akkor sokkal több kalória kell az éhség megszüntetéséhez). Úgyhogy most jön a mozgás :) Lehet, hogy előbb fogok tömegelni, mint szálkásítani. Ez a kalóriabevitelemtől függ, amit nem én irányítok.

2015. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:

Nos, ez így persze, hogy jó, de itt arról volt szó, hogy komolyabb mozgás nélkül akar valaki fogyni.


Idézem:

"Néha olyan fura szükséges feltételeket hallok fogyásra... Mintha ne lehetne pl. mozgás nélkül, napi 130g zsírral s napi egy (esti) étkezéssel fogyni..."


Ezért van tele a net ilyen kérdésekkel, mert sok ember mozgás nélkül, csak táplálék megvonással próbál meg fogyni és ha nem sikerül, esetleg lemegy az izomból és pár hónap múlva már arra panaszkodik, hogy "alig fogytam pár kilót és nagyon gyenge lettem és rosszullétek kínoznak azóta és kénytelen vagyok többet enni, de attól meg jönnek fel megint a kilók". Ez így működik sok esetben. Rendszeres, további életvitelszerű rendszeres mozgás nélkül másképp nem lehet tartósan és egészségesen fogyni.


Persze, mert minden lényeges dologból le megy, csak a zsír az ami alig fogy valamit. Azt a legnehezebb lebontani. Az izom viszont elég ha nem használjuk eleget ahhoz, hogy leépüljön, sajnos.


Az persze nem baj inkább jó, ha valaki itt megkérdezi, hogy miért nem működik a fogyókúrája, mert megtudhat több infót és több nézőpontot arról, mit hogy lehetne célszerűbben csinálni az egészségesebb és tartós eredményhez. Az egészséges testalkat fenntartásához bizony folyamatosan tenni kell, ha valakinek olyanok az adottságai, a genetikája. Van egy egészséges túlsúly, ami az egyén adottságaitól függően mindig megmaradhat, de az egészségért akkor is tenni kell természetes módon, leginkább testmozgással, ami nem fáraszt ki. Inkább lassan de tartósabban. Aztán a test egyre többet bír és egyre kevésbé fárad. Akkor már egyre többet be lehet vállalni. Az ilyen mozgás formák, jókora sétk kezdetekkor, nem szabad, hogy megerőltetők legyenek. Folyadékot kell inni közben, mert az fontos. Az se baj, ha van egy műzli szelet a zsebükben és letörünk belőle, miután kicsit megéheztünk mozgás közben. Ami a fotelban hízlal és rakódik, abból egy kevés a mozgás szünetében jól esik és nem rakódik, mert elégetjük a mozgással. persze egy műzli szeletett nem kell befalni egyszerre. Egy falat jó alaposan megrágcsálva, hogy érezzük a falat örömét, hogy a mozgástól lesett vércukor szintet kicsit rendbe tegyük és vízzel leöblíteni, hogy a folyadékot is pótoljuk.


Pl én 60 km kerékpár túrát letudok kettő szelet műzlivel. Igaz, utána otthon lemegy még három db soványra kisütött oldalas, vagy kettő saslik. később még egy. Ez viszont kell az izom regenerálásához és el is használom ezzel. Legközelebb könnyebben megy a hasonló mozgásforma. Viszont ha kihagyom a telet és itthon pihengetek alig mozgok, legfeljebb sétálgatok boltokba vásárolni, akkor tavasszal örülök, ha 10-20 km-t le tudok tekerni és utána otthon összesek a fáradtságtól.


Aki el sem kezdi annak nem is mehet könnyen a saját test átépítése egészségesebbre. Azért tenni kell, de nem egyszerre, apródonként.


Ez amiket leírok, nem azt jelenti, hogy nekem kellene mindent elhinni, viszont a sok passzív fogyókúrával próbálkozó sikertelensége megerősíti azt, hogy otthon ülve vagy nagyon keveset mozogva nem lehet tartós egészséges maradandó eredményt elérni.

2015. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

Azt azért írtam, mert jelent meg,hogy mozgás nélkül nem megy. De, simán megy, kalóriadeficit kérdése. Nem az az ideális, én mindig mindenkinek ajánlom a mozgást, rengetegszer leírtam, hogy alap az egészséges élethez. Csak mert én nem csinálom eleget, nem akarom, hogy más is így tegyen, sőt, én magam is változtatni akarok rajta, nem is értem, miért nem megy, motivációm van hozzá elég. A fogyásra jóval kevesebb, az mégis ment...

Akkor pedig direkt kell a mozgás, ha valaki tempósan akar fogyni és kicsi a kalóriaigénye. Nyilván nem normális, ha koplalni kezd, sokkal jobb a kalóriafelhasználást növelni. De egy nagyobb súlyfelesleggel rendelkező ember mozgás nélkül is képes fogyni, főleg, ha nem célja a gyors fogyás. Ez... tény, szinte mindenki esetében.

Úgyhogy a korrigálás volt a célom, mert én teljes mellszélességgel a mozgás s lehetőleg minden nagy izomcsoportot érintő mozgás mellett vagyok (néha a tinilány csak hasra és fenékre akar edzeni, mintha karja nem is lenne, pedig annak a szép alakjához is kell izom).

2015. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

Akkor aki akarja és vállalja a kisebb-nagyobb izom leépülés kockázatát és a jOjO effektust, az próbája ki a mozgás nélküli fogyást.


A tartós egészséges fogyás nem érhető el elegendő, élethosszig tartó rendszeres mozgás nélkül. Ha valaki ezt abbahagyja, akkor kezd növekedni a testsúlya és romlik az állképesség, annál aki erre genetikailag hajlamos.


Persze van aki bármit ehet, akkor is nádszál karcsú marad. Neki könnyebb, de ez főképp a genetikán múlik. A duciknak jobban meg kell dolgozni a kedvezőbb test kép megteremtésében. Jól néz ki egy duci is, ha arányos és láthatóan fitt és sportos. Ez csak a megfelelő mozgás kultúrán (rendszeres sportos mozgáson) múlik.


Ha pedig maradandó fogyást szeretne valaki elérni, ami nem építi le, inkább felépíti az izmait és javítja a kondícióját, akkor tartsa magát a fehérjedús étkezéshez és a testmozgáshoz.


.


Ilyen elméleti, egészségtelen fogyasztó módszerekkel meg nem szabad (nem érdemes) foglalkozni, ami a mozgás nélküli koplalásra, felborított tápanyag egyensúlyra épül, mert az eredmény nem mentes a káros mellékhatásoktól.

2015. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

Már szerintem többen írtuk, az alap izomzat nem fog leépülni, csak mert alig mozog az ember. Márpedig nekem nincs extra izmom és sose is volt. Remélem, majd lesz.

Jojózást pedig szintén nem okoz a mozgás nélküli fogyás, miért is okozna? Nem koplalásról beszélünk (bár az sem okoz mindig jojót, de állítólag általában igen, nem ismerek adatokat, de hihető, hogy nagy ennek az esélye).

2015. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
Egyébként mit értesz rendszeres mozgáson, mennyit gondolsz, hogy feltétlenül kell? Nálunk egyelőre csak némi túra és biciklizés van, ház körüli munka... Persze ez akármeddig nem mehet, 40 év fölött szerintem már nem árt gyúrni (addig se, de ez nekem már majdnem teljesen a múlt :)), ezt nem alkalmazom mindenkire, de rám s a páromra igen. Hosszú, fitt életet akarok s ahhoz azért tenni is kell egy idő után, nincs mese...
2015. nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

"Egyébként mit értesz rendszeres mozgáson, mennyit gondolsz, hogy feltétlenül kell? Nálunk egyelőre csak némi túra és biciklizés van, ház körüli munka..."


Nagyjából ennyit ahogy írtad.

Egyébként kevéssel kell kezdeni, mindenkinek a saját ereje szerint ami jólesik és ami kicsit, kellemesen, nem erőlködve hanem kényelmesen mozogva kifárasztja. Ez nagyon lényeges. Különben nem csinálná senki ha nehéz és kellemetlen volna. Sokan talán azt gondolják, hogy az a jó, ha erőltetik magukat. Nem! A lényeg az, hogy közben jól essen a mozgás, tehát csak kényelmesen. Aztán úgyis egyre könnyebben fog menni ugyanaz a mozgás forma, ugyanaz a táv. Legalább 6-10 alkalom után már jóval könnyebb lesz a mozgás és hosszabb a megtett táv. Persze közben meg lehet pihenni és lehet inni folyadékot, aztán lassan tovább. Kinek-kinek ereje szerint.


Mekkora túrákat szoktatok menni gyalog és mennyit kerékpárral?


Azért a nagyobb, fél napos-napos, esetleg már keményebb túrák után, amit már jóval edzettebben lehet megcsinálni, azután kell legalább három nap pihenő, de lehet egy hét is, hogy az izom megpihenjen. Aztán egy hét után lehet megint jó kis izom bedurrantót kirándulni, tekerni.

Viszont ilyen nagy túrák után nem jó két hétnél többet kihagyni, mert akkor már érezhető az izom erő csökkenése. Legalább is nálam így van.


Az izom akkor marad fent ha rendszeresen terheljük, különben alkalmazkodik a kisebb terheléshez és csökken a térfogata, ereje. Lebomlik gyengébbre. Nem véletlenül edzenek a sportolók is rendszeresen.


Persze ha csak néhány km-t megy valaki (10 km alatt), az lehet napi szintű is, de két három naponta azért érdemes menni pár kilométereseket, pl bejárni kis húzós bevásárló kocsival a környező néhány 6-8 km-en belüli boltokat. Az is kellemes kis mozgás és közben a bevásárlást is elintézzük közben.

Persze az elején mindenki az erejétől függően. Később úgyis könnyebb lesz ha edződik és csökken a mozgástól a súly amit vinni kell.


Az "intenzív" sportos mozgást azért mondom, mert különben kisétál a szomszéd ház előtti padig valaki, és azt mondja, hogy ma már mozogtam eleget. :)


Azért mondom, hogy mindenki az ereje szerint, hogy kicsit elfáradjon de ne terhelje túl magát, de azt rendszeresen. Miután lassan fogy a súlya és gyarapodik valamelyest az izom, akkor lehet egyre többet bevállalni, mert a nagyobb terhelés, nagyobb táv is könnyebb lesz akkor már.

2015. nov. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

Írtad korábban a 40 évet. Annál én már sajnos több vagyok. Nemrég töltöttem be a 60-at, de az évek száma csak egy adat. Az, hogy ki mit csinál, hogyan tartja karban a testét, az már csak rajta múlik.


Nyilván aki nagyon elhízott, annak jóval nehezebb elérni egy olyan állapotot, amikor már van elég ereje az ilyen mozgás formákhoz, de ha valaki el sem kezdi, nyugodt tempóban, kicsi terhelést jelentő mozgással és azt rendszeresen csinálja, akkor soha nem lesz jobb.


Ezért mondom, hogy mindenki kezdje a saját súlyához mért ereje szerint. A rendszeresség viszont legalább olyan fontos, mint az, hogy soha ne legyen olyan érzése, hogy "ezt még egyszer soha ne", mert akkor egyszerre túl sokat vállalt be magának vagy túlságosan próbálta növelni a tempót az erejéhez képest.


Aki kevésbé bírja az lassabban csinálja és csak az ereje szerinti tempóban. Előbb vagy utóbb úgyis erősödik és könnyebbé válik. Csak az első tíz-húsz alkalom a nehéz, aztán már érződik kicsi könnyebbség. A séta, túra sőt a test súly is valamivel mindig egy kicsit könnyebbé válik és erősödik az izom.


Persze ne 5 nap után várjunk bármi eredményt, hanem minimum két-három, rendszeres, erőhöz mért mozgással eltöltött hónap után.

Amíg egy duci ember felszedte azokat a kilókat, az se ment gyorsan, de ahhoz csak enni kellett jó étvággyal. Leadni még lassabb lesz és több munkába kerül, de ha valaki el sem kezdi... hmm.


Egyébként mutatok egy hasznos dolgot, ami tényleg segít, már sokszor tapasztaltam magamon:

[link]


Ezeket rendszeresen használom és igaz amit írnak.

Ráadásul a CLA megfelelő mozgás mellett elősegíti a fogyást is, de nem olcsó sajnos. Olvastam már más fogyókúrás fórumon, hogy nem használt a CLA a fogyásra, persze nem mozogtak mellé csak ették sok más élelmiszerrel együtt, pedig fogyókúránál az az első, a rendszeres izom építés, amivel aztán hadat lehet üzeni a test zsírnak, a súly feleslegnek. Anélkül nagyon nehéz.


Jó, én nem voltam nagyon elhízva (74 kg voltam és cukorbeteg lettem), de most 69-70 kiló körül vagyok a 169-es magasságommal. Az szerintem jó. Persze sok zsír lement és sok izom feljött a kerékpározástól (vastag volt a combom és most vékony és izmosabb lett a lábam), tehát a néhány kilós súly csökkenés nem azt jelenti, hogy csak annyit adtam le zsírból, de a felszedett izom is nyom, viszont az hasznos súly mert az teszi lehetővé, hogy könnyen frissebben mozogjak.


Ezért is fontos a mozgás a fogyáshoz is. Ha könnyebben mozgunk akkor több energiát el tudunk égetni és fittek leszünk még egy kicsi túlsúly ellenére is.


Azért írtam le ilyen részletesen amit gondolok, mert tudom, sokan megijednek, "ennyi kilóval hogy mozogjak én, amikor alig tudok lábra állni!"


Na ehhez kell az izom.

Ez egy önmagát erősítő folyamat, amire rá kell szánni magát aki tényleg fogyni akar, nem csak gondolni rá, hogy de jó is lenne valahogy.


Aztán az elején csak nyugodtan lassan mindig egy keveset, majd egyre többet, ahogy lassan majd könnyebbé válik tíz-húsz majd ötven és még sokkal könnyebb lesz sok száz alkalom után.


Persze az étkezésnél a fehérje bevitelnek meg kell lennie és a szénhidrát lehetőleg kevés legyen és ne cukor és ne fehér kenyér. A barna színű rostos rozs cipó az kiváló, de abból a rozsos néven futó az alig tartalmaz rozst, szóval az is javarészt fehér lisztből készül, ami majdnem olyan energia forrás mint a cukor. Vagyis durván hizlal. Édes ízt meg csak édesítő szerrel együnk, mert a cukor a legnagyobb energiabevitelt jelenti, amitől aztán könnyen szaladnak fel a további kilók.

2015. nov. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim válasza:

Rengeteg bölcs gondolat olvasható kérdésedre, ez a téma sok embert megmozgat.

Tapasztalható itt is, mint mostanában az életben majd minden területén, hogy rendkívül okosak az emberek, mindenki mindenhez ért.

Nem nagyon tudni ki a válaszadó. Egy 12 gyermek, egy 130 kilós tanácsosztó? A szakemberek ritkán tévednek erre.

A közfelháborodást elkerülendő: Tisztelet a kivételnek!

Az én tanácsom az, hogy fordulj erre szakosodott szakemberhez, egy dietetikushoz. Személyesen. Örömmel fog segíteni és tud is, mivel ez a szakmája. A szükséges fogyást valóban csak személyre szabottan lehet meghatározni. A módszert és a mértéket is.

És meg egy fontos szempont: Hihetőbb az olyan ember szakmai tanácsa, akinek ebből nem keletkezik anyagi vagy erkölcsi előnye.

2015. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:

#27: Ó, de némi séta vagy bebiciklizés a faluba 18 km/h-val (ez egy normális tempóm,lehet, hogy számít,hogy 3 sebességes agyváltósom van, ha oszcillál már a lábam s kicsit lejtő van, akkor se megy 30 fölé) nem sok mozgás és nem is intenzív... Régebben picit jobb volt, napi 2 óra gyaloglás, sokszor pedig 25 km körüli teljesítménytúra a hegyekben. Ez valami, de szerintem vajmi kevés, hisz semmit nem használom pl. a karjaim. Viszont 25 kiló plusszal is simán ment, nem is értem, amikor valaki ekkora feleslegről azt gondolja, hogy egy kis magyar hegyen zajló túra már nehézséget okoz, bár elnézve ama ifjakat, akik bele akarnak halni 200 méter sima gyaloglásba...

Szerintem fontos a teljes test edzése. Némi sétától nem leszek izmos, egy időben heti 70-80km megvolt, lehet, hogy minimálisan izmosodtam (fogyni persze ennyitől nem, ahhoz kalóriadeficit kell s úgy látszik, az nem volt meg), de nem tűnt fel semmi, csak az állóképességem lett picit jobb (de persze pl. futni ugyanúgy nem tudtam 50 métert se, az már légzéstechnika).

2015. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!