Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Kedves 90 napos diéta ellenzők...

Kedves 90 napos diéta ellenzők! Miért nem értitek?

Figyelt kérdés

Miért nem értitek meg, hogy sok embernek ez egy jó módszer a fogyásra??? Csak ezzel tudtam megállni a zabálást, ami túlsúlyt okozott, és ez már az egészségemre is ment (magas vérnyomás, ízületi problámák)! Ezzel a módszerrel pedig 4 kg-tól megszabadultam (eddig)!! Ti mire alapozzátok az ellenérveiteket? Tapasztalatra? A ti szervezetetek leépült a diéta alatt??


Vitát szeretnék, nem veszekedést; azért, mert értetlenül állok a nem túl visszafogott kijelentésekkel szemben, egy szerintem (tapasztalat) jó módszerrel kapcsolatban.


2010. ápr. 28. 22:12
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
22:55! Gondolod, hogy a diéta nagy zavart okoz mondjuk az esszenciális és szemiesszenciális aminosav bevitelbe?
2010. ápr. 28. 23:03
 22/43 anonim ***** válasza:
voltam túlsúlyos és tudom milyen az amikor az ember mindent megtenne hogy lefogyjon. nem "üldözöm" azt aki 90napossal akar lefogyni, csak nem értem meg őket igazán. elég sokat olvasok ezzel a témával kapcsolatban (mármint diéta , testedzés) és igazából a fogyás alapja a szénhidrátcsökkentés és a fehérjebevitel növelése sport mellett. aki egy kicsit utánaolvas az máris össze tud magának állítani egy jó kis étrendet , illetve össze tudja válogatni azokat az élelmiszereket amik a táplálkozása alapját kell hogy képezzék. nem csak 3 hónapra hanem örökre. ezért hívják életmódváltásnak. nem hiszek olyan diétában ami heti egyszer megenged egy olyan napot ahol pont azokkal a dolgokkal eheted tele magad, amit egy egészséges étrend épphogy elkerül. fehér lisztes és cukros dolgok és még vacsorára is ezt edd. én nem fogyókúrázom, de vacsorára sosem eszek szénhidrátot, csakis fehérjét zöldséggel, salátával. reggelire viszont nyugodtan mehet szénhidrát ami alacsony glikémiás indexü jó esetben. szóval most nem akarom részletezni mert hosszú lenne de a lényeg , hogy nem hiszek az olyan diétában amikor egyik nap csak ezt másik nap csak azt eheti az ember. mivel az ember nem így lett "tervezve" :)
2010. ápr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
igazad van , hogy régen az emberek nem ettek miden nap húst. De kemény fizikai munkát végeztek egész nap, így ledolgozták a kenyérből ill tésztákból bevitt kalóriát. ma az emberek többségének az a mozgás, hogy elmegy az ajtótól a kocsijáig...
2010. ápr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Persze! Tej tojás, stb., stb...


Ha a hús fogyasztás miatt élünk tovább, akkor ez az örök élet titka! :D

2010. ápr. 28. 23:10
 25/43 A kérdező kommentje:
23:09 Ezt teljes mértékben elfogadom.
2010. ápr. 28. 23:11
 26/43 A kérdező kommentje:
ember nem így lett "tervezve" Ezzel is egyet kell, hogy értsek. :)
2010. ápr. 28. 23:12
 27/43 A kérdező kommentje:
De van itt aki nem elvekre alapoz, hanem tényleg nem vált be neki ilyen módon adiéta?
2010. ápr. 28. 23:13
 28/43 anonim ***** válasza:
kérdező! elég nyitottnak tűnsz, miért pont a 90 napos? azt leszámítva hogy anyukádnak bejött? miért nem a napi 5-6 étkezés, kevesebb szénhidrát, több fehérje plusz mozgás , sok folyadék? mármint miért nem életmódváltás inkább??
2010. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
23.03 Nincs nagy zavar attól ha valaki nem eszik fehérjét két napig, a gond ott van, hogy felesleges butaság. 90 napos diéta alatt a szervezet egy adott tápanyag folyamatos hiányállapotával küzd, miközben egy másikat túladagol. Szénhidrát napon túltölti a glikogén raktárakat, a maradékot raktározza zsírban, miközben a fehérje ellátás elégtelen, és a zsírban oldódó vitaminok nem szívódnak fel. Fehérje napon meg kiürülnek a glikogén raktárak, miközben az addigi elégtelen fehérjebevitel miatt meg próbál minden aminosavmolekulát beépíteni... Felesleges megterhelés ez, egy életen át kivitelezhetetlen és egészségtelen is. Arról nem is beszélve, hogy fogyás és fogyás között óriási különbség van!!! Nem mindegy, hogy valaki a glikogén raktárakat üríti két napig és lesz két kilóval kevesebb, vagy folyamatos glikogén szint fenntartással és fehérjebevitellel a szervezetet arra sarkallja, hogy zsírt adjon le. A mérleg ugyanazt mutatja, ám az első esetben az izmokból távozik a glikogén, míg a másodikban a zsírsejtek ürülnek. Egy 90 napos diéta eredményének maximum fele a zsírvesztés, a többi sajna nem az.
2010. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Fehérjetartalmak ;)

[link]

[link]

[link]

2010. ápr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!