Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 5. napja csinálom a diétát,...

5. napja csinálom a diétát, de még nem fogytam. Próbálom lelkiismeretesen csinálni, de semmi. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 9. 18:59
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Épp most délelőtt jártam a körzeti orvosnál mert kellett gyógyszereket íratni. Nem volt senki más, ezért kicsit elbeszélgettünk. Leírom a beszélgetés ide vágó részét.


(Ezzel nem akarom megbántani a kérdezőt, hiszen nem tudhatja mindenki, hogy tényleg ennek mi lenne a legjobb módja és ő legalább eljutott odáig, hogy meg kellene próbálni valamit tenni és érdekli, megkérdezett másokat, hátha valaki tud többet erről. Szóval bocsánat ha úgy tűnik, hogy mosolygunk a kérdésen, de tényleg távol áll a valóságtól, hogy valaki öt nap diéta után fogyjon.)


Meséltem, hogy becsöppentem egy fogyókúrás fórumba, ahol valaki azon akadt ki, hogy öt napja diétázik és még nem történt semmi a súlyával. Erre ő felnevetett.


Meséltem, hogy én a mozgást ajánlottam és a szénhidrátban és zsírban megszorított és fehérjében dús diétát ajánlottam itt. Mire a doktornő elismerően bólogatott, "milyen jól tudaja!"


Aztán mondtam neki, hogy valaki azt ajánlotta, hogy zsírt zsírral kell enni és az is fogyaszt. Erre hú de felhördült és mondta a magáét, "..hát azért az nem úgy van..". Így szokott fogalmazni amikor valamivel nem ért egyet.


Aztán mondtam tovább, hogy én itt megírtam, hogy a nagyon zsírdús étkezéstől a koleszterinre érzékeny ember pár hónap múlva egyszerre kap szívinfarktust és agy ér katasztrófát.


Mire ő nagyon helyeselt. Aztán kicsit gondolkodott, és megjegyezte nekem, "milyen jól ismeri ezeket a dolgokat".


Szóval örülök a megerősítésnek és gondoltam megosztom ezt is veletek.

2015. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

"de tényleg távol áll a valóságtól, hogy valaki öt nap diéta után fogyjon" A saját szavamat hadd folytassam.


Anyám aki most 84 éves múlt, mindig falta az édességeket és a fehérkenyeret, sütiket és a szalonnát, töpörtyűt. Sokszor kiment éjszaka a konyhába, mert megkívánta a kristálycukrot és bele kanalazott. Annyira csúnyán meg volt hízva a hasa, hogy szinte középen volt már egy behúzódás, mint ha ott a hasán lenne a vágás, mint egy fenéken. Aki látott már tényleg kövér embert, az tudja miről beszélek. Vékony, testhez simuló ruhában feküdt az ágyon és amikor megláttam ezt a hasán középen már bocsánat de seggszerűen behúzódott részt a nagy kidomborodáson, komolyan megijedtem. Féltem, hogy ebből komolyabb baja is lehet.


Egyből száműztem a kristálycukrot a háztartásból, helyette vettem nyírfacukrot, aztán meg eritritolt. Ezeknek nem szerette eleinte az ízét mert hiányzott nemki a szénhidrát lökés feldobó érzése, amitől hízik az ember, de aztán vannak ezek az édesítő cseppek. Végül az vált be nála.


Az a baj, hogy aki megszokta a valódi cukros dolgokat, az nem a cukor édes ízét hiányolja egyedül. A cukor viszont egy kalóriabomba. Attól lehet csak igazán hízni.


Azóta anyu már hozzá szokott az édesítő szerekhez, tablettához és a cseppekhez is. Egy kis idő eltelt, de meg lehet szokni. A főzött ételeket tablettákkal édesíti és a kávét teát turmixot cseppekkel issza.


Azóta jelentősen lecsökkentettük a nasi süti mennyiségét is. Inkább veszek neki is a szénhidrátban szegény cukrász sütiből, mint hízzon tőle. Igaz az drágább, de anya még drágább. :)


Rá szoktam venni, hogy jöjjön velem vásárolni, most is eljött a körzeti orvoshoz. Nem sok ez a mozgás, de legalább ennyi kell neki. Nem is nagyon eszik sokat. Inkább nassolni szeret. Diétás csokiból bespejzoltam és abból jobban csipegethet. Ő eszi a többet belőle. Aranyos, mindig mondja, "adsz a csokidból?" Ilyenkor én meg azt válaszolom viccesen, 'már hogy adnék.., miért kérdezed meg mindig, hiszen tudod, hogy ott van és egyél mindenből amit csak akarsz', de neki jobban esik ha megkérdezi. Ez azért lehet, mert a cukros dolgoktól elkezdtem tiltani, ami árthat neki. Azóta kérdezi.


Na meg sikerült rávennem és szedi a halolaj kapszulát ő is, pedig nem szereti a gyógyszereket beszedni, de már megbeszéltem vele, hogy az nagyon fontos ha nem akar megbetegedni.


Na de a lényeg, a sok diétás megszorítástól úgy gondolom leadott pár kilót, legalább is a hasa laposabb lett.

Amikor jön velem valahova, akkor neki is adok előtte egy kreatin monohidrát tablettát elrágcsálni, olyan ízű mint a szőlőcukor és utána mondja is, hogy erősebbnek érzi tőle a lábát. Tényleg akkor gyorsabban is tud menni. Nem véletlenül szedik a sportolók is. Sőt én is szedem más hasonló kiegészítőkkel együtt, hogy jobb kondiban legyek és könnyebben el tudjam használni az izmaimmal azt a bevitt zsírt és szénhidrátot, amit egy ülő életmódot folytató ember kénytelen tárolni és hordani a testén, mert megfelelő mozgás hiányában nem égeti el, így az csak rakódik, rakódik amíg meg nem elégeli és végül ír egy fórumba a neten, hogy mit csináljak, hogy leadjam a kilóimat.


Jómagam megpróbálok tudatosan élni és úgy tűnik az segít fenntartani az egészségem és úgy tűnik a test súlyomat is.


A bicikli kérdésben meg azt tenném még hozzá, hogy eleinte én is féltem menni, ha akár csak egy kicsi gödrös volt az út. Attól féltem, hogy elesek. nyilván ez jogos félelem annak aki tapasztalatlan kerékpáros. Senki sem kezdte úgy, hogy minden porcikája kerékpárra termett volna. Azt is tanulni és szokni kell mint az autó vezetést és bármi mást az életünkben, pl a helyes és tartós fogyás módszerét.


Szóval eleinte fokozott elővigyázatossággal sima úton kell kezdeni. A fokozatosság ebben is fontos, mint az élet bármely területén, ezt nem győzöm hangsúlyozni.


Amikor érezzük, hogy stabilan és biztosan megyünk, akkor se bízzuk el magunkat, de lassan hozzá lehet szokni ehhez is, hogy kb olyan legyen a kerékpárral menni, mint ha beülnénk egy autóba, csak sokkal természetközelibb.


A terep kerékpározás megint egy másik dolog.

Ahhoz elsőnek kell egy kerékpáros gyakorlottságot szerezni. kell a biztos stabil kerékpár kezelés, sima aszfalt úton.


Aztán kell hozzá minimum elöl teleszkópos bicikli, de terepre vagy gödrös útra a megfelelő teherbírású úgynevezett összteleszkópos a legkényelmesebb mert ez hátul is rugózik és lágyan ringva siklik át a gödrökön ha jól be van állítva a teleszkóp végállása, a rugó feszesség vagy a levegősnél a nyomás, mert azt a test súlyhoz kell beállítani, akkor nagyon kellemes azzal gödrös úton is menni. Ha csak ráülünk, attól nem szabad, hogy benyomódjon a teleszkópja, legfeljebb csak nagyon kicsit. Csak amikor valami gödörbe huppan a kerék, akkor azt kell ki rugóznia. Akkor a biciklin ülő még nem érez sokat az egészből mert a rugózás elnyeli a kisebb egyenlőtlenségeket és lágyabbá teszi a nagyokat is. Ezért jó. Nincs vele az embernem olyan érzése, mint ha állandóan, minden gödörnél fenékbe rugdosna a nyereg, Inkább olyan mint ha egy hajón ringanánk.


Viszont ez vagy bármilyen testmozgás csak akkor működhet jól ha MI is akarjuk, de ez nem elég ha nem kezdünk el tenni is érte legalább először csak valamennyit, aztán egyre többet, bármiről is legyen szó.


Most jó sokat írtam.

2015. nov. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

Egyébként még a zsír alapú táplálék bevitellel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy van olyan aminosav étrend kiegészítő sportolóknak, amit úgy neveznek, hogy HMB. Annak segítségével a "keton diétához" hasonlóan a zsírt hasznosítjuk az intenzív izom munka energia fedezetéül, mert az valóban hatalmas energiát tárol.

Viszont ahhoz nem kell külön zsírt bevinni, mert az legtöbb esetben úgy is bőségesen rendelkezésre áll mindenkinél itt-ott felrakódva.


A HMB úgy működik, hogy segít mozgósítani a szervezetben a zsírt és ha erős, ott úgy írják "sokkszerű intenzitású izom munka" társul hozzá, akkor a zsírt felhasználva növeli a zsírmentes izom tömeget, megfelelő mértékű fehérje bevitel esetén. Vagyis mozgósítja és elégeti a zsírt az a "sokkszerű" intenzív izom működés (már ha produkálunk ilyent).


Persze a HMB-t olyan embernek nem ajánlom, aki nem sportol aktívan, mert az így mozgósított zsírt fel kell használni izom munkával, el kell égetni és ahhoz a napi üldögélős vegetáció sajnos nem elég, különben már eddig se rakódott volna fel akkora felesleg, hanem szépen feléltük volna a napi életciklusunk energia fedezetéül, de ez sajnos különböző okok miatt sokaknál nem működik.


Vagy azért mert valaki mindig csipeget, nem is eszik sokat csak mindig egy keveset, de egész nap egyfolytában teszi.

Vagy megeszi a bőséges, mindenben dús főétkezéseket és mellette még csipeget folyamatosan.

De nagyon sok esetben közre játszanak ebben az egyéni örökletes adottságok is.

.


Egyetlen módszer van a tartós és maradandó test súly karbantartásra, a zsírban és koleszterinben szegény és a fehérjékben kicsit bőségesebb diéta és közben a rendszeres életvitelszerű rutinná váló testmozgás.


Azért írom megint ezt, mert még utána olvasgattam, hogy lehet-e másképp valójában maradandóan testsúlyt csökkenteni mint ahogy én magam ismerem és ahogy az orvos is mondta, de legfeljebb csak műtéttel és gyomor szűkítő gyűrűvel, háj leszívással, műtétes eltávolítással lenne a másik megoldás, de a mozgás ott is egyértelműen javasolt a gyógyulás után.


Vagyis mindenkinek önmagán múlik, vesz-e erőt magán rendszeresen élethosszig folyamatosan és változtat az addigi életvitelén, vagy sem.


Tudom, sőt biztos vagyok benne, hogy nem könnyű sőt nagyon nehéz. Mondhatnám, hogy csak akkor sikerül, ha a mozgást össze tudjuk kötni valamilyen örömet okozó mozgást igénylő tevékenységgel, valami olyan sportos, mozgással járó dologgal mit örömmel végzünk rendszeresen. (..nna nem arra gondoltam elsősorban, de tényleg az is fogyaszt, ha rendszeresen csináljuk,mert az is testmozgás). :)


Rá kell szánni magunkat a nekünk legmegfelelőbb mozgás formára és folytatni kell egy (a leírtra alapuló) diétát is. Csak ezen múlik.

.


Ennyit tehettem én a dolog érdekében, a többi már mindenkinek a saját elszántságán múlik és valamilyen, élethosszig történő rendszeres testmozgás betartásán és a fehérjékben bővebb, szénhidrátban és zsírban de főleg a szénhidrátokban visszafogottabb diétán múlik.

2015. nov. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

A normális a maximum 1 hét alatt 1 kiló fogyás, már én is ezt csinálom lassan 4 hónapja és lement már 10 kiló az biztos :) (az utóbbi időben meg-megáll)

A lényeg hogy naponta 1100-1200 kcal-t eszek (bőven elég nekem!!!)

Figyelek a boltban az ételek kalóriájára, megnézem mi van benne, figyelem az összetevőket. Nem eszek fehér kenyeret, helyette graham, magvas és teljes kiőrlésű kenyereket.

Édességet is próbálom mellőzni, de azért ha már hiányzik, 2-3 kocka csokit megeszek :)

Tornázni ha van lehetőségem rá, tornázok :)

2015. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
Kérdező, fogytál már? :)
2015. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

"Édességet is próbálom mellőzni, de azért ha már hiányzik, 2-3 kocka csokit megeszek :) "


Abból kell egy kicsi, persze nyilván nem a cukorral készült édességeket kell enni. Ezt talán mondani sem kell.


Vannak Candereles csokik is. Vagy kis édesítő cseppet kell kakaóba keverni és egy kis vízzel, milyen fincsi is az és tényleg nem hizlal. Na de ugyanez egy kis barna zsemlébe vagy sötét rozs kenyér szeletkére kenve is nyami dolog és az se viszi fel a cukor szintet, és nem tartalmaz sok energiát de finom.


A másik a keserű csoki, amiben legfeljebb 20% a szénhidrát, az is egészségesebb mint a cukros. Meg lehet olvasztani és édesítőt, kicsi "szívbarát" vajfélét hozzá keverni és jó sötét rozs kenyérre kenni. Persze csak módjával, de az is jó ízű ha csemegézni akarunk valamit. Persze nyilván nem napi egy táblát kell enni belőle.

2015. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

#41: Örüljetek egymásnak, nekem az nem fáj. Tudom, hogy az orvosok általában nincsenek képben ezekkel, s azt sem tudják, hogy egy jó ketogén diéta jót tesz a koleszterinszintnek.

Amúgysem zsírt eszik az ember zsírral, mindössze a kalóriabevitel zöme zsír. A rántotta zöldségekkel nekem nem zsír zsírral, persze a kalóriát nézve igen zsíros :)

De nincs étrend, ami mindenkinek jó. Teljesen felesleges ilyet keresni. Kinek sok zsír kell, kinek sok szénhidrát. Nyilván nagy energiaszükségletű ember nem tud kevés szénhidráttal és kevés zsírral fogyni, mivel éhezne. Ésatöbbi, ésatöbbi :)

2015. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Komolytalanul és felelőtlenül állsz hozzá. ..és ha valaki megfogadja és kipróbálja, annak az élete is veszélybe kerülhet, ha különben is túl magas a koleszterin szint a vérében. A magas vér koleszterin érrendszeri kockázatait miért nem említed ?


Esetleg nem is gondoltál rá, hogy milyen kockázatokat okozhat a magas koleszterin a keringési rendszerben?


Attól, hogy itt felelőtlenül név nélkül lehet írogatni, nem kellene másokat veszélyeztetni ilyen koleszterin túladagolásos dolgokkal.


Akinek jó az anyagcseréje az ehet bármit, de ha valaki enélkül az extra zsír bevitel nélkül is a testében szénhidrátból oda-vissza a szintetizálódó koleszterinből is érszűkületre hajlamos, az hamarosan bele is halhat egy ilyen koleszterinben dús zsír "diétába"!


Ez amit írtál életveszélyes kuruzslás, mert nem veszi figyelembe a szénhidrát és zsír anyagcsere zavarral küszködőket, akiknek le kell szorítani a test belső koleszterin szintjét is, nem még bevinni kívülről még hozzá a zsírral az energiát. Az elhízott emberek pedig túlnyomó többségben ilyen gondokkal küszködnek!


Itt egy kis valódi orvostudomány az életveszélyes koleszterin tukmálás helyett :

[link]


[link]


[link]

2015. dec. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:
A vérben lévő káros zsírok és az érrendszeri megbetegedések összefüggése közismert. Ezért halnak meg olyan sokan szív és érrendszeri betegségekben. Azzal fogyást próbálni egészen morbid és veszélyes dolog.
2015. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valami közismert, nem biztos, hogy igaz is, illetve az, hogy minden esetben igaz.

Szerintem fogalmatok sincs, mi az a ketogén diéta. Akik ezt követik, sok zsírt esznek, de nagyon kevés szénhidrátot. Ez nem keverendő össze azzal, mikor valaki fél kiló kenyeret betöm a csülkös pacal mellé.

Nem mindenkinél működik jól, de általában csökkenti az érrendszeri betegségek kockázatát, így az LDL koleszterintet is.

2015. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!